a jak Wy zabezpieczacie przed przepięciami obwody sterowania? Do mnie właśnie dojechał zamówiony ogranicznik PLT-SEC-T3-24-FM-PT - Type 3 2907925 @Phoenix Contact i dziś będzie montowany. Tylko jak go podłączyć? No bo po co czytać instrukcje obsługi tak prostej rzeczy jak ograniczniki? ;) U mnie w rozdzielnicy domowej zasilacz DC 24V 10A . To jak w końcu Waszym zdaniem należy ten ogranicznik podłączyć w obwód 24V, szeregowo, czy równolegle?
Jak myślicie, dlaczego producent raz każe podłączać SPD równolegle, a innym razem szeregowo?
Odpowiedzi (9)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Lechu1985: musisz się jeszcze sporo nauczyć o ogranicznikach, aby zabierać głos w tym temacie. Polecam webinary RST.
-
-
Zakładam, że w odpowiednim momencie odpowiesz na zadane przez siebie pytanie, ciekaw jestem. Mogę tylko przypuszczać, że chodzi o wartość zabezpieczeń poprzedzających.
-
@artel electric: widzę, że znasz mnie ;)
-
-
Trywialne pytanie, więc radość z odpowiedzi pozostawiam innym. Mnie natomiast intryguje konieczność (?) zamontowania tego ogranicznika jakby nie było za ponad 500,- zł.
Czy długość obwodu 24 V DC jest tak duża lub może jest poddana działaniom innych obwodów 230 V AC i to ze znacznymi prądami ? Jakie urządzenia czułe na przepięcia są zainstalowane w tym obwodzie ? Zresztą zasilacze mają zwykle OVP.
-
@Domsat: rozdzielnica ogrzewania CO i CWU w moim domu. Moc przełączana w rozdzielnicy około 15 - 17 kW. Pełnej separacji przewodów DC od AC nie udało się uzyskać :( Po stronie DC: S7-1200 z rozszerzeniami, UPS 24V, konwerter RS485, 10" dotykowy panel operatorski, zawory i czujniki przepływu 0-10V, przetworniki ciśnienia 0-10V i cała masa przekaźników elektromagnetycznych... Kiedyś to opiszę ;)
-
@Piotr Bibik: no.. ciekawa ta rozdzielnica, rozbudowana - sztuka dla sztuki czy dla własnej satysfakcji i komfortu czy jednak daje rzeczywiste korzyści w postaci oszczędności. Jej moc to cieplna czy elektryczna ? I proponuję ją opisać - nie kiedyś, ale jeszcze w tym roku. To jest interesujący temat, nieporównywalny z jakimiś tam błahymi temacikami dla laików.
-
@Domsat: moc elektryczna. Rozdzielnica dla własnej satysfakcji 7x24 moduły okazała się za mała i musiałem piętrowo kilka rzędów zrealizować (złączki na dole modułówka na "piętrze"). W tym roku nie ma szans na opisanie. Mam kilka innych tematów a ta czeka w kolejce zresztą obecnie jest w trakcie uruchamiania. Będzie na moim blogu, który obecnie trochę zaniedbałem właśnie ze względu na brak czasu i projekty które realizuję u siebie w domu.
-
@Piotr Bibik: zaczekam !
-
-
Czytaj także:
Anteny, kamery, internet itp. - ochrona przeciwprzepięcio
Czy, i jakie zabezpieczenia od przepięć stosujecie do ochrony
Ochrona przeciwprzepięciowa instalacji teletechnicznych
Kto z Was ma wiedzę (i stosuje ją w praktyce) na temat ochrony prze
Dlaczego ochrona przeciwprzepięciowa jest nieskuteczna?
Z jakiego powodu w prawie każdym przypadku (dotyczy budownictwa mie
Ochrona przeciwprzepięciowa - jak dobrać ogranicznik prze
Jak uchronić swój cenny sprzęt elektroniczny przed zdarzeniami loso
Masz hulajnogę elektryczną, rower elektryczny, deskorolkę
Masz hulajnogę elektryczną, rower elektryczny, deskorolkę elektrycz
Ostrożnie z prądem - środki ochrony przeciwporażeniowej
Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym w domu jest kluczowym
Kolega chyba podchwytliwe pytania zadaje. Od kiedy ogranicznik szeregowo w obwód wpinamy? Zawsze równolegle. Może koledzy rozwiną dlaczego w jednym przypadku dobezpieczenie wkładkami bezpiecznikowymi na fazie ma jedno zabezpieczenie, a w drugim przypadku dwa bezpieczniki? Jakie zadanie one pełnią w tym układzie?