11 odpowiedzi

Sprawdź

INTELIGENTNY DOM

WIRIZAK 0 pkt dodane:

Jaki system intelogentnego domu polecacie? Na co zwracać uwagę?

 • Pytanie brzmi "jaki system inteligentnego domu polecacie oraz na co zwrócić uwagę" 

  Spodziewałem się raczej dyskusji o wadach i zaletach systemów inteligentnego domu dostępnych na rynku, jakieś doświadczenia po spotkaniu się ze SMART HOME. 

   

  Siołek - Grenton? Z tego co mi wiadomo Grenton jest systemem scentralizowanym. W czym jest lepszy od systemu rozproszonego? 

  Piotr Bibik - który system automatyki budynkowej daje możliwość sterowania głosowego lub integracji zewnętrznego urządzenia pozwalającego na swobodną integrację np z Alexa? 

  RebellionArts - czy loxone to jakaś kosmiczna technologia, ze trzeba być Elonem Muskiem czy Jack Ma zeby się na niego zdecydować?

 • ,,Najlepiej żeby była ułożona w gwiazdę..." - błąd

  ,,Instalacja w obiekcie powinna zostać położona w układ "gwiazda" czyli wszystkie podzespoły powinny mieć zakończenie w rozdzielnicy. ( punkty świetlne, włączniki, gniazdka itd.) Proszę sie zagłębić wiedzą o moduły firmy grenton do sterowania inteligętnego. " - błąd kolejny

   

  Po co ta gwiazda wszędzie? Chcecie wydać na okablowanie 15tyś?

  A jak system automatyki będzie miał w ofercie włączniki które można podłączyć ,,magistralą"

  To samo oświetlenie, ale kolega chyba (autor) nie ma nawet planu.

  Plan, jest istotny. I to automatyka z elektryką będzie Twoim planem.

  Musisz dostosować okablowanie pod automatykę, niekiedy kontaktrony, włączniki, czujniki będą puszczone po magistrali, zatem każdy przewód nie musi być w systemie gwiazdy.

  Ale to zależy od automatyki, jaki ma system i jakie urządzenia markowe oferuje. I trzeba pod to dostosować okablowanie. A skąd chce się Pan autor dowiedzieć o tym? Myśli Pan, że tu jacyś przedstawiciele handlowi od automatyki siedzą?

  https://www.fibaro.com/pl/support/

  https://www.grenton.pl/dane-kontaktowe-telefon-adres.html

  Loxone w którym ja siedzę jest chyba za drogi dla Ciebie ale na stronie masz przykłady kosztów: https://www.loxone.com/plpl/sprzedaz/ile-kosztuje-inteligentny-dom/

 • Na kasę i na to co chcesz osiągnąć:) ja się wczytuje w smart Home i codziennie dowiaduje się czegoś nowego.

 • Najlepiej żeby była ułożona w gwiazdę no i zależy jaki masz budżet

 • Zależy przede wszystkim od budżetu jaki chcesz na ten cel przebaczyć, i często jest tak ze ile ludzi tyle opinie

 • Instalacja w obiekcie powinna zostać położona w układ "gwiazda" czyli wszystkie podzespoły powinny mieć zakończenie w rozdzielnicy. ( punkty świetlne, włączniki, gniazdka itd.) Proszę sie zagłębić wiedzą o moduły firmy grenton do sterowania inteligętnego.

 • @WIRIZAK  proponuję uzupełnić pytanie o Twoje wymagania.

  - Czym chcesz sterować (jakimi urządzeniami)?

  - Jak chcesz sterować (z przycisków, głosowo, z tabletu czy komórki a może SMS-ami)?

  - Jakie funkcjonalności są dla Was (domowników) kluczowe, a jakie fajnym bajerem który może być, a nie musi. 

  - Jaka jest obecna sytuacja budynku (w budowie, mam już położone oprzewodowanie i jakie przewody i jak rozprowadzone). Będę remontował dom i można dołożyc oprzewodowanie lub nic nie można dołożyc i trzeba szukać rozwiązań radiowych?

  - Jaki mniejwięcej budżet planujesz wydać (wiem trudne pytaie, ale pozwoli zorientować się, czy wymagane funkcjonalności da sie w tym budżecie osiągnąć).

  To tak na szybko, wraz z uściślaniem odpowiedzi będzie można coś podpowiedzieć.

 • Jest tego duzo zacznij od tego na co Ciebie stać bo każdy naopowiada cudów a potem to ja może zrezygnuję z tego, z tamtego i tamtego a to mi nie potrzebne... Napisz ile chciałbys na to przeznaczyc lub ile możesz wydać to koledzy coś doradzą to jak bys kupował chleb.... w piekarni proszę chleb jaki ??? Za ile ? o ten jest dobry 10 pln.... Eeeee nie nie ten to nie za drogi, a to tylko chleb.

 • Ten  wątek jest uż omawiany w poniższym pytaniu:

  https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/jaki-system-pod-inteligentny-dom#topic-answers