16 odpowiedzi

Sprawdź

Sufit podwieszany a boazeria.

Br3xPL 75 pkt dodane:

Witam majstrów,

Przychodzę może z głupim pytaniem, ale się nie znam. Chciałbym zrobić sufit podwieszany led, ale mam boazerię, czy można zrobić to bez jej zrywania, ewentualnie przykręcić do niej płytę g-k. No i wycena, pokój ma z 10 m2.

 • Mikel98 0 pkt

  Jeżeli wiesz że boazeria jest stabilnie przykręcona do dałbym zwykłe profile, nie trzeba dawać ich krzyżowo wystarczą pojedyńcze, i nie łap ich do śniany żeby potem nie pękała płyta, tylko do sufitu

 • LucasT 2 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Hej, po przemysleniu w sumie pytanie może i nie jest bezzasadne. Sufit też jest konstrukcja pracujaca i trzeba o tym pamiętać. 

  Przy 10m2 to robi się na jednowarstwowym stelażu, czyli zwykła konstrukcja na profilach ud i cd. 

  To co wydaje mi się ważne to mocowanie profili nośnych do ścian bocznych. Że względu na różne materiały na ścianach zrobiłbym dylatacje po 1 cm z każdej strony, czyli wszystkie profile mocowalbgm tylko do sufitu. Inaczej może dojść do naprężeń skośnych i płyta może w najlepszym przypadku się kruszyć. 

  Wycena trudna bo nie wiadomo co chcesz tam mieć.

  Ładujesz tam jakieś oświetlenie? 

 • Maciej 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Profil UD30 do ściany na panele. Dużo będzie zabawy ze szpachlowaniem na styku boazeria / g-k, trzeba boazerie okleić taśmą aby nie było za dużo czyszczenia z resztek szpachli. Warto wykorzystać powstałą przestrzeń nad g-k na wypełnienie wełną mineralną, powstanie dodatkowa izolacja akustyczna i termiczna.

 • Katol -1 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Rozumiem, że boazerie masz również na suficie tak?

  Wszystko zależy od Twojej wiedzy na temat tego sufitu. Mam na myśli to, czy wiesz w jaki sposób ta boazeria jest aktualnie zamocowana. Np u mnie w domu mieliśmy boazerie w korytarzu i gdy była zrywana okazało się, że była przyklejona do styropianu piątki. Ten styropian zaś był przykręcony do sufitu wkrętami. Wisiało to wiele lat i się nic nie wydarzyło. Ale No nie wiem czy byłby to dobry pomysł by do czegoś takiego przykręcić profile i płyty GK. Niby to nic wielkiego, ale jednak swoje warzy. 
  Dlatego na Twoim miejscu obadalbym wpierw dobrze sposób montażu boazeri, żeby się zachwilę nie okazało iż wszystko spadnie Ci na głowę. Jeśli stwierdzisz, że mocowanie jest konkretne nie widzę przeszkód by wieszać tam płyty  GK 

   

 • Misiek 0 pkt

  Jeżeli profile podtrzymujące sufit zostaną przykręcone do boazerii, a na to płyty GK, to ewentualny demontaż boazerii w przyszłości będzie bardzo utrudniony.

 • ajotnet 117 pkt

  Robisz zdjęcie ściany, a pytasz się o sufit co z nim nie tak... ?

 • KU-604743d0b6506 0 pkt

  Stawiam na Sufit podwieszany