Przeczytano 312 razy

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie przedlicznikowe?

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie przedlicznikowe?

7

Odpowiedzi

Odpowiedzi (7)

 • Zazwyczaj bardzo trudno zachować selektywność między zabezpieczeniem przedlicznikowym a zabezpieczeniami w rozdzielni mieszkaniowej. Ciekawe rozwiązanie proponuje ETI. Ogranicznik mocy ETIMAT T, wygląda jak wyłącznik nadprądowy tylko pozbawiony jest członu zwarciowego. Wyposażony jest tylko w człon przeciążeniowy – termiczny.

  Cały artykuł; http://www.etipolam.com.pl/images/userfiles/pl-PL/ETI%20POLAM/Wsparcie%20Techniczne/Artykuly/Artykul

 • A z ciekawości czemu C lub d? Przecież do celów mieszkaniowych dedykowana jest klasa B? O ile ktoś nie ma plantacji rzecz jasna legalnych rzeczy to chyba powinno wystarczyć. Jak rozumiem wyznacznikiem są obciążenia i prądu rozruchowe. Poza wszystkim powinno to być dostosowane do zgłoszonej do ZE mocy.

 • Wyłącznik nadmiarowy D lub C będzie dobry, ale najczęściej to co przed licznikiem należy do energetyki i to oni się tym przejmują ;)

 • W nowych instalacjach zabezpieczenie przedlicznikowe jest po stronie energetyki i nie trzeba się nim wgl przejmować. Najczęściej jednaak jest to rozłącznik z wkładkami topikowymi.

 • Najbardziej popularne i mało awaryjne - wyłącznik nadmiarowo prądowy o harakterystyce D lub C i wartości zabezpieczenia zgodnie z umową zawartą ze sprzedającym energie elektryczną w zależności na jakim terenie się znajdujesz.

 • Według mojej opinii dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie jako zabezpieczenia przedlicznikowego w domu jednorodzinnym: wyłacznika nadprądowego 3P B 32A 6kA AC, które zabezpieczy nam nasze urządzenia i instalację przed skutkami zwarć i przeciążeń.

  • @malek:Wyłącznik nadmiarowo prądowy jest uzależniony od zakupionej, a potem zainstalowanej mocy przed licznikiem nie ma że najlepszy to 32A i jeszcze B. 

   Bezpiecznik ten jest zgodny z podpisana umową zakupu i sprzedazy energii elektrycznej.

   Mozesz miec nawet 6A. Harakterystyki B i C daje się w rozdzielnicy w domu lub mieszkaniu a C lub D ida na przedliczniki a najlepiej jak dasz selektywny 

   Wyniki wyszukiwania dla: selektywny | TIM SA