Przeczytano 887 razy

inteligentne oswietlenie na ogrodzie zalaczane przez telefon

Dzien dobry, chcialbym stworzyc inteligentne oswietlenie na ogrodzie zalaczane przez telefon. proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam…

Odpowiedzi (6)

 • Głównym zadaniem inteligetnych instalacji jest by ułatwić życie osobom korzystającym właśnie z nich.

  Robienie oświetlenia nawet tego nie inteligętnego wiąże się z prowadzeniem kabli, niby można zastosować odbiorniki bateryjne, ale czy to jest wygodne ?

  Następnie trzeba się zastanowić nad komunikacją: przewodową lub bezprzewodową. 

  Na twium miejscu zrobiłbym tak:

  Producenci sprzedają lampy wifi za kilkaset złotych. A po co je kupywać? Ja bym kupił lampę która mi sie podoba, kupił puszkę ogrodową, albo ziemną IP65 i najważniejsze moduł wifi np. Rtx Tuya Wifi Podwójny Włącznik Dopuszkowy. połączył to w pusze i już mogł sterowac to z aplikacji Tuya.  Popularna aplikacja, bo tanie moduły są z nią skonfigurowane. Można też ją połączyć z Google Asystentem - sterować głosem.

 • wybierając inteligentne oświetlenie mieszkania, musimy uwzględnić wiele czynników, w tym zwłaszcza moc i klasę energetyczną. W przypadku pierwszego parametru należy podkreślić, że im jest on wyższy, tym mocniejsze będzie światło, ale i większe zużycie prądu. Jeśli chodzi o klasę energetyczną, to najbardziej pożądana jest A++, tak jak w Hama LED WIFI E27 Filamentowa 462607. Niezwykle ważna jest komunikacja, czyli sposób, w jaki źródła światła połączy się z resztą systemu. Może to być Wi-Fi, Zigbee oraz Bluetooth, będący najczęstszą opcją.

 • Polecam SUPLA (sterowiki Zamel, SonOff itp), prosta plikacja, łątwa konfiguracja b.duzo informacji i pomocy w sieci i filmików na youtube.
  Dla przykłądu w filmiki pokazane oświetlenie tarasu za pomocą oprogramowania SUPLA

 • Witam 

  Oświetlenie tylko włącz wyłącz czy mamy mieć jakieś strefy lub harmonogramy?

   

  Polecić mogę Philips hue

  Ewentualnie sterowniki od supla/shelly posiadają w swojej ofercie sterowniki do oświetlenia

 • Witam,

  Proponuję zastosowanie przekaźnika WiFi SwitchBox lub SwitchBoxD (w przypadku 2 obwodów).

  Sterowniki Blebox wyróżniają się łatwą konfiguracją, niezawodnym działaniem, a przede wszystkim nie wymagają przerabiania istniejącej instalacji.

  Pozwalają na sterowanie klasycznym wyłącznikiem, pilotem,  telefonem lub z komputera.

  Sterownik jednokanałowy:

  https://www.tim.pl/switchbox-2-0-blebox-przekaznik-wifi-230v-jednokanalowy-sterowanie-sterowany-z-ap

  Sterownik dwukanałowy:

  https://www.tim.pl/switchboxd-2-0-przekaznik-wifi-230v-dwukanalowy-sterowany-z-aplikacji

  Inne sterowniki:

  https://www.tim.pl/switchboxd-2-0-przekaznik-wifi-230v-dwukanalowy-sterowany-z-aplikacji

  Strona Blebox:

  https://blebox.eu/

  opisy, instrukcje...

 • Cześć! Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku programator czasowy sterowany poprzez Wi-Fi typu ZCM-42. Jest to zegar łączący w sobie pracę zegara tygodniowego, rocznego i astronomicznego. Ustawiany jest i sterowany poprzez Wi-Fi z poziomu przeglądarki internetowej. Jak może działać? Ustawiamy sobie by oświetlenie w ogrodzie uruchamiało się o zachodzie słońca. Następnie ma się wygasić o np. 1 w nocy (gdy już raczej na ogrodzie nie siedzimy). Następnie oświetlenie załączy się ok. np. 5 rano i wygasi np. 30 minut po wschodzie słońca. Niezależnie możemy oświetleniem sterować poprzez smartfona. Możemy także podłączyć dodtkowy klawisz, który załączy lub wyłączy oświetlenie ręcznie. Można tam także nastawić czas świecenia opraw. Bardzo ciekawa funkcjonalność! 

  Dodatkowo nie trzeba wymieniać baterii w programatorze (jak jest to w klasycznych programatorach, co pokazuje filmik). Jest to wygodniejsze, choć nie powiem - w zamelu przynajmniej można wymieniać baterie z panelu czołowego, co jest wygodne :)