Przeczytano 719 razy

Co sądzicie na temat ułożenia przewodów znajdujących się na ścieżce rowerowej?

Cześć,

Jechałem rowerem po ścieżce rowerowej i nagle napotkałem na swojej drodze przeszkodę widoczną na zdjęciu.

Co sądzisz o sposobie zabezpieczenia przewodów leżących na ziemi? Czy po ciemku byłyby one widoczne?

Odpowiedzi (14)

 • To są raczej jakieś jaja z nocki, ani tam ziemi ani wykopów ani nikogo kto by tam dłubał czy cos robił. Jak się nie ma czym bawić to i w taki sposób można sobie czas zagospodarować...

 • Przewody nie są wogule zabezpieczone. Miejsce pracy powinno być zabezpieczone taśma biało czerwona tak aby z daleka było widoczne albo odgrodzone barierkami aby nie było dostępu do przewodów.

 • Całe szczęście poruszam się po mieście na rowerze z pełnym zawieszeniem przód i tył - dam radę przejechać. A tak na poważenie - to ta sytuacja jest niepoważna. Część tej śnieżki, na której prowadzone są tymczasowe prace powinna być zamknięta dla ruchu rowerzystów, widocznymi barierami. W obecnej formie zagraża zarówno rowerzyście jak i pieszemu (utrata kontroli nad rowerem podczas przejazdu przez te kable grozi potrąceniu pieszego znajdującego się w okolicy tej ścieżki rowerowej). Z doświadczenia wiem, że pokonywanie rowerem osłon najazdowych (zaprojektowanych pod kątem samochodów) też nie jest najbezpieczeniszym wyjściem, szczególnie dla rowerów miejskich. Dodatkowo w tej sytuacji widzę luźne przewody leżące na ścieżce, które mogą wkręcić się w elementy napędu roweru. Dramat i to na jednej z bardziej ruchliwych ścieżek w mieście.

 • Ciekawi mnie czy zdjęcie pokazuje wszystko? może obok prowadzone sa roboty budowlane. Mimo wszystko powinno to być zabezpieczone.

 • Wyglada na to, ze jest to w trakcie wykonywania prac ,nie sądze iz to docelowe wykonanie ,niemniej jednak powinno byc to w zabezpieczone

 • Przerwa na kanapkę musi być. Na glodniaka można jakieś głupoty porobić:)

 • Ekipa raczej by nie zastawiła kabli na noc. Zapewne rano by juz ich nie było. Ale robota robotą, nie zawsze jest miejsce na bhp.

 • JAca, myslisz się, to zasilanie do ładowarek indukcyjnych na przystanku :):)
  A swoją drogą kompletna ignoracja wykonawcy.

 • A może na przystanku siedzi osoba która zdejmuje izolację z kabli by następnie sprzedać metale kolorowe w skupie :-)

 • Osłona najazdowa jak najbadziej - pytanie tylko, czy są takie wyprofilowane bardziej do ścieżek rowerowych/dla pieszych.

  Znam takie miejsca (koło co najmniej dwóch plaż miejskich we Wrocławiu), gdzie takie listwy są ułożone, ale mimo tego, jadąc rowerem, trzeba obejść się z nimi znacznie ostrożniej niż gdyby pokonywać je samochodem. Inaczej nadal jest ryzyko wystrzału w kosmos z siodełka ;-).