Jaka taśma led do kuchni?

 • ajotnet 110 pkt

  Nie przesadzajcie też że IP65 w kuchni gdzie kroisz chleb ci niezbędne do życia jak masz to zawsze w profilu alu z kloszem i to 12V ewentualnie 24V. Gniazdka też IP65 z klapkami masz przy czajniku czy chlebaku ? No chyba że wąż macie podłączony do wody i po krojeniu mięsa czy kiełbasy zmywacie ściany i blaty jak w masarni z hakami....

 • ajotnet 110 pkt
 • gelotek 9 pkt

  Polecam neon LED wtedy nie widać przejsc pomiedzy diodami albo dobrą taśmę led i profil z rozpraszającą szybką.
  Tuutaj jest fajny artykuł ma temat oswietlenia kuchni https://www.smd-led.pl/blog/tasma-led-do-kuchni-czy-to-dobre-rozwiazanie/

 • Br3xPL 3 pkt

  Taśma LED w kuchni pełni funkcję bardziej dekoracyjną rzadziej oświetleniową, co oczywiście nie wyklucza jej z pełnienia obu funkcji. Światło ciepłe (4000K), stopień ochronności przynajmniej IP54 (chroni przed bryzgami). Napięcie 12V/24V. Moc wacha się między 2W-20W do oświetlenia dekoracyjnego raczej przeznaczone są tej niskiej mocy. A do oświetlenia ok. 10 W. 20W moim zdaniem za dużo.

 • freddy 2 pkt

   

  Kuchnia to miejsce, gdzie oświetlenie jest bardzo ważne i nie jest ono jedynie dekoracją. Jako oświetlenie blatu kuchennego powinniśmy wybrać taśmę mocniejszą, z większymi diodami, która da nam więcej światła np. z diodami LED 5050.

  Ponieważ taśma LED do kuchni umieszczona jest pod szafkami kuchennymi i skierowana w dół będzie ona narażona na działanie pary wodnej. Dlatego warto wybrać taśmę LED o stopniu IP65 czyli taką w której diody LED zalane są w powłoce silikonowej stanowiącą dla najlepszą ochronę. Taśmę warto również umieścić w profilu LED, który dodatkowo ją zabezpieczy. Jeżeli chodzi o barwę światła to przede wszystkim powinna ona być dopasowany do wystroju kuchni oraz koloru mebli. Jeśli w kuchni mamy meble drewniane bądź w kolorach brązu i beżu, najlepszym rozwiązaniem będzie ciepła barwa taśmy LED czyli 2700K - 3000K.  W kuchniach w stylu skandynawskim, utrzymanych w klimatach bieli i szarości, w której dominują kolory zimne bardziej pasować będzie taśma LED o zimnej barwie światła około 5000K - 6500K.