6 odpowiedzi

Sprawdź

Taśma led 230v – jak podłączyć?

Moderator Zbigniew dodane:

Po trzech latach od zamieszkania w nowym mieszkaniu zaczynamy dostrzegać pewne wady. Jedna z nich jest odklejenie się taśmy LED w łazience. Nie wiem czy to słaby klej czy za duża wilgotność pomieszczenia, ale zanim wezwę drogiego elektryka do wymiany - chciałbym sam spróbować wymienić. Nową taśmę już mam, co dalej?

 • Mikel98 129 pkt

  Podłoże musi być dobrze odtłuszczone oraz mocno docisnąć aby klej dobrze skleił.

 • ajotnet 76 pkt

  Nie ma się co oszukiwać te taśmy led i paski z klejem są mizerne i same sie odklejaja po jakimś czasie od różnic temperatur i pozycji przyklejenia. Nie jest to problemem odtłuścić, umyć, wyczyścić nie dotykać palcami itp jak same po jakimś czasie odpadną...

 • gelotek 6 pkt

  Napewno:

  - trzeba dobrze odtłuścić/odkurzyć poierzchnie do któej kleimy

  Ja czasem pomagam sobie klejem na goraco w newralgicznych miejscach
  No i pamiętaj o dobrymzasilaniu taśmy albo od środka albo z dwóch końcow jesli masz długą taśmę. Dzięki temu będzie równo świecić

 • Wolf 0 pkt

  jeżeli miałeś taśmę led 12v czy 24v zwróc uwagę na moc nowej taśmy czy transformator będzie pasował musi mieć 10% zapasu, czyli np jezeli potrzebujesz 2m taśmy o mocy 4,8W/m to taśma ma moc 9.6W więc zasilacz powinien mieć najmniej 11W, zgadzam się z Panem Ryszardem że taśma na 230V to fatalny pomysł do łazienki, a tak wogóle po co wymieniasz jak dobrze świeci a się tylko odkleja taśma dwustronna budowlana piankowa i po problemie :)

 • SpecIT 1 pkt

   Większość oferowanych na rynku Taśm LED jest zasilana na 12V ewentualnie 24V podłączamy je wówczas przez odpowiedni do tego zasilacz DC, dobierając jego moc do mocy taśmy. Taśmy na 230V nie wymagają zasilacza. Do ich zasilania potrzeby jest zestaw zasilający zawierający stabilizator napięcia który ma na celu redukcję zjawiska migotania światła.

 • Ryszard Ochódzki 0 pkt

  Taśma Led 230V to zły pomysł, tym bardziej w łazience. Jeśli to możliwe, zwróć ją do sklepu, i kup taśmę na napięcie 12-24V.