W Polsce ukończyłem studia na kierunku elektrotechnika. W jaki sposób w UK zacząć karierę w tej dziedzinie? Czy dyplomy polskie są tutaj uznawane? Widziałem też że można aplikować o cscs. Czy bez doświadczenia można o nią aplikować? Wskazówki i rady mile widziane.
Wszystko zależy od tego co tak naprawdę chcesz robić czym się zajmować. Większość pracodawców uznaje polskie dyplomy w języku angielskim. Można je otrzymać w swojej uczelni, a jeżeli Twoja uczelnia tego nie robi, to zwrócić się trzeba do takiej uczelni która jest w stanie dyplom wydać w języku angielskim.
Jedno co jest ważne a może nawet najważniejsze to nie jaki się ma dyplom, ale co się potrafi i jakie się ma kompetencje, umiejętności. Widziałem nie jednokrotnie, jak nasi absolwenci różnych uczelni nie potrafili się odnaleźć w angielskiej rzeczywistości. Zgadzam się z tym, że trzeba aplikować do dużej liczby potencjalnych pracodawców i naprawdę skupić się nad dobrym CV. A Karta CSCS upoważnia do podjęcia pracy na placu budowy w UK w charakterze pomocnika budowlanego lub pracownika profesjonalnego i poświadcza przejście państwowego egzaminu CSCS. Kartę taką zdobywa się najlepiej na miejscu. Można ja zrobić nawet po polsku. Bez problemu znajdziesz firmę która, przeprowadza takie egzaminy. Musisz jednak pamiętać, że są różne karty CSCS. Musisz wiedzieć jak będzie Ci potrzebna. Egzaminy jak i materiały do nich są płatne. Tak samo jeżeli chodzi o uprawnienia elektryczne na terenie UK. Tam zdaje się egzaminy z tzw. edycji. Ja zdawałem z 17 edycji a teraz z tego co wiem Certyfikat City & Guilds 2382-22jest już na 18 edycji. Koszt to ok 150 funtów + koszt kursu, który powinno sie przejść. Nasze uprawnienia są nie chętnie rozpatrywane, nawet jak ma się wydane w języku angielski. W Polsce można też taki dokument otrzymać podczas zdawania egzaminu na uprawnienia po wcześniejszym powiadomieniu. Do tej pory kosztowało to 150 zł.
Dyplom z Polski w jezyku angielskim. Podstawa to dobre CV! Naprawdę tutaj dobre CV to połowa sukcesu. I aplikuj wszędzie gdzie się da. Gdzieś się któregoś dnia zahaczysz.
Wszystko zależy od tego co tak naprawdę chcesz robić czym się zajmować. Większość pracodawców uznaje polskie dyplomy w języku angielskim. Można je otrzymać w swojej uczelni, a jeżeli Twoja uczelnia tego nie robi, to zwrócić się trzeba do takiej uczelni która jest w stanie dyplom wydać w języku angielskim.
Jedno co jest ważne a może nawet najważniejsze to nie jaki się ma dyplom, ale co się potrafi i jakie się ma kompetencje, umiejętności. Widziałem nie jednokrotnie, jak nasi absolwenci różnych uczelni nie potrafili się odnaleźć w angielskiej rzeczywistości. Zgadzam się z tym, że trzeba aplikować do dużej liczby potencjalnych pracodawców i naprawdę skupić się nad dobrym CV. A Karta CSCS upoważnia do podjęcia pracy na placu budowy w UK w charakterze pomocnika budowlanego lub pracownika profesjonalnego i poświadcza przejście państwowego egzaminu CSCS. Kartę taką zdobywa się najlepiej na miejscu. Można ja zrobić nawet po polsku. Bez problemu znajdziesz firmę która, przeprowadza takie egzaminy. Musisz jednak pamiętać, że są różne karty CSCS. Musisz wiedzieć jak będzie Ci potrzebna. Egzaminy jak i materiały do nich są płatne. Tak samo jeżeli chodzi o uprawnienia elektryczne na terenie UK. Tam zdaje się egzaminy z tzw. edycji. Ja zdawałem z 17 edycji a teraz z tego co wiem Certyfikat City & Guilds 2382-22 jest już na 18 edycji. Koszt to ok 150 funtów + koszt kursu, który powinno sie przejść. Nasze uprawnienia są nie chętnie rozpatrywane, nawet jak ma się wydane w języku angielski. W Polsce można też taki dokument otrzymać podczas zdawania egzaminu na uprawnienia po wcześniejszym powiadomieniu. Do tej pory kosztowało to 150 zł.