Czy macie jakiś sposób na czyszczenie elektronarzędzi po skończonej pracy na budowie?

 • W moim przypadku wygląda sprawa tak, że przy sprzątaniu narzędzi na inwestycji odpalał mały kompresorek i wszystko przedmuchuję. To za każdym razem, poza tym raz na hmm myślę 3 tygodnie czyszczę je benzynką ekstrakcyjną i w miejsca ruchome psikam WD-40, tutaj mam na myśli narzędzia ręczne typu praski obcinaczki itp.itd. Tak to wygląda u mnie i narzędzia są w dobrym stanie nic im złego się nie dzieje. Myślę, że są dobrze konserwowane.

 • Można zmywaczem do zacisków hamulcowych jeśli narzędzie jest ubrudzone w oleju lub smarach

 • Temat rzeka

  Kompresor: tak ale nie zawsze bo może doprowadzić do większych zniszczeń. Pył lub drobinki mogą zostać wdmuchnięte do wirnika czy przekładni

  Najlepiej to zapoznać się z instrukcję obsługi a tam jest opisane jak czyścić i konserwować. Dzięki temu unikniemy utraty gwarancji. 

  Teraz się zapytacie: kto czyta instrukcję obsługi? Nie wiem jaki procent użytkowników czyta instrukcję obsługi, jaki procent uważa że wie wszystko o urządzeniu jak tylko znajdzie się w jego rękach? wiem jedno: nie zaszkodzi przeczytać a można się dowiedzieć o kilku ważnych sprawach ( np ładowaniu baterii) oraz o ukrytych funkcjach które na pierwszy rzut oka nie sa widoczne czy dostępne. 

  Paniętam jak kiedyś zapytali mnie jakim cudem w Twoim aucie światła właczają się automatycznie? Odpowiedź: przeczytałem w instrukcji obsługi jak tą funkcję uruchomić.

 • Dla paprochów nie ma to znaczenia oraz pracowników jak się upomnisz o dbanie narzędzi to się czepiasz jak nie pasuje zrób sobie sam będziesz miał czyste. Jak się popsuje to lecisz po nowe lub reklamacja bo pracownicy muszą mieć co ich to obchodzi że się zepsuło...!? Nowe daj !

 • Dziś mi się przypomnial ten temat gdy robiłem porzadek. Narzędzia czyste ale kejsy....

 • Najlepiej wszystko przedmuchać kompresorem ;)

 • Ja czyszcze narzedzia także podczas pracy, pędzlem, bo sprężarke mam w piwnicy. Przerwa na ostygnięcie narzędzi zaczyna się od zamiecenia widocznego pyłu bo ten jest grozny przecież nie gdy narzędzie leży, ale głównie kiedy jest odpalane. 3 minuty roboty i jadę dalej. Sprężarka dopiero na koniec dnia.

 • Przede wszystkim systematyka w
  przedmuchiwaniu elektronarzędzi sprężonym powietrzem Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się pyłu i kurzu z wnętrza urządzenia jak i z zewnętrznych zakamarków. To głównie kurz i pył są najgorszymi zabrudzeniami dla elektronarzędzi dlatego tak ważna jest systematyka w jego usuwaniu.

  Po usunięciu kurzu i pyłu warto wilgotną ściereczką przeczyścić obudowę a jeśli są jakieś większe zabrudzenia można zastosować WD40, CLP lub jakiś rozcieńczalnik (wpierw jednak warto sprawdzić na fragmencie obudowy jak zareaguje w kontakcie z danym preparatem). WD40, CLP fajnie się sprawdzaja podczas czyszczenia na większości tworzyw, fajnie też czyści się nim wkrętaki 😊 . Na filmikuwidać fajnie jak sobie z zabrudzeniami radzi CLP

 • Jest dużo elektronarzędzi, przystosowanych do różnych warunkow. Najczęściej to jest zapylenie.

  Na kratkach wentylacyjnych często gromadzi się kurz, też trafia on do silnika, co prowadzi to jego nieuruchomienia. Wtedy pomoże sprężarka, najlepsza by byl pędzelek, ale nie będziemy po każdej pracy rozbierać wiertarki itd. strach pomyśleć co było by ze śrubkami i gwintami po roku :b. Gdy mamy części które trzeba smarować po jakimś czasie smar zajdzie brudem i straci swoje właściwości warto wtedy wziąć jakąś ścierkę nasączona w nafcie i wytrzeć to i nałożyć nowy.

 • WD albo nitro do obudowy 

  odkurzacz ewentualnie spręzarka

  najważniejsze by dobrze nasmarować i przeczyścić elementy odpowiedzialne za chłodzenie.