18 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie wybrać oświetlenie do ogrodu

KU-6047440d8b640 0 pkt dodane:

Jakie oświetlenie do ogrodu

 • Mati.eventplus 0 pkt

  Solarne lampy są super. Oszczędne, designerskie. Jednak jeśli masz lampę na słupku a solar zamontowany jest wysoko...właśnie, bez długiej drabiny i czyszczenia panelu solarnego się nie obejdzie. Tym bardziej w miejscach gdzie są drzewa. Osad, który gromadzi się na nim uniemożliwia jego pełne funkcjonowanie. 

  Jeśli decydujesz się na oświetlenie ogrodu i zastanawiasz się nad doprowadzeniem zasilania - doprowadź je. Dzięki temu masz możliwość urozmaicenia oświetlenia. 

 • Deni 0 pkt

  Na większych powierzniach sprawdzą się lampy solarne. Przy dociaganiu zasilania trzeba się będzie liczyć doddatkowo z kosztami przewodów i lamp. Przy małych odległościach doprowadzić zasilanie. W miejscu w którym się przesiaduje warto doprowadzić zasilanie do lamp i ewentualnie gniazdo zamontować na jakieś radio. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w lampę owadobójczą jeżeli myślisz przesiadywać częściej letnimi wieczorami. 

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  zastanów się nad funkcjami, jakie mają pełnić lampy ogrodowe.Podziel je na te ozdobne i te, które mają być źródłem światła stałego. Dobrym pomysłem jest również połączenie ze sobą lamp solarnych i tradycyjnych. Dzięki czemu możesz decydować zależnie od pory, czy potrzebujesz włączyć lampy, czy do oświetlenia wystarczą te solarne.Między innymi możemy wyróżnić; lampy najazdowe, kinkiety, lampy ozdobne i te ze stałym lub wymiennym źródłem światła. 

 • KU-6047439518f49 0 pkt

  Bierz tylko na energię. Solarne masz piękne światło tylko jak się nagrzeją się słońcem czyli najbardziej lato, a jesień zima prawie nie świeca bo nie maja jak się naładować. Na elektrykę masz oświetlone cały czas 

 • EleMan 17 pkt

  Zależy jaki efekt chcesz uzyskać? oświetlenia, akcentu, nastroju. ? napisz coś więcej to zaproponuję.

 • Katol -1 pkt

  W moim guście są lampy na słupkach. Np. coś takiego.

  Lampa na cokół Enja stal szlachetna z lamelami | Lampy.pl

  Ale gust to gust i dwa trzeba go dostosować troszkę do całokształtu ogrodu. Kwestia indywidualna.

 • KU-604743d0b6506 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Takie aby dobrze swiecilo

 • Inela -1 pkt

  Jest to indywidualna sprawa, wpływa na to wiele czynników takich jak: czy posiadamy tylko trawnik, drzewka ozdobne, oczko wodne, plac zabaw dla dzieci, altane, a może mamy mórowany płot z sąsiadem. Każde z tych miejsc można oświetlić na świetny sposób. Można zastosować oświetlenie punktowe, kule, słupki, miejscowe, dekoracyjne, ogólne. Wyobrażnia tylko nas ogranicza.

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Są piękne kule ogrodowe elektryczne lub śliczne solary, każda lampa pięknie przygodni ogród 

 • KU-604743fecd4d2 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Najlepsze są solarne .