Przeczytano 1 601 razy

Oświetlenie Led powoduje wyłączenie dźwięku sprzętu audio

Witam, 

Mam taki problem. Mianowicie po wykonaniu tylnego oświetlenia Led telewizora z tasm led (naklejanych na tv) oraz zasileniu tego oświetlenia z gniazda elektrycznego osobnym przewodem z wtyczką, po jego włączeniu i przy jednocześnie uruchomionym tv i sprzęcie audio(soudbar) dźwięk znika. Cały sprzęt (tv oraz audio) podłączony jest do tego samego gniazda za pomocą zwykłego rozdzielacza.

2 prawidłowości które zauważyłem są takie, że po włączeniu oświetlenia Led pod inne gniazdo zasilające problem znika oraz to że przy wyłączonym telewizorze i uruchomionym sprzęcie audio również nie ma problemu (np gdy łączę się za pomocą bluetooth). 

Prośba o pomoc bo brakuje mi już pomysłów na rozwiązanie tej zagadki. 

Pozdrawiam

Odpowiedzi (6)

 • Problem może pochodzić z zasilacza - zakłócenia. Zmień na dobrej jakości zasilacz np. MeanWell lub zpróbuj zastosować filtr ferrytowy na kabel zasilacza.

 • A może warto zajrzeć do wnętrza głośników ? Dorobienie kawałka filtra tętnień za zasilaczem nie jest trudnem. Myślę, że władowanie ze dwóch kondensatorów za gniazdem zasilania powino załatwić sprawę.

 • Możesz spróbować od założenia filtru ferrytowego na przewód od zasilacza LED. Jak to nie pomoże to pozostaje wymiana zasilacza na markowy. Niestety ale sporo niemarkowych zasilaczy często "sieje" zakłóceniami.

 • Problemem prawdopodobnie sa zakłócenia generowane przez zasilacz / sterownik LED. Najprostszą metodą sprawdzenia jest wymiana zasilacza na inny najlepiej markowy (osobiście używam zasilaczy Finder lub Mean Well, albo Breve).

  Można również założyć filtr przeciwzakłóceniowy. W kilku przypadkach, gdy nie mogłem wymienić sprzętu sytuacje uratował OP-230 z F&F.

  Poniżej opis działania z strony producenta: 

  OP-230 realizuje dwa zabezpieczenia:

  Potrójny filtr przeciwzakłóceniowy - specjalnie zaprojektowany pasywny układ dławików, w znacznym stopniu eliminujący zakłócenia radioelektryczne i przemysłowe (filtr symetryczny). Jednocześnie blokuje zakłócenia przychodzące z sieci energetycznej i odwrotnie - zakłócenia pochodzące od urządzeń użytkownika (kuchenka mikrofalowa, komputer, zasilacze impulsowe, itd.) nie są przepuszczane do sieci zasilającej. Filtr ochronnika to układ o strukturze czwórnika (czwórnik to układ mający cztery zaciski – jedna z par zacisków pełni rolę wejścia, zaś druga wyjścia), który przepuszcza bez tłumienia lub z małym tłumieniem napięcia i prądy o określonym paśmie częstotliwości, a tłumi napięcia i prądy leżące poza tym pasmem. Filtry znajdują zastosowanie głównie w urządzeniach elektronicznych i energetycznych. Umieszczone pomiędzy źródłem zasilania a odbiornikiem powodują, że do odbiornika dostaje się sygnał o pożądanym widmie częstotliwości.

  Zaawansowany układ przeciwprzepięciowy – chroniący urządzenia w obwodzie, w który włączony jest ochronnik. Specjalne warystory działają zarówno przy typowych przepięciach sieciowych, jak również przy groźnych przepięciach asymetrycznych, które często występują jednocześnie z przepięciami symetrycznymi. OP-230 absorbuje wysoką wartość impulsu przepięciowego przy wyjątkowo krótkim czasie reakcji. Zastosowanie, nie jak zazwyczaj jednego lub trzech, ale sześciu warystorów tworzy podwójny stopień ostatecznego zabezpieczenia.

 • W jaki sposób masz podłączone głośniki do TV? Bluetooth, aux, hdmi? Jaki posiadasz zasilacz do ledów?

 • Spróbował bym wymienić zasilacz do ledów na jakiś markowy. Może przy rozruchu sieje jakimś zakłuceniem. Ale może ktoś jeszcze się wypowie

Czytaj także:

Oświetlenie LED WS2813
Społeczność

Oświetlenie LED WS2813

Chciałbym, założyć sobie ledy w pokoju około 18m. Od czego zac

Więcej
Oświetlenie LED - zakłócenia
Społeczność

Oświetlenie LED - zakłócenia

Witam, posiadam w kuchni oświetlenie sufitowe w postaci sześciu ma

Więcej
Radio Surpass PW215F+2CR310 powoduje wyłączenie oświetlenia
Społeczność

Radio Surpass PW215F+2CR310 powoduje wyłączenie oświetlen

Mam w domu włączniki dotykowe zasilane napięciem 230V. Ostatni

Więcej
Oświetlenie elewacji, czyli jak cię widzą, tak cię widzą…
Blog

Oświetlenie elewacji, czyli jak cię widzą, tak cię widzą…

Oświetlenie elewacji domu może nie tylko wpłynąć na estetykę budynk

Więcej
Sterowanie oświetleniem w domu
Blog

Sterowanie oświetleniem w domu

Nowoczesny dom w znacznym stopniu różni się od tych z poprzedniego

Więcej
Jakie są najlepsze sposoby oszczędzania energii elektrycznej w 2023 roku?
Blog

Jakie są najlepsze sposoby oszczędzania energii elektrycz

Oszczędzanie energii elektrycznej nie tylko pomaga chronić środowis

Więcej