6 odpowiedzi

Sprawdź

Sufit podwieszany z taśmą led jak zrobić?

Redakcja dodane:

Czy lepiej wybrać taśmę LED z róznymi kolorami czy tylko w jednym kolorze?

 • gelotek 6 pkt

  Polecam do takich rzeczy wykorzystać system kg flex gips przyspiesza troszkę prace :)
  https://www.youtube.com/watch?v=NrVRsyj7tvs

   

 • EL-ROJ 19 pkt

  Jeszcze raz ja :) Tym razem poruszę inny wątek: źródło światła oczywiście jest ważne, ale równie ważny jest element sterujący oświetleniem. W tym przypadku polecam sterowanik RGBW na napięcie 12-24V, z możliwością sterowania przewodowego, radiowego oraz po dodaniu kontrolera także przez aplikację z ZAMELA: SLR-21. Jego tańszą alternatywą jest np. RDP-11. 

 • EL-ROJ 19 pkt

  Cześć! A ja polecam do sufitu podwieszanego zastosowanie taśmy LED 24V w wykonaniu Neon-Flex. Efekt jest bardzo ciekawy - światło zostaje rozproszone równomiernie po całej powierzchni sufitu :) Poniżej link do gościa który taśmę rozkminia na części pierwsze :) 

 • Karol_u 0 pkt
 • ajotnet 76 pkt

  Takie pytanie jaki ja lubię chleb stojąc w piekarni nie wiesz co jest potrzebne Tobie ?

 • Wolf 0 pkt

  Szczerze to rzecz Twojego gustu miałem kiedyś taśmę rgb (rózne kolory) i sterowana była pilotem niestety kiedy miałem włączony telewizor i zmieniałem kolor to zmieniałem także kanał w telewizorze :D czestotliwości pilotów były podobne jeżeli natomiast zdecydujesz się na taśmę w jednym kolorze masz do wyboru barwę ciepłą <4000K neutralna 4000K lub zimną >4000K ale radziłbym Ci wtedy kupić taśmę bez żelu dlatego że sylikonowy żel z czasem żółknie i zmienia odcień światła ja miałem neutralną w żelu i po 1,5 roku zrobiła się ciepła bo zżółkł żel, musisz także dostosować odpowiedni zasilacz led musi mieć co najmniej 10% wiecej zapasu mocy niż Twoja taśma. Oczywiście możesz też zastosować taśmę led pod 230V ale jest droższa, poniżej filmik jak to samodzielnie poskładać.