Przeczytano 367 razy

Jakie najlepsze oświetlenia wokoło domu

Jakie oświetlenie koło domu

Odpowiedzi (17)

 • Jeśli chodzi o ciekawe oświetlenie domu, może warto postawić na lampy w formie latarenek? dla mnie to absolutny hit, dlatego kupiłam swoje oświetlenie zewnętrzne tutaj https://mlamp.pl/pl/menu/latarnie-ogrodowe-dekoracyjne-lampy-masztowe-319 :) Ja ze swoich jestem bardzo zadowolona, są bardzo szczelne i nie niszczą się. Dodatkowo nie kosztują dużo - myślę, że znajdziesz coś dla siebie :)

 • Mozna montowac oświetlenie na elewacji np kirunkowe by świeciło w górę i w dół po ścianie. Można zamontowac np w kostce brukowej, w trawie. Ostatecznie na słupach.

 • Najłatwiej zamontować oprawy na elewacji.

 • Mozesz przykleić, bo wiercić w kostce noo.. różnie to bywa czasami pęknie. Przykleić na jakiś dobry klei np. Mamuta profile. W nie ledy wodoodporne i Efekt podobny będzie. Albo kupi specialne lampy ogrodowe wkopujesz w trawnik i też jest. Są kostki brukowe świecące. Sposobów jest wiele.

 • Kwestia tego czy to ma być oświetlenie samego domu czyli lampy na elewacji, czy też oświetlenie ogrodu. W obu kwestiach w 100% wchodzi w grę oświetlenie zewnętrzne LED, ktgóre jest bardziej energooszczedne niż tradycyjne.

  Osobiście, gdybym robił takie oświetlenie to od razu bym brał pod uwagę możłiwość rozbudwy go i integrację z oświetleniem w ogrodzie. Pytanie czy lubisz bajery typu sterowanie lampami przez telefon lub czy chcesz mieć zaprogramowane różnego typu sekcje.

  https://ardant.pl/blog/inteligentne-oswietlenie-ogrodu-z-lampa-gl-80-led-ihf-od-steinel/

  Na początek spójrz sobie na lampy z czujnikami ruchu, które właczą się wtedy, gdy wykryją czyjąś obecność. Nie będą świecić całą noc, są odporne na psy i koty oraz wiatr czy deszcz.

  https://ardant.pl/zewnetrzne/lampy-z-czujnikiem-ruchu-i-zmierzchu/

  Do samego ogrodu moga też być lampy solarne, które własciwie nie będa potrzebowały zasilania zewnętrznego. Jest ich cała masa jak słupki LED, naświetlacze, kinkiety i wiele innych.

  https://ardant.pl/zewnetrzne/lampy-do-ogrodu/solarne-o/

  Wszystko jak zawsze rozchodzi się o budżet. Jeśli masz więcej pieniędzy, postaw na modele lepsze z 10letnią gwarancją, a nie coś od chinczyka co padnie po roku czy 2 latach, alebo pokońcu gwarancji.

 • Żarówki energooszczędne a zwykłe – ile zużywają prądu?

  Zdecydowanie najważniejszą zaletą żarówek energooszczędnych jest ich niskie zużycie prądu. W praktyce do osiągniecia takiego samego poziomu oświetlenia potrzebują one bowiem jedynie 20-25% energii zużywanej przez klasyczne żarówki. Oznacza to, że odpowiednikiem 40W żarówki będzie mniej więcej 8W świetlówka kompaktowa. Warto też dodać, że okres życia tej ostatniej jest również od kilku do kilkudziesięciu razy dłuższy niż w przypadku produktów żarnikowych. Sprawia to, że żarówki energooszczędne faktycznie pozwalają na duże oszczędności prądu elektrycznego. Jednak czy są one też oszczędne dla portfela?

  Żarówki energooszczędne – ile można zaoszczędzić?

  Aby jak najlepiej zobrazować oszczędność świetlówek kompaktowych względem zwykłych żarówek, koniecznie trzeba porównać konkretne produkty – może to być przeznaczana obecnie do zastosowań specjalnych zwykła żarówka 40W o żywotności 1000h i świetlówka E27 8W Genie Esaver, której średnią żywotność określono na 13000h. Do obliczeń założyliśmy, że w domu używanych jest 10 źródeł światła tego typu, używanych średnio 5h dziennie, a cena prądu to 0,55 zł za kWh.

  Roczny koszt użytkowania zwykłych żarówek – 401 zł Roczny koszt użytkowania żarówek energooszczędnych – 80 zł

  Różnica w koszcie prądu jest więc olbrzymia. A co się stanie, gdy doliczymy koszt zakupu? Omawiana zwykła żarówka kosztuje 8,90 zł za sztukę, rozwiązanie energooszczędne zaś 17,90 zł. Po szybkich obliczeniach okazuje się więc, że zakup i użytkowanie klasycznych żarówek wyniesie użytkownika 490 zł, a świetlówek kompaktowych – 259 zł. Biorąc więc pod uwagę ogólny koszt, żarówki energooszczędne są prawie dwukrotnie tańsze niż ich klasyczne odpowiedniki. Doliczając do tego dłuższy okres życia (nawet zmniejszony z racji częstego włączania i wyłączania) okazuje się więc, że świetlówki kompaktowe są naprawdę oszczędne!

  Gdzie wyrzucać żarówki energooszczędne?

  Czy więc opłaca się korzystać z żarówek energooszczędnych? Zdecydowanie tak, gdyż nawet nieco wyższe koszty zakupu zostaną z nawiązką zniwelowane przez niższe zużycie prądu i dłuższy okres działania. A gdy ktoś mimo to boi się z nich korzystać z racji zawartości rtęci, to zawsze może też skorzystać z jeszcze lepszych żarówek ledowych.

 • Bierz tylko na energię. Solarne masz piękne światło tylko jak się nagrzeją się słońcem czyli najbardziej lato, a jesień zima prawie nie świeca bo nie maja jak się naładować. Na elektrykę masz oświetlone cały czas

 • można zadać dwa razy takie samy pytanie w innej formie

  Jakie wybrać oświetlenie do ogrodu

 • Moim zdaniem to kwestia gustu. Jeśli wybierzesz rodzaj lamp, oświetlenia to wtedy można by podyskutować o jakości np kinkietów

 • Proponuję poczytać, świetny materiał informacyjny w naszej społeczności Łączy nas napięcie, przygotowany przez Pana Łukasza.

  https://laczynasnapiecie.pl/blog/oswietlenie-elewacji-domu