Przeczytasz w 3 min.
Przeczytano 1 235 razy
Ostatnia aktualizacja 2021-12-29

NETYKIETA - poznaj zasady naszej społeczności

NETYKIETA - poznaj zasady naszej społeczności

Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie tworzymy społeczność pasjonatów elektryki, elektroniki i majsterkowania. Nieco ponad pół roku temu zarejestrowali się tu pierwsi użytkownicy. Wielu z Was jest tu z nami od samego początku. Nasza społeczność się rozrasta i każdego dnia witamy tu nowe osoby. Łączy nas napięcie to miejsce gdzie nie tylko dyskutujemy i dzielimy się wiedzą, ale także pomagamy innym użytkownikom.

Dlatego, prosimy członków naszej społeczności o przestrzeganie poniższych zasad:

1.    Zanim założysz nowe pytanie sprawdź w wyszukiwarce czy temat nie był już wcześniej poruszany.

2.    Postaraj się o to aby pytanie i jego opis były czytelne i zrozumiałe. Używaj poprawnej polszczyzny - ortografia, odmiana, zwroty grzecznościowe działają w Internecie tak samo jak w komunikatach analogowych.

3.    Za swoją aktywność w postaci dodawanych pytań, odpowiedzi i komentarzy dostajesz punkty zwane PRACĄ, które liczą się w rankingu, dlatego zależy nam na tym by dbać o merytoryczną stronę wypowiedzi, aby społeczność nie zmieniała się w miejsce, gdzie będzie uprawiana jedynie kurtuazyjna komunikacja, mająca na celu zdobywanie punktów.

4.    Jeśli chcesz podziękować użytkownikowi za poradę, skorzystaj z opcji oznaczania odpowiedzi jako pomocnej (jeśli jesteś autorem) lub polub jego komentarz, przyznając mu w ten sposób dodatkowe punkty. To najlepsza forma gratyfikacji.

5.    Zależy nam na tym aby nasi użytkownicy w łatwy sposób docierali do przydatnych porad. Dlatego zachęcamy Was do korzystania z możliwości przyznawania reakcji do każdej wypowiedzi, a co za tym idzie punktów dodatnich (kciuk w górę) i ujemnych (kciuk w dół). Dzięki temu autor otrzyma informację zwrotną na temat swojej wypowiedzi, a pozostali użytkownicy będą mogli oprzeć się na opinii społeczności.

6.    Nie tolerujemy spamowania i wielokrotnego powielania tych samych treści.

7.    Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę zrób to kulturalnie. Staraj się doradzać innym, tłumacząc swój punkt widzenia. Postaraj się ograniczyć ironię i złośliwości – pamiętaj, że każdy kiedyś był początkujący.

8.    Nie ma tu miejsca na hejt i niecenzuralne słowa. Wiemy, że niektóre pytania mogą powodować napięcie, ale w dyskusjach stawiamy na szacunek i zwracamy szczególną uwagę na kulturę wypowiedzi.

9. Nie kopiuj wypowiedzi innych! Pamiętaj by każdorazowo oznaczyć źródło i autora cytatu. 

Łamanie tych kilku zasad może skutkować przyznaniem punktów karnych, a nawet zablokowaniem konta. Dbając o porządek i ład na naszym forum zespół redakcyjny będzie przyznawał ujemne punkty za nadużycia – będzie się to działo pod koniec każdego miesiąca.

Łączy nas napięcie

Elektryka to Twoja pasja? Dołącz do społeczności i wkręć się w dyskusję.

Zarejestruj się

 

Komentarze (2)