Cześć! Mam dla Was ciekawą informację wzbudzającą kontrowersje. Wiadomo, że w mediach wiele mówi się o zmianie klimatu i wzrastającej temperaturze na Ziemi. Tymczasem, ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Alabamy w Huntsville pokazały, że tak naprawdę od trzech lat średnia temperatura na Ziemi spada. Dane te zostały potwierdzone przez obserwacje satelitarne oraz oceanograficzne. W marcu w stanie Utah w USA zarejestrowano, aż 5-stopniowy spadek temperatury w porównaniu do przeciętnej z 30 lat. Obszar, którego to dotyczy nazywany jest "kieszonką zimnego powietrza" i rozciąga się "od Kalifornii, przez Kanadę, Morze Norweskie, aż do Indii i północnego Pacyfiku".
Osobiście, w przeciwieństwie do autora, pana Dariusza Wieromiejczyka, który podjął temat w łamach tygodnika "Do Rzeczy" nie bagatelizowałbym problemu. Niepokojącym zjawiskiem jest zarówno ocieplenie jak i ochłodzenie klimatu, szczególnie, że działania podejmowane m.in. przez Unię Europejską mają za zadanie ograniczyć m.in. ilość emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych. Pytanie jak to się ma do tych wszystkich rozporządzeń dot. kupna elektryków i innych rzeczy, które są "eko"
A co Wy o tym myślicie?
Źródło: https://m.pch24.pl/ciezkie-czasy-dla-klimatystow-od-trzech-lat-srednia-temperatura-na-ziemi-spada/
Odpowiedzi (7)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
https://l.messenger.com/l.php?u=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fjakubwiech%2Fstatus%2F164556954561113292 Pozwolę sobie wkleić link do nitki na twiterze ;)
-
W ramach jakiego problemu/tematu związanego z elektryką, elektroniką czy automatyką jest ta ciekawostka?
-
@Sandro1812:chociażby tego, że namawiają nas na kupowanie elektryków, bo są "eko"
-
@crowley: Ahh, a te elektryczne samochody są tak eko, że aż brak słów. Jednak jest to temat rzeka i można pisać i pisać na ten temat. Jedną rzecz, którą zaznaczę jest to, że aby doszło do transformacji komunikacyjnej to musimy znaleźć złoża nitu, bo nie wystarczy go na zapotrzebowanie.
-
@Pysiak: Nie nitu, a litu 😉 Warto zauważyć, że za znaczną większość wydobywanego litu, bo ok. 90% odpowiadają Chiny, Chile i Australia. W Europie pozyskujemy go dużo mniej. Dopiero około roku 2028 we Francji ma ruszyć spora kopalnia, która w założeniu ma pokryć znaczną część Europejskiego zapotrzebowania. Więc ruchy ku transformacji jak najbardziej są podejmowane. Pytanie czy jest to ekologicznie słuszna decyzja. 🤷♂️
-
@Zhandos62: Masz rację litu, źle napisałem. Kolejne kopalnie? Ktoś tam sprawdza jak to wpływa na degradację środowiska i ile potrzeba energii aby to wydobyć? Nie sądzę, najlepiej stworzyć problem, a potem szukać rozwiązania pod presją czasu.
-
-
Czytaj także:
Czy tą rurę karbowaną można ułożyć w ziemi?
Rura karbowana 320N 16 szara z pilotem /50m/ – ELETTROCANALI
Linka do ziemi
Potrzebuję zakopać linkę 5x25. Czy nada się OPD?
Jak działa termostat pokojowy i jakie rodzaje znajdziemy
Termostat to urządzenie utrzymujące zadaną temperaturę poprzez okr
Oświetlenie elewacji, czyli jak cię widzą, tak cię widzą…
Oświetlenie elewacji domu może nie tylko wpłynąć na estetykę budynk
Ogrzewanie podłogowe elektryczne- co powinniśmy wiedzieć?
Coraz więcej inwestorów budujących dom, zastanawia się nad wyborem
Co o tym sądzę, że jak to często bywa samochody w takim dużym stopniu nie wpływają na emisję CO2, jak zwykle UNIA EUROPEJSKA zabiera się do tematu nie od tej strony co trzeba. Co emituje najwięcej CO2? Wystarczy spojrzeć na wykresy. Jednak najłatwiej uderzyć w pojedynczego człowieka niż ogromne koncerny.
Tutaj mam wykres odnośnie Polski jednak światowy nie różni się dużo od tego co tutaj mamy.