Przeczytano 944 razy

Systemy przeciwoblodzeniowe - ile kosztuje roczne zużycie prądu?

W tym roku robiłem remont schodów, a skoro jestem autoryzowanym instalatorem systemów grzewczych DEVI, zainstalowałem sobie przeciwoblodzeniowy system kabli grzejnych o łącznej mocy 1,72 kW. Na dniach będę montował sterownik i uruchamiał całą automatykę, ale tak się zastanawiam, ile energii elektrycznej w ciągu całego sezonu (jesień, zima, wiosna) zużyją kable grzejne (i czujnik gruntowy)?

Termostat Devireg 850 wraz z czujnikiem gruntowym będą czuwać, aby kable były załączane w odpowiednich warunkach a licznik LEM-04 pokaże mi prawdziwe zużycie energii.

Może zrobimy mały konkurs (bez nagród) kto trafniej oszacuje zużycie energii?

Możemy podzielić to na miesiące:

Listopad 2021
Grudzień 2021
Styczeń 2022
Luty 2022
Marzec 2022
Kwiecień 2022

Zapraszam do podawania Waszych przewidywań w komentarzach.

Ze swojej strony postaram się co miesiąc aktualizować wskazania licznika i dorzucać informacje o panującej w danym okresie temperaturze zewnętrznej która jest aktualnie mierzona przez tempsensor Blebox (wyeksportuję z każdego miesiąca dane do excela). Może uwzględnię jeszcze siłę wiatru. Tu z pomocą przyjdą odczyty z windsensor które również wyciągnę do excela i porównam z odczytami temperatury. Zobaczymy, jak wiatr i temperatura wpływają na zużycie energii elektrycznej?

Może wpadnę na pomysł jak wyciągać do excela dobowe zużycie energii elektrycznej? Zobaczymy, szykuje się niezła zabawa :)

Odpowiedzi (71)