Jakie najczęstsze przyczyny usterek napotykacie po wezwaniu do awarii?

Według badania ELEKTROBAROMETR są to:
- przestarzała instalacja
- niefachowe wykonanie
- źle dobrane produkty
- brak zabezpieczeń

A jak jest u Was?

Całe badanie znajdziecie na https://www.elektrobohater.pl/

10

Odpowiedzi

Odpowiedzi (10)

 • Jak zawsze na pierwszym miejscu jest przestarzała instalacja elektryczna, ostatnie wezwanie było do hurtowni leków. Lodówki przestały działać (leków w lodówce za ponad milion PLN), po zdjęciu osłony okazało się że szyna była uszkodzona i luźna, dało to zwarcie.

 • Zdarzają się wyjazdy na jakieś  naprawy, bo wcześniej był inny fachowiec który próbował naprawić usterkę i coś poszło nie tak. Raczej nie jeżdżę do drobnych tematów tylko jak już się coś naprawdę spierdzieli.

  Np. ostatnia taka sytuacja to wyjazd do Rolnika który miał problem po interwencji innego fachowca, gdzie gość wymieniał stycznik od pompy mleka i po takiej jego wymianie i załączeniu napędu strzeliło zwarcie międzyfazowe. Trzeba było już więcej elementów wymienić ale sytuacja została opanowana i Pan Farmer jest zadowolony.

 • Najczęściej jest to albo przestarzała instalacja, albo niefachowe wykonanie

 • Mysle, ze tez moge potwierdzić obserwacje innych. 
  Plagą jest moim zdaniem to, że w naszym kraju na leczeniu, elektryce i polityce znają się wszyscy. 
  Pan tynkarz/regipsiarz robi instalację nie mając pojęcia  o tym. 
  Ja nie bronie nikomu wykonywania instalacji, ale już jak sie za to bierzesz, to zacznij od wiedzy, od zapewnienia bezpieczeństwa. 
  Ileż to razy miałem do czynienia z instalacjami oświetlenia ogrodowego, podlewania czy gniazdek w ogrodzie, ktore to instalacje "zdechły" po pierwszej zimie. A potem znajdowałem złączki schowane w plastikowej butelce zakopane pod ziemią albo puszkę plastikową z dławikami i złączkami schowaną w zalewanej wodą studzience. 

  A z drugiej strony w jednym z miast trafiłem na mufę odgałęźną kablową z lat 30tych .... dziiałającą.  Pokażcie mi teraz fachowca ktory potrafiłby zrobić taką mufę na kablu z izolacją z papieru albo jakiegos włókna nasączanego... a na wierzchu powłoka ołowiana. I to pracowało z 70...80 lat pod ziemią :) 
  A.... i na mufie była czytelna tabliczka z imieniem i nazwiskiem instalatora.

 • Dzień dobry,

  w moim przypadku wezwania do awarii najczęściej zdarzają się z powodu przestarzałych instalacjiw blokach z wielkiej płyty lub w starym budownictwie.Instalacje w aluminum, upalone w gniazdach lub brak N-ki. Jeśli chodzi o nowe instalacje to  szukanie przyczyny "wyrzucania różnicówki".

 • Dzień dobry

  Większość pokrywa się z badaniem, najczęstrzą  przyczyną wizyt jest niedokończona instalacja lub niedziałająca instalacjia po wizycie fachowców którzy są multifachowcami (potrafią wszystko zrobić, ale nic dobrze).

 • Stara instalacja to norma.

  Wypalona N ka

  Luźne styki

  Ale też niestety super fachowcy którzy płytę indukcyjną podpiąć chcą kablem 1,5mm2 np.

 • Ludziska nie czasem nawet wiedzą jak podnieść ESKę bo nie wiedział że ja ma lub nie wie gdzie ja ma lub było ciemno i nie widział...

 • Cześć! U mnie wszystko w 100% się sprawdza! Jest dokładnie tak jak w badaniu. Najgorsze jest to, że klienci zazwyczaj kierują się jednym czynnikiem CCC - byle jak najtaniej. A jak już coś wycenię, to zawsze jest to stękanie "ale jak to? tyyyyyyle piniędzy!?" No i potem trzeba poprawiać na nowych instalacjach po elektrykach-malarzach lub wskrzeszać stare trupy po dziadku Wacławie... 

  Czytałem kiedyś fajny artykuł o instalacjach i zawsze podsyłam takim szczerze zdziwionym klientom do poczytania:

  https://napiecie.salama.pl/ile-za-elektryka/

  Źródło obrazka: napiecie.salama.pl

 • Przestarzałą instalacja, zły dobór sprzętu do tej instalacji, np. podłączenie indukcji, mocnych piekarników, niefachowe wykonanie.
  No a potem.. "Panie ale w sklepie powiedzieli ze to na 230V i będzie działać"  Nie ważne że na jednej fazie jest całe mieszkanie eehh..
  Chyba w większości co niektórzy przed zakupami albo podłączaniem takiego sprzętu powinni się doszkolić