15 odpowiedzi

Sprawdź

Schody - czy montować system przeciwoblodzeniowy?

Piotr Bibik dodane:

Właśnie zabrałem się za remont domu z lat 90. Schody na zewnątrz budynku są wylane z betonu, pokryte lastrikiem, które wymieniam na płyty granitowe. Zastanawiam się, czy warto założyć system antyoblodzeniowy?

Ze względów ekonomicznych nie chcę podgrzewać całych schodów, a jedynie pas szerokości około 1 m od strony poręczy.

Proszę Was o radę:
   - czy jest sens montować system przeciwoblodzeniowy?
   - Jakiego producenta wybrać kable grzejne?
   - Jakie użyć sterowniki?

Może zwrócicie moją uwagę na inne aspekty, które warto przeanalizować jeszcze przez podjęciem decyzji o montażu systemu przeciwoblodzeniowego?

 • Patrząc na sfotografowane schody wydaje mi się że warto zamontować system przeciwoblodzeniowy. W całej inwestycji udział kosztów systemu ogrzewania wyniesie pewnie około 20-30% więc sporo ale po wyremontowaniu schodów pewnie nie wrócisz do tego przez następne 30 lat. 

 • Dobra jak na razie to chyba na tyle, a zrobisz jak uważasz i taka stara zasada " CO BYŚ NIE ZROBIŁ ŻAŁOWAĆ BĘDZIESZ"...

  Dobra idę do swojej pracy bo znów bedę do 1-2 w nocy siedział nad papierami..... Narrrraaaaaa

 • @ajotnet @Mimo87 dobrałem produkty i zrobiłem porównawczą wycenę na produktach Zamela i Devi w cenach katalogowych brutto i determinacja na bardzo dobre przemyślenie tematu znacząco wzrosła.

  No i zastanawiam się nad późniejszymi kosztami eksploatacji. Jak by nie liczyć około 1,5 kW gdy się włączą...

 • Ja nie zamontowałem i żałuję.

  W zimę śnieg się topi i lodowisko na schodach. Nie nadazysz odśnieżać czy sypać soli. A już mama rękę złamała na oblodzonych schodach.

  Myślałem nad devi, kable oraz sterownik z czujka opadu i wilgotności, czyli jak jest zimno ale nie pada to i tak nie grzeje.

  Koszty to około 200w/M2.