Przeczytano 52 razy

Radio Surpass PW215F+2CR310 powoduje wyłączenie oświetlenia

Mam w domu włączniki dotykowe zasilane napięciem 230V. Ostatnio zainstalowałem radio podtynkowe Surpass PW215F+2CR310 również zasilane napięciem 230 V i zaczęły się schody. Wszystko działa do momentu, aż nie włączę radia... Wtedy oświetlenie w całym domu najpierw się włącza, a po 7 sekundach wszystkie ledy gasną. To samo się dzieje przy uruchomieniu ich przez włącznik, gdy gra radio. Oświetlenie jest zasilane bezpośrednio z sieci 230V. Wszystko wraca do normy od razu po tym jak wyłączę radio. 

Macie jakieś pomysły o co tu chodzi?

2

Odpowiedzi

Odpowiedzi (2)

  • Nie wiele wiem i nie wiele mogę powiedzieć o tym sprzęcie. Niestety to sprzęt z dalekiego wschodu, więc o dokumentacje też ciężko. Pozostaje sprawdzenie poprawności połączeń a przede wszystkim czy zasilanie urządzenia nie jest przypadkiem w przelocie zasilania innych odbiorników. Dodatkowo tego typu urządzenia generują różnego typu zakłócenia elektromagnetyczne mogące wpłynąć na stan pracy innych urządzeń. W takich przypadkach dobrze jest wezwać fachowca ze sprzętem pomiarowym, który oceni prawidłowość połączęń jak i działania samego urządzenia.

  • Dzień dobry,

    Na początku sprawdził bym jeszcze raz prawidłowość podłączenia radia, jednak jeżeli to nie pomoże to sądzę, że @Sławomir Lesiak jest w stanie pomóc w tym problemie.