7 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie przedlicznikowe?

Redakcja dodane:

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie przedlicznikowe?

 • Maciej 5 pkt

  Zazwyczaj bardzo trudno zachować selektywność między zabezpieczeniem przedlicznikowym a zabezpieczeniami w rozdzielni mieszkaniowej. Ciekawe rozwiązanie proponuje ETI. Ogranicznik mocy ETIMAT T, wygląda jak wyłącznik nadprądowy tylko pozbawiony jest członu zwarciowego. Wyposażony jest tylko w człon przeciążeniowy – termiczny.

  Cały artykuł; http://www.etipolam.com.pl/images/userfiles/pl-PL/ETI%20POLAM/Wsparcie%20Techniczne/Artykuly/Artykuly2/59_07-2011_Etimat_T.pdf

 • LucasT 147 pkt

  A z ciekawości czemu C lub d? Przecież do celów mieszkaniowych dedykowana jest klasa B? O ile ktoś nie ma plantacji rzecz jasna legalnych rzeczy to chyba powinno wystarczyć. Jak rozumiem wyznacznikiem są obciążenia i prądu rozruchowe. Poza wszystkim powinno to być dostosowane do zgłoszonej do ZE mocy. 

 • Mikel98 1 pkt

  Wyłącznik nadmiarowy D lub C będzie dobry, ale najczęściej to co przed licznikiem należy do energetyki i to oni się tym przejmują ;)

 • Katol 1 pkt

  W nowych instalacjach zabezpieczenie przedlicznikowe jest po stronie energetyki i nie trzeba się nim wgl przejmować. Najczęściej jednaak jest to rozłącznik z wkładkami topikowymi. 

 • ajotnet 149 pkt

  Najbardziej popularne i mało awaryjne - wyłącznik nadmiarowo prądowy o harakterystyce D lub C i wartości zabezpieczenia zgodnie z umową zawartą ze sprzedającym energie elektryczną w zależności na jakim terenie się znajdujesz. 

 • malek 0 pkt

  Według mojej opinii dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie jako zabezpieczenia przedlicznikowego w domu jednorodzinnym: wyłacznika nadprądowego 3P B 32A 6kA AC, które zabezpieczy nam nasze urządzenia i instalację przed skutkami zwarć i przeciążeń.