FAQ

Nie jest to wymagane, by przeglądać pytania i odpowiedzi na stronie. Jeśli jednak chcesz dodawać pytania, odpowiadać na nie lub komentować odpowiedzi – konieczna jest rejestracja. Trwa ona chwilę i możesz dokonać jej tutaj.

Po pierwsze – inni użytkownicy mogą więcej się o Tobie dowiedzieć.

Po drugie – wypełnienie profilu daje na starcie punkty w rywalizacji o vouchery na zakupy w sklepie TIM.pl i unikalne gadżety społeczności Łączy nas Napięcie.

Praca i Moc to wartości związane z naszą grywalizacją, czyli nagradzaniem najbardziej aktywnych członków społeczności.

Praca to innymi słowy Twoja aktywność na społeczności – mierzymy nią wypełnienie profilu, zadawane pytania, udzielane odpowiedzi oraz nowych użytkowników, którzy dołączyli do społeczności dzięki Twojemu zaproszeniu.

Moc to dodatkowe punkty przyznawane przez naszych Ekspertów za merytorykę Twoich odpowiedzi. Bonus ten przyznawany jest w zależności od poziomu użyteczności odpowiedzi, oryginalności rozwiązania problemu i oczywiście sposobu wyjaśnienia (można w ten sposób zyskać 5, 10 lub 15 punktów).

Nie ma takiego wymogu. Odpowiedzi jednak są weryfikowane przez naszych ekspertów i w przypadku widocznych niezgodności z ogólnie przyjętymi zasadami i normami ich publikacja na stronie może zostać anulowana.

Użytkownicy regularnie publikujący wartościowe odpowiedzi na forum społeczności mogą zostać zaproszeni do tworzenia własnych artykułów i innych treści na Blogu ekspertów.

Należy być aktywnym! Nagrody przyznajemy w dwumiesięcznych edycjach naszej grywalizacji, za każdym razem premiując w ten sposób sześciu członków społeczności z największą liczbą punktów za aktywność.

Punkty przyznajemy za wypełnienie profilu, zadawanie pytań, udzielanie odpowiedzi oraz zapraszanie nowych osób do społeczności (Praca). Dodatkowe punkty przyznajemy za wyjątkową wartość merytoryczną odpowiedzi (Moc). Szczegółym można znaleźć w dziale „Jak zdobyć nagrodę?”.

Na laczynasnapiecie.pl prowadzone są dwa rankingi. Jeden dotyczy bieżącej edycji rywalizacji (każda edycja trwa dwa miesiące) i można go sprawdzić pod tym linkiem: https://laczynasnapiecie.pl/ranking/full. Drugi obejmuje całość aktywności użytkowników, od początku założenia przez nich konta i wyświetla się tu: https://laczynasnapiecie.pl/ranking/active. Użytkownik na swoim koncie widzi liczbę punktów dot. aktualnego rankingu. Liczba punktów w rankingu dotyczącym bieżącej edycji z początkiem każdej kolejnej edycji będzie zerowana.