Czy macie jakiś sposób na czyszczenie elektronarzędzi po skończonej pracy na budowie?

 • gelotek 6 pkt

  Przede wszystkim systematyka w
  przedmuchiwaniu elektronarzędzi sprężonym powietrzem Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się pyłu i kurzu z wnętrza urządzenia jak i z zewnętrznych zakamarków. To głównie kurz i pył są najgorszymi zabrudzeniami dla elektronarzędzi dlatego tak ważna jest systematyka w jego usuwaniu.

  Po usunięciu kurzu i pyłu warto wilgotną ściereczką przeczyścić obudowę a jeśli są jakieś większe zabrudzenia można zastosować WD40, CLP lub jakiś rozcieńczalnik (wpierw jednak warto sprawdzić na fragmencie obudowy jak zareaguje w kontakcie z danym preparatem). WD40, CLP fajnie się sprawdzaja podczas czyszczenia na większości tworzyw, fajnie też czyści się nim wkrętaki 😊 . Na filmikuwidać fajnie jak sobie z zabrudzeniami radzi CLP

 • Br3xPL 3 pkt

  Jest dużo elektronarzędzi, przystosowanych do różnych warunkow. Najczęściej to jest zapylenie.

  Na kratkach wentylacyjnych często gromadzi się kurz, też trafia on do silnika, co prowadzi to jego nieuruchomienia. Wtedy pomoże sprężarka, najlepsza by byl pędzelek, ale nie będziemy po każdej pracy rozbierać wiertarki itd. strach pomyśleć co było by ze śrubkami i gwintami po roku :b. Gdy mamy części które trzeba smarować po jakimś czasie smar zajdzie brudem i straci swoje właściwości warto wtedy wziąć jakąś ścierkę nasączona w nafcie i wytrzeć to i nałożyć nowy. 

   

 • Karol_u 0 pkt

  WD albo nitro do obudowy 

  odkurzacz ewentualnie spręzarka

  najważniejsze by dobrze nasmarować i przeczyścić elementy odpowiedzialne za chłodzenie. 

 • EL-ROJ 19 pkt

  Cześć! Raz na jakiś czas trzeba elektronarzędzia wyczyścić suchą szmatką, a następnie zdjąć obudowę i nasmarować wszystkie elementy trące odpowiednim smarem narzędziowym. Warto także sprawdzić stan szczotek - może sa już do wymiany? Załączony filmik pokazuje proces serwisowy - naprawa wirnika i stojanu. Można też zobaczyć jak wyglądają typowe uszkodzenia (wynikłe często z braku czyszczenia narzędzi).