7 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie najczęstsze przyczyny usterek napotykacie po wezwaniu do awarii?

Redakcja dodane:

Według badania ELEKTROBAROMETR są to:
- przestarzała instalacja
- niefachowe wykonanie
- źle dobrane produkty
- brak zabezpieczeń

A jak jest u Was?

Całe badanie znajdziecie na https://www.elektrobohater.pl/

 • boss 11 pkt

  Mysle, ze tez moge potwierdzić obserwacje innych. 
  Plagą jest moim zdaniem to, że w naszym kraju na leczeniu, elektryce i polityce znają się wszyscy. 
  Pan tynkarz/regipsiarz robi instalację nie mając pojęcia  o tym. 
  Ja nie bronie nikomu wykonywania instalacji, ale już jak sie za to bierzesz, to zacznij od wiedzy, od zapewnienia bezpieczeństwa. 
  Ileż to razy miałem do czynienia z instalacjami oświetlenia ogrodowego, podlewania czy gniazdek w ogrodzie, ktore to instalacje "zdechły" po pierwszej zimie. A potem znajdowałem złączki schowane w plastikowej butelce zakopane pod ziemią albo puszkę plastikową z dławikami i złączkami schowaną w zalewanej wodą studzience. 

  A z drugiej strony w jednym z miast trafiłem na mufę odgałęźną kablową z lat 30tych .... dziiałającą.  Pokażcie mi teraz fachowca ktory potrafiłby zrobić taką mufę na kablu z izolacją z papieru albo jakiegos włókna nasączanego... a na wierzchu powłoka ołowiana. I to pracowało z 70...80 lat pod ziemią :) 
  A.... i na mufie była czytelna tabliczka z imieniem i nazwiskiem instalatora. 

 • instalacjeeldam 9 pkt

  Dzień dobry,

  w moim przypadku wezwania do awarii najczęściej zdarzają się z powodu przestarzałych instalacjiw blokach z wielkiej płyty lub w starym budownictwie.Instalacje w aluminum, upalone w gniazdach lub brak N-ki. Jeśli chodzi o nowe instalacje to  szukanie przyczyny "wyrzucania różnicówki".

 • LukaszS 4 pkt

  Dzień dobry

  Większość pokrywa się z badaniem, najczęstrzą  przyczyną wizyt jest niedokończona instalacja lub niedziałająca instalacjia po wizycie fachowców którzy są multifachowcami (potrafią wszystko zrobić, ale nic dobrze). 

 • Peter45 80 pkt

  Stara instalacja to norma.

  Wypalona N ka

  Luźne styki

  Ale też niestety super fachowcy którzy płytę indukcyjną podpiąć chcą kablem 1,5mm2 np. 

 • ajotnet 160 pkt

  Ludziska nie czasem nawet wiedzą jak podnieść ESKę bo nie wiedział że ja ma lub nie wie gdzie ja ma lub było ciemno i nie widział...

 • EL-ROJ 272 pkt

  Cześć! U mnie wszystko w 100% się sprawdza! Jest dokładnie tak jak w badaniu. Najgorsze jest to, że klienci zazwyczaj kierują się jednym czynnikiem CCC - byle jak najtaniej. A jak już coś wycenię, to zawsze jest to stękanie "ale jak to? tyyyyyyle piniędzy!?" No i potem trzeba poprawiać na nowych instalacjach po elektrykach-malarzach lub wskrzeszać stare trupy po dziadku Wacławie... 

  Czytałem kiedyś fajny artykuł o instalacjach i zawsze podsyłam takim szczerze zdziwionym klientom do poczytania:

  https://napiecie.salama.pl/ile-za-elektryka/

  Źródło obrazka: napiecie.salama.pl

 • gelotek 264 pkt

  Przestarzałą instalacja, zły dobór sprzętu do tej instalacji, np. podłączenie indukcji, mocnych piekarników, niefachowe wykonanie.
  No a potem.. "Panie ale w sklepie powiedzieli ze to na 230V i będzie działać"  Nie ważne że na jednej fazie jest całe mieszkanie eehh..
  Chyba w większości co niektórzy przed zakupami albo podłączaniem takiego sprzętu powinni się doszkolić