Jak pandemia wpłynie na pracę elektroinstalatorów?

W październiku organizatorzy akcji Elektrobohater, której patronujemy przeprowadzili badanie wśród elektroinstalatorów z całego kraju. W pierwszym tego typu przedsięwzięciu wzięło udział prawie tysiąc osób.

Projekt był wspierany przez największe społeczności elektroinstalatorów oraz najważniejsze tytuły branżowe. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu i liczymy, że za rok powstanie kolejna edycja badania.

Celem badania było pokazanie szans, wyzwań oraz zagrożeń dla całej branży widzianych oczami elektroinstalatórów z całej Polski. Pytania dotyczyły kwestii, takich jak poziom kształcenia, przepisy prawa, czy sprawy tak aktualne jak wpływ pandemii na zawód elektryka.

Jaki zatem z badania wyłania się obraz polskich elektroinstalatorów?

W jednym zdaniu to pełne optymizmu osoby, otwarte na rozwój oraz nowe technologie. Jednocześnie twardo stąpające po ziemi i dostrzegające szereg barier dla rozwoju całej branży.

Z wynikami badania oraz podsumowaniem ekspertów można zapoznać się już teraz.

Dowiesz się między innymi:
• Jak badani oceniają szanse i bariery dla wykonywania zawodu elektryka w przyszłości?
• Jak COVID-19 wpłynie na sytuację elektryków w ciągu najbliższych miesięcy
• Jak oceniany jest poziom kształcenia oraz poziom trudności w uzyskaniu uprawnień
• Z jakich źródeł czerpią wiedzę elektrycy i w jakich obszarach się kształcą
• Jakie kompetencje warto rozwijać by być konkurencyjnym na rynku
• Z jakimi problemami, wynikającymi z przepisami regulującymi ich pracę mierzą się elektroinstalatorzy
• Czy inwestorzy ufają wskazówkom instalatorów?
• Jakie są najczęstsze przyczyny usterek napotykane po wezwaniu do awarii

Sprawdź wyniki pierwszego badania rynku elektroinstalacyjnego.

https://www.elektrobohater.pl/

 

Komentarze (3)

 • ajotnet 160 pkt

  Tak jak dla wszystkich branż i na nas przyjdzie problem. Nie robimy tego co byśmy mogli bo albo nie możemy albo nas nie wpuszczają bo sie boją sami inwestorzy, a za chwile jak inne branże klękną to nie będą mieli pieniędzy "nas" brać do prac bo nie będzie po prostu za co.

  Hotele, pensjonaty, sklepy poprostu firmy same ledwo co już przędą i musza zwalniać jak nie swoje standardy to ludzi. Na czymś trzeba oszczędzać. Chleb trzeba kupić nie koniecznie wymienić rozdzielnice czy bezpiecznik.

  Pętla się zaciska jak krawacik.

   

 • Cześć, Dziękujemy, że Społeczność Łączy Nas Napięcie włączyła się w powstanie raportu Elektrobarometr. Cieszymy się, że badanie może być punktem wyjścia do dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące naszej branży. Zachęcamy również do obejrzenia video, w którym eksperci, również ci związani ze Społecznością omawiają wyniki badania: https://www.youtube.com/watch?v=TlIK6FJU1aQ&t=1670s

  Pozdrawiam,
  Olek Czech - WAGO

  Redakcja

  To my dziękujemy za zaproszenie nas do objęcia patronatem tej cennej inicjatywy!

 • EL-ROJ 272 pkt

  Cześć! Bardzo ciekawe badania! Patrząc przez pryzmat tego jak sam bym odpowiadał, to widzę że większość z nas, elektryków, myśli podobnie.