Co zrobić, gdy nie działa internet z UPC?

Brak internetu z UPC? Sprawdź, co robić krok po kroku.

Nagła awaria internetu może przydarzyć się każdemu, często w najmniej dogodnym momencie. Problemy z połączeniem od dostawcy takiego jak UPC mogą być szczególnie uciążliwe, gdy pracujesz zdalnie, uczestniczysz w zajęciach online lub oglądasz ulubiony serial. Skorzystaj z naszego szczegółowego przewodnika, aby szybko rozwiązać problem.

Więcej
Zmiany w net-billingu

Ustawa o OZE: Konsultacje dotyczące nowych przepisów net-billingu

Nowy projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz innych powiązanych ustaw właśnie trafił do konsultacji. Kluczowe zmiany obejmują modyfikacje systemu rozliczeń net-billing oraz zasady udzielania pomocy publicznej w sektorze energii. Sprawdź, jakie zmiany planowane są w polskim prawodawstwie zgodnie z wytycznymi unijnymi i jakie korzyści mogą przynieść prosumentom oraz przedsiębiorstwom energetycznym.

Więcej
Jaki zasilacz do komputera?

Jaki zasilacz do komputera dobrać?

Wybór odpowiedniego zasilacza do komputera jest niezwykle istotnym elementem podczas budowy lub modernizacji sprzętu. Zasilacz ma za zadanie dostarczać stabilną i bezpieczną energię do wszystkich komponentów komputera. Niewłaściwy wybór może skutkować problemami z wydajnością, a nawet uszkodzeniem podzespołów. W tym artykule przedstawimy najważniejsze czynniki, które należy uwzględnić, aby wybrać zasilacz zapewniający optymalne działanie i bezpieczeństwo komputera.

Więcej
Podłączenie płyty indukcyjnej

Jak podłączyć płytę indukcyjną?

Podłączenie nowej płyty indukcyjnej do kuchni może być wyzwaniem dla wielu osób, zwłaszcza tych, którzy nie są zaznajomieni z technicznymi aspektami instalacji sprzętu AGD. Jednak z odpowiednią wiedzą i instrukcją, proces ten może być stosunkowo prosty i bezpieczny. W tym artykule przedstawimy niezbędne kroki do poprawnego podłączenia płyty indukcyjnej, abyś mógł cieszyć się jej korzyściami w swojej kuchni.

Więcej
Zasilacz do karty graficznej NVIDIA RTX

Jaki zasilacz do karty graficznej Nvidia z serii RTX?

Wybór odpowiedniego zasilacza do karty graficznej powinien opierać się na kilku kluczowych czynnikach, takich jak wymagania mocy, jakość zasilacza i łączne obciążenie systemu. Karty z serii RTX zazwyczaj wymagają zasilacza o mocy około 550 do 650 watów, aby zapewnić odpowiednią wydajność i stabilność systemu.

Więcej
Dom rysunkowy w przekroju pokazujący prostą instalację grzewczą z pompą grzewczą

Pompa ciepła - jak działa i ile kosztuje?

Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego za pomocą mechanicznych lub termodynamicznych procesów. Działa ona na zasadzie odwrotności działania lodówki. Zamiast wytwarzać chłód wewnątrz urządzenia i odprowadzać ciepło na zewnątrz, pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz (nawet z powietrza, wody lub gruntu o niskiej temperaturze) i przenosi je do wnętrza budynku w celu ogrzewania.

Więcej
Wzór na obliczenie zużycia prądu przez pompę ciepła.

Zużycie prądu przez pompę ciepła. Przyklady i szacunkowe wyliczenia.

Zużycie prądu przez pompę ciepła zależy od wielu czynników, w tym od typu pompy ciepła (gruntowa, powietrzna, wodna), jej efektywności, warunków zewnętrznych, a także od indywidualnych potrzeb domu czy budynku, w którym jest zainstalowana. Jednym z kluczowych wskaźników oceniających efektywność pompy ciepła jest współczynnik COP (Coefficient of Performance), który określa stosunek ilości wyprodukowanego ciepła do zużytej energii elektrycznej.

Więcej