Przeczytano 2 275 razy

Sterowanie roletami elektrycznymi

Klient ma mieć sterowanie roletami w domu. Chciałby mieć sterowanie osobno górą, osobno dołem, dodatkowo za pomocą centralki alarmowej SATEL chce zamykać całość. Dodatkowo klient chciałby mieć możliwość sterowania dodatkowego poprzez WiFi. Jak temat ugryźć?

Odpowiedzi (6)

  • Ja tak trochę z innej strony.. Napiszę jedynie jakie doświadczenia miałem z Bleboxami itp., testowałem głównie tylko SwitchBoxyD2. Otóż z 5 sztuk, 4 padły permanentnie (z czego 2 ostatnio po jakiejś małej awarii elektrycznej sieci gdzie ta konkretna faza była przełączana bardzo szybko ON/OFF bo coś im się poknociło). Były tez mniejsze problemy, np. w większości nie dało się tych kostek po jakimś czasie, czy samo UI w panelu łebowym jest super powolne. Tak wiem, reklamacje itd.. Nie chciało mi się. Do tego dochodzi odwrotny sposób instalacji (sterowanie neutralnym a nie prądowym przewodem. Co do samego działania, to szczególnie samo HTTP API działa bardzo sprawnie w tych kostkach, lepiej (szybciej) niż Tasmota na Shelly. Debounce przycisków czy ich obsługa też bardzo dobre. Nie wiem czy kupiłby ponownie, raczej nie, chyba że te wszystkie problemy z awaryjnością zostały już poprawione. No i Blebox nie obsługuje chyba MQTT.

  • Jak najbardziej da się to robić przez centralę alarmową. Do sterowania roletami potrzebne będzie ekspander INT-IORS, jednym można wysterować cztery rolety. Jeśli jest więcej to wielokrotność ich. Aby sterować po wifi trzeba do alarmu moduł ethm-1 plus i aplikacja integra control. Można sterować wszystkimi roletami razem lub każdą osobno z dowolnego miejsca na świecie. Satel ma ogromne możliwości tylko należy wiedziec co zastosować i jak zaprogramować.

  • Cześć! No niestety tak jak ajotnet mówi - taniość rządzi... Ale pracy nie brak, więc jak nie ten klient to kolejny :) A rozwiązanie oparte na sterownikach zamela SRP-04 i do tego suplowych jako centralne wydaje się najtańsze i najrozsądniejsze :) Bo centralne klawisze do grup sa droższe, a cała reszta tania. No i połączysz to z alarmem :-) Jak tak już parę razy zrobiłem i wszytko działa dobrze :) Powodzenia!

  • Trzeba się upewnić jeszcze czy klienta na to stać wcześniej zanim się ugryzie temat bo on widział i chciał ale nie wiedział że to TYLE....? Inwestorzy myślą że czas spędzony nad "JEGO" problemem jest w gratisie...

  • Nie wiem kiedy będzie realizacja zlecenia ale Zamel pracuej nad nowym firmware dla sterowników SRW który powinien pozwolć na realizacje twojego założenia wykorzystując tylko sterowniki SRW (obecnie nie ma w nich obsługi przycisku centralnego)
    Warto też mieć info odnośnie silnika z rolet ile posiada przewodów i czy posiada wewnętrzny sterownik bo w niektóych przypadkach zaczyna się komplikować podłaczenie do sterowników WIFI chociażby SRW.
    Obecnie można pokombinować na SRW i z przyciskiem centralnym z wykorzystaniem SEM-01

  • Cześć! Możesz zastosować sterownik do sterowania lokalnego, grupowego i centralnego ZAMELA typu SRP-04. Trafia on do każdej z rolet. Możesz też całością sterować za pomocą centrali alarmowej. Do sterowania poprzez WiFi możesz zastosować SRW-02.