Przeczytano 1 365 razy

Sterowanie roletami elektrycznymi

Klient ma mieć sterowanie roletami w domu. Chciałby mieć sterowanie osobno górą, osobno dołem, dodatkowo za pomocą centralki alarmowej SATEL chce zamykać całość. Dodatkowo klient chciałby mieć możliwość sterowania dodatkowego poprzez WiFi. Jak temat ugryźć?

Odpowiedzi (5)

  • Jak najbardziej da się to robić przez centralę alarmową. Do sterowania roletami potrzebne będzie ekspander INT-IORS, jednym można wysterować cztery rolety. Jeśli jest więcej to wielokrotność ich. Aby sterować po wifi trzeba do alarmu moduł ethm-1 plus i aplikacja integra control. Można sterować wszystkimi roletami razem lub każdą osobno z dowolnego miejsca na świecie. Satel ma ogromne możliwości tylko należy wiedziec co zastosować i jak zaprogramować.

  • Cześć! No niestety tak jak ajotnet mówi - taniość rządzi... Ale pracy nie brak, więc jak nie ten klient to kolejny :) A rozwiązanie oparte na sterownikach zamela SRP-04 i do tego suplowych jako centralne wydaje się najtańsze i najrozsądniejsze :) Bo centralne klawisze do grup sa droższe, a cała reszta tania. No i połączysz to z alarmem :-) Jak tak już parę razy zrobiłem i wszytko działa dobrze :) Powodzenia!

  • Trzeba się upewnić jeszcze czy klienta na to stać wcześniej zanim się ugryzie temat bo on widział i chciał ale nie wiedział że to TYLE....? Inwestorzy myślą że czas spędzony nad "JEGO" problemem jest w gratisie...

  • Nie wiem kiedy będzie realizacja zlecenia ale Zamel pracuej nad nowym firmware dla sterowników SRW który powinien pozwolć na realizacje twojego założenia wykorzystując tylko sterowniki SRW (obecnie nie ma w nich obsługi przycisku centralnego)
    Warto też mieć info odnośnie silnika z rolet ile posiada przewodów i czy posiada wewnętrzny sterownik bo w niektóych przypadkach zaczyna się komplikować podłaczenie do sterowników WIFI chociażby SRW.
    Obecnie można pokombinować na SRW i z przyciskiem centralnym z wykorzystaniem SEM-01

  • Cześć! Możesz zastosować sterownik do sterowania lokalnego, grupowego i centralnego ZAMELA typu SRP-04. Trafia on do każdej z rolet. Możesz też całością sterować za pomocą centrali alarmowej. Do sterowania poprzez WiFi możesz zastosować SRW-02.