FAQ

Nie jest to wymagane, by przeglądać pytania i odpowiedzi na stronie. Jeśli jednak chcesz dodawać pytania, odpowiadać na nie, komentować odpowiedzi lub oceniać odpowiedzi innych użytkowników – konieczna jest rejestracja. Trwa ona chwilę i możesz dokonać jej tutaj.

Praca i Moc to wartości związane z naszą grywalizacją, czyli nagradzaniem najbardziej aktywnych członków społeczności.

Praca to innymi słowy Twoja aktywność w społeczności – mierzymy nią wypełnienie profilu, zadawane pytania, udzielane odpowiedzi, dodawanie komentarzy do odpowiedzi innych użytkowników i artykułów blogowych oraz punkty uzyskane za nowych użytkowników, którzy dołączyli do społeczności dzięki Twojemu zaproszeniu.

Moc to punkty dodatnie lub ujemne przyznawane przez naszą społeczność za merytorykę Twoich odpowiedzi. Są przyznawane na podstawie poziomu użyteczności odpowiedzi, oryginalności rozwiązania problemu i oczywiście sposobu wyjaśnienia. To także punkty przyznawane przez autora pytania za odpowiedzi, które uznał za pomocne.

Nagrody przyznajemy w dwumiesięcznych edycjach naszej grywalizacji – jest ich aż 6 w 2021 roku. Za każdym razem premiujemy w ten sposób sześciu członków społeczności z największą liczbą punktów za aktywność.

Bierzemy pod uwagę łączną liczbę punktów przyznawanych za aktywność oraz przez naszą społeczność.

Warto udzielać się przez cały rok, ponieważ na najbardziej aktywnego użytkownika na mecie czeka nagroda główna o wartości ponad 10 000 zł.

Szczegóły można znaleźć w dziale „Jak zdobyć nagrodę?”.

Na laczynasnapiecie.pl prowadzone są dwa rankingi. Jeden dotyczy bieżącej edycji rywalizacji (każda edycja trwa dwa miesiące) i można go sprawdzić pod tym linkiem: https://laczynasnapiecie.pl/ranking/full. Drugi obejmuje całość aktywności użytkowników w danym roku i wyświetla się tu: https://laczynasnapiecie.pl/ranking/year. Użytkownik na swoim koncie widzi liczbę punktów dot. aktualnego rankingu. Liczba punktów w rankingu dotyczącym bieżącej edycji z początkiem każdej kolejnej edycji będzie zerowana.

Tworząc naszą społeczność przyświecała nam idea by każdy mógł znaleźć potrzebną mu wiedzę. Niezależnie od poziomu zaawansowania i tego czy elektryka, elektronika i mechanika to zainteresowanie czysto zawodowe, czy ambitne hobby. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań, dlatego na www.laczynasnapiecie.pl nie ma miejsca na hejt i nieregulaminowe zachowania.

Wiemy, że niektóre pytania mogą powodować napięcie, ale w dyskusjach stawiamy na szacunek i zwracamy szczególną uwagę na kulturę wypowiedzi.

Nadużycia definiujemy jako nieregulaminowe lub wulgarne zachowanie, a także SPAM i za to przyznajemy punkty ujemne.

Tak! Pod każdą odpowiedzią i komentarzem masz możliwość oceny wartości wypowiedzi innych użytkowników, poprzez kliknięcie ikonek kciuków w górę i w dół. W ten sposób przyznajesz ich autorom +/- 1 punkt.

Ta opcja jest dostępna tylko dla aktywnych użytkowników, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 punktów.

Jako autor pytania, masz możliwość wyróżnić odpowiedzi użytkowników, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i pomogli Ci rozwiązać Twój problem, przyznając im w ten sposób dwa dodatkowe punkty Mocy. Możesz nagrodzić w ten sposób jedną odpowiedź każdego użytkownika udzielającego się w założonym przez Ciebie wątku.

Tak, nagradzamy za aktywność i pracę na rzecz społeczności. W każdej edycji wygrywa osoba z największą liczbą punktów.

Oczywiście! Punkty przyznajemy także za zadawanie pytań, uzupełnienie profilu i zapraszanie znajomych.

Masz lekkie pióro i wiedzę z zakresu elektryki, elektroniki lub majsterkowania? Napisz nam parę słów o sobie przez formularz kontaktowy i dołącz do grona ekspertów ŁNN.

Skontaktuj się z nami – stworzymy dedykowaną ofertę dostosowaną do celów Twojej kampanii.