Przeczytano 7 304 razy

Jakiej firmy elektronarzędzia ?

  Zastanawiałem się ostatnio nad zakupem kilku elektronarzędzi jak zakrętarka czy wiertarka udarowa.

 Pytanie z jakiej firmy najlepiej wybrać żeby nie wychudzić portfela ale też żeby narzędzia były wytrzymałe.

Zastanawiałem się nad Erbauer lub tańszymi modelami Metabo

Odpowiedzi (13)

 • Osobiście korzystam z BOSCH Pro (niebieski) 

  Pewnie jak wszystkie inne zestawy jest ze sobą kompatybilny i narzędzia świetnie uzupełniają się w różnych pracach. Jednym minusem jest to iż części do naprawy wychodzą nieco drożej. Porównuje to akurat do Makitty z której korzysta mój tata. Generalnie jestem zadowolony.

 • Z tych co podajesz to Metabo,z bardziej renomowanej firmy to DeWalt ale to już inna cena

 • Przede wszystkim musisz się zastanowić jakie elektronarzędzia są dla Ciebie ważniejsze. Np elektryk nie potrzebuje profesjonalnej wyrzynarki z festool, a z kolei stolaż nie potrzebuje najlepszej wiertarki z udarem z hilti czy innej topowej marki (na te 15 dziur w ścianie żeby powiesić szafki).

  To czego będziesz używał najwięcej i najmocniej katował warto kupić dobrej firmy, a rzeczy rzadziej i mniej eksploatowane mogą (ale nie muszą) być tańsze.

 • Cześć. 

  Nie wiem czy temat nadal aktualny, może uda się pomóc :) 

  W pracy używam narzędzi Makiety, są świetne. Bateria długo trzyma, moc też ma. 

  W domu natomiast, żeby nie "wychudzić" portfela używam wkrętarki Parkside, daje radę. Jest mocna, fajnie trzyma bateria. Minusem jest ładowanie. Jeśli nie masz drugiej baterii to altanki nie postawisz 😆 

  Co do wiertarki, zastanów się nad Makitą HR 2470, kosztuje chyba 500 złotych ale w każdych warunkach daje radę. 

  Z firmy Metabo używałem klucza udarowego, niestety po kilkunastu użyciach zaczęła świrować bateria. Niby była naładowana ale klucz nie miał mocy. Może po prostu miałem jakaś wadliwą baterie. 

  Podsumowując, nie wieszam psów na Metabo ale Makita i Parkside w domowym warsztacie jest naprawdę super! 

  Pozdrawiam

 • Osobiście używam makity, Metabo, ryobi i śmiało polecam fajny sprzęt mnie nie zawiódł. Aczkolwiek zawsze można się pokusić o parkside z Lidla niestety miłem złe doświadczenia z reklamacja więc poprostu nie kupuje nic z tej marki.

 • Wszystko zależy do czego, w jaki sposób i jak "intensywnie" korzystasz z narzędzi. 
   

  Erbauer, Matebo są przyzwoite. Jeśli nie trafisz na wadę fabryczna i będziesz obchodził się z nimi odpowiednio to posłużą na lata. 

  Millwauke i dewalt to elektronarzędzia w które jeśli jest możliwość polecałbym zainwestować ale do najtańszych nie należą, głównie te pierwsze. 

  Jesli chodzi o Twoje kryteria to polecałbym bardzo zainteresować się narzędziami z Lidla tylko wersja Czarna Parkside Performance. Jakoś do ceny przebija wszystkich konkurentów. Np najmocniejsza wiertarko wkrętarka Dewalt ma 95 Nm i "wyrywa ręce" a najmocniejszy Parkside Performance ma 80 Nm przy czym cena jest trzy razy mniejsza. 
  Z dostępnością tych produktów u nas w Polsce jest ciezko, na stronie jest ich mało ale czasami pojawiają się nowe. 
  Jest grupa na portalu społecznościowym i administrator sprowadza wszystkie dostępne elektronarzędzia z Czech do Polski. Gwarancja na 3 lata prosto od Lidla. 
   

  To taka moja opinia bo mam podobne wytyczne. Pozdrawiam :)

 • Dewalt, hilti, milwaukee

 • Używałem już elektronarzędzi różnych firm ale z czystym sumieniem mogę polecić makite, Metabo, Milwaukee ale ostatnio kupiłam elektro narzędzia z parakside i ku mojemu zdziwieniu byłem mile zaskoczony

 • Ja polecam metabo, aczkolwiek zastanowilbym się nad starą dobra celmą.  Mam obie firmy i w sumie obie dają radę.

 • W firmie używam Metabo oraz Makity, ale prywatnie ma erbauera młotowiertarke i jest świetna, teraz przymierzam się do kupna szlifierki i wkrętarki z erbauera.