58 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki system pod inteligentny dom?

Altu5 0 pkt dodane:

Witam, będę budował dom i elektrykę sobie sam rozciągnę w domu. Zastanawiam się nad systemami które mógłbym wykorzystać w moim domu. Mam zamiar kablować w systemie gwiazdy więc wszystkie włączniki, rolety, gniazda i inne będą w rozdzielnicy. Teraz, jaki najlepszy system wybrać pod smart home? Jeszcze powiem, że rozpatrywałem się trochę i GRENTON wydaje się dobrym rozwiązaniem. 

 • HIMP 0 pkt

  Polecamy Legrand Netatmo. Zapewniamy porządne wsparcie techniczne i serwis. https://himp.pl/pol_m_Legrand-Netatmo_Zestawy-startowe-Netatmo-199.html

 • jkvuky 0 pkt

  Moze loxone? :)

 • Kurak 0 pkt

  Polecam Jablotron, alarm i smart home w jedym

 • Katol -1 pkt

  Systemy Grenton, Satel fajno załatwią ten temat. 

 • ajotnet 108 pkt

  Oby się nie okazało za jakiś czas że dom żyje swoim życiem, nie rozpoznaje właścicieli i robi na złość w niedzielę i święta... 

 • LegrandPM 0 pkt

  Witaj Altu5 !

  System Netatmo Legrand nie wymaga żadnego okablowania.

  Nie wymaga również dodatkowych elementów stanowiących wyposażenie rozdzielnicy.

  Mechanizm mieści się w puszce p/t 40 :-) !

  No i ma prostą, intuicyjną apkę.

  W Netatmo mamy też sporo innych gadżetów.

  Kamery zewnętrzne z oprawą, syreną alarmową.

  Kamera wewnętrzna z rozpoznawanem twarzy, syreny alarmowe, czujniki dymu i wiele innych ....

  Serdecznie zapraszam do kontaktu, mam pomysł na Twój dom :-)

  603 789 711

 • LucasT 2 pkt

  A czy jest coś bardzo bardzo prostego,  co by sterowalo oświetleniem zewnętrznym z aplikacji? Chodzi o to, że kiedy w zimie wychodze o 10.00 to jest jasno, wracam o 16 i ciemno jak nie powiem gdzie. Mam czujnik ruchu ale zapominam włączyć pstryczka.  Właściwie tylko tego mi brakuje.

 • Piotr Bibik

  @Arahirim tu obiecana grafika przedstawiająca omawiane w tym poście zagadnienie. W moim przypadku, punkt dostępowy jest wyłączony.

 • ajotnet 108 pkt
 • RebellionArts 0 pkt

  Witam,

  Przeczytałem bieżące odpowiedzi, system smart home wybiera się pod: oczekiwania i budżet.

  Na codzeń instaluję automatykę Loxone, miałem też czynność z innymi (Fibaro, Grenton, F&F) i mam taką małą podpowiedź, skoro chcesz wszystko zrobić sam, to musiałbyś dobrze znać jakiś system automatyki. Samo podpowiadanie, który lepszy nie da Ci satysfakcji, bo albo go w pełni nie wykorzystasz albo napotkasz trudności nie do przeskoczenia. Każdy system ma swoje wady, na pewno już system bezprzewodowy. Miałem zamiar w najbliższych miesiącach wrzucić sobie na elektrodę mój projekt rozszerzenia do central Satel Integra - posiada ona sporo wyjść i można dzięki nim wysterwoać sporo urządzeń. Mój projekt opierał się jedak nad wykorzystaniem tylko 4 wyjść i po przez demultiplekser sterować przekaźnikami z układem podtrzymania (bistabilny).

  Jest to chybya dobra opcja, ma dosyć tanie rozszerzenia (około 330 zł za 8 wyjść), w obudowie na szynę DIN, łatwa konfiguracja i możesz na niej zrobić wszystko, dokupując moduł ETHM1+  lub GSM masz możliwość sterować również przez aplikację.

   

  Co do okablowania to jest tylko zaleta, że jest ono niezawodne. Jak ktoś uważa inaczej to niech sobie zrobi pedał hamulca bezprzewodowo, ciekawe ile wtedy pojawi się ,,ale"

   

  Zalety tego co piszesz:

  - dobry ruch z gwiazdą, masz pełen zakres żył na aktor

  - robisz wszystko sam więc znaku zapytania nie ma u Ciebie przy kompromisie

  -radzisz się przed popełnieniem błędu :D

   

  Wady:

  - dużo czasu stracisz na uczenie się, na naprawianie i poznawanie pojawiających sie błędów

  - obstawiam, że działasz bez projektu, i podejmując się jakiejś średniozaawansowanej automatyki może być na końcu ,,problem" (nie w sposób ich wszystkich wymienić)

   

  Dlatego polecam Ci system Satel, wiem że to żaden przykład automatyki ale JEDNAK ludzie na nim robią automatykę, ze zwykłych czujników ruchu możesz już wysterować światło w dowolnym pomieszczeniu, ma nawet wbudowane komendy do sterowania roletami, a jak chciałbym jeszcze wiedzieć więcej (priv ;) ) to można nawet wysterować obraz z kamer na aplikacji od Satela (Intergra Control)

   

  Ale tak jak pisałem..., dużo czasu na naukę i wykorzystanie możliwości