Remont i budowa

2026-02-19
Przeczytano 485 razy

Jak sensownie zaprojektowac ogród

Od jakiegoś czasu myślę o tym, jak sensownie zagospodarować ogród, ale im więcej czytam, tym większy mam chaos w głowie. Nie wiem, czy lepiej próbować ogarnąć to samemu, czy poszukać kogoś z doświa

2024-08-29
Przeczytano 6 591 razy

Amica piekarniki i zmywarki opinie

jakie macie opinie o sprzęcie Amici? wymieniam kuchnię i zastanawiam się nad wyborem piekarnika i zmywarki od nich. zależy mi by posłużyło na lata

2026-04-28
Przeczytano 360 razy

Odpływ liniowy przy bramie garażu

Witajcie, lepiej brać 4 czy może 5m? 

2026-05-10
Przeczytano 237 razy

Pomiary okresowe 5 letnie.

Witam , pytanko co do pomiarów . Budynek z lat 80 tych była wymieniana cała instalacja elektryczna (przewody , rozdzielnica , itp) Jaką stosować normę co do pomiarów ? Aktualną czy z tych lat

2026-04-27
Przeczytano 326 razy

Budowa nowej instalacji na działce ROD

Czy na działkach ROD jest wymagany SPD?  z jednej strony logika mówi żeby montować z drugiej nigdy sie z tym nie spotkałem na mniejszych działkach wiadomo no klient bedzie chciał jak najtaniej

2026-04-29
Przeczytano 256 razy

Co bedzie z telewizją naziemną ?

Witam. Ostatnio trafił w moje ręce artykuł, w którym napisano, że we Francji są konsultacje społeczne w sprawie obecności sygnału telewizji naziemnej. Zastanawiam sie przy okazji tej lektury czy cz

2025-07-08
Przeczytano 625 razy

Ogrzewanie pompą ciepła

Hej. Mam pytanie odnośnie podłogowego ogrzewania współpracującego z pompą ciepła. Chce mieć dwa rozdzielacze(po 8 obwodów każdy) i zastanawiam się czy kupować je wraz z pompą i zaworami mieszającym

2021-12-20
Przeczytano 2 757 razy

Płyta elekryczna czy płyta indukcyjna

Witam Mieszkam w bloku który powstał 1990 roku z duzej płyty. Z kladki az do kuchni mam nowe kable do płyty jeden do pieca jeden a do zmywarki jeden i TAURON nie zgodził sie zebym zrobiła sobie 3 f

Piotr Bibik
  • Ekspert ds. Inteligentnych budynków
2022-07-31
Przeczytano 5 997 razy

Czy warto montować kotły Pereko seria PI

Szukam opinii na temat producenta Pereko i kotłów indukcyjnych serii PI. Zastanawiam się nad zakupem kotła indukcyjnego seria PI model 10 kW i zastanawiam się nad trwałością i bezawaryjnością tych

2022-12-29
Przeczytano 4 180 razy

Czy ktoś używa kabla grzejnego?

Zastanawiam się nad zamontowaniem kabla grzejnego i chciałbym poznać jak one funkcjonują w praktyce? Czy ktoś miał z nimi styczność?