5 odpowiedzi

Sprawdź

Sterowanie roletami elektrycznymi

Elektryk Łukasz 2 pkt dodane:

Klient ma mieć sterowanie roletami w domu. Chciałby mieć sterowanie osobno górą, osobno dołem, dodatkowo za pomocą centralki alarmowej SATEL chce zamykać całość. Dodatkowo klient chciałby mieć możliwość sterowania dodatkowego poprzez WiFi. Jak temat ugryźć?

 • sebbla 2 pkt

  Jak najbardziej da się to robić przez centralę alarmową. Do sterowania roletami potrzebne będzie ekspander INT-IORS, jednym można wysterować cztery rolety. Jeśli jest więcej to wielokrotność ich. Aby sterować po wifi trzeba do alarmu moduł ethm-1 plus i aplikacja integra control. Można sterować wszystkimi roletami razem lub każdą osobno z dowolnego miejsca na świecie. Satel ma ogromne możliwości tylko należy wiedziec co zastosować i jak zaprogramować.

 • EL-ROJ 27 pkt

  Cześć! No niestety tak jak ajotnet mówi - taniość rządzi... Ale pracy nie brak, więc jak nie ten klient to kolejny :) A rozwiązanie oparte na sterownikach zamela SRP-04 i do tego suplowych jako centralne wydaje się najtańsze i najrozsądniejsze :) Bo centralne klawisze do grup sa droższe, a cała reszta tania. No i połączysz to z alarmem :-) Jak tak już parę razy zrobiłem i wszytko działa dobrze :) Powodzenia!

 • ajotnet 132 pkt

  Trzeba się upewnić jeszcze czy klienta na to stać wcześniej zanim się ugryzie temat bo on widział i chciał ale nie wiedział że to TYLE....? Inwestorzy myślą że czas spędzony nad "JEGO" problemem jest w gratisie...

 • gelotek 10 pkt

  Nie wiem kiedy będzie realizacja zlecenia ale Zamel pracuej nad nowym firmware dla sterowników SRW który powinien pozwolć na realizacje twojego założenia wykorzystując tylko sterowniki SRW (obecnie nie ma w nich obsługi przycisku centralnego)
  Warto też mieć info odnośnie silnika z rolet ile posiada przewodów i czy posiada wewnętrzny sterownik bo w niektóych przypadkach zaczyna się komplikować podłaczenie do sterowników WIFI chociażby SRW.
  Obecnie można pokombinować na SRW i z przyciskiem centralnym z wykorzystaniem SEM-01

   

 • EL-ROJ 27 pkt

  Cześć! Możesz zastosować sterownik do sterowania lokalnego, grupowego i centralnego ZAMELA typu SRP-04. Trafia on do każdej z rolet. Możesz też całością sterować za pomocą centrali alarmowej. Do sterowania poprzez WiFi możesz zastosować SRW-02.