21 odpowiedzi

Sprawdź

Przy włączeniu listwy komputer powoduje zwarcie

jurek2 0 pkt dodane:

Kiedy włączam listwę przeciwprzepięciową często miałem tak, że wyskakiwał bezpiecznik w domu gdy zasilacz był włącznikiem w pozycję ON. Komputer posiada zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W. Kiedy przed włączeniem listwy wyłączę zasilacz, a potem włączę go już przy włączonej listwie to ten problem nie występuje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Przy żadnym innym komputerze w domu ten problem nie występuje. Czy to może być po prostu wina zasilacza, mojego egzemplarza?

 • Możesz też sprawdzić czy to nie wina listwy, bądź zasilacza. Bo dziwną sprawą byłoby jeżeli na tej listwie masz tylko komputer. jest możliwość to wepnij komputer do gniazda, albo przeciągnij przedłużacz z innego gniazda. jeśli będzie działało to listwa, jeżeli nie to zasilacz. Chociaż przy uszkodzonym zasilaczu padła by płyta główna lub oczyściło by dyski.

 • GN 18 pkt

  uczyłem w pracowni komputerowej, gdzie zabezpieczenia były robione w czasach gdy 1 komputer przysługiwał 2 uczniom. Teraz nadszedł dobrobyt i każdy uczeń ma własny komputer w pracowni - efekt?
  Włączenie zasilania pracowni powodowało start wszystkich komputerów i wybicie zabezpieczeń.
  Ratunek - wyłączenie autostartu w BIOS ;) (wiem, że to dykta i łatanie, ale te słowa dobrze oddają sytuację naszego szkolnictwa)
  Gdy uczniowie sami włączali komputery - pobory rozruchowe rozkładały się w czasie.

  Może podobna sytuacja występuje u Ciebie.

 • Prawdopodobnie pos te listwe masz podlaczone masz inne sprzety, moze monitor, telewizor, inne takie. Wartość impulsów jest spora, i to może powodować podobne skutki.

  Jeśli tak jest, spróbuj po kolei podlaczac sprzety, i zobacz, co wywala bezpiecznik.

  jeśli to nie pomoże, to trzeba też zobaczyć co to za bezpiecznik jest. Może większa zwłoczość jest potrzebna, typ c - jesli gadam głupoty, niech mnie ktos poprawi