Chcemy zasięgnąć Waszej wiedzy na temat najczęstszych problemów, na jakie natrafiacie podczas instalacji lub konfiguracji modułowych rozwiązań smart-dom.
Czy macie problemy związane z:
- połączeniami z siecią Wi-Fi,
- niejasnościami w procesie konfiguracji aplikacji mobilnej,
- trudnościami w dopasowaniu modułowych sterowników do istniejącej infrastruktury elektrycznej,
- wyborze/dopasowaniu produktów do potrzeb i oczekiwań klienta,
- konfiguracją scen/akcji bądź innych ustawień, które mają sprawić, że dom stanie się smart?
Wasze doświadczenia i opinie są dla nas niezwykle cenne więc zapraszamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami!
Z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie i cenne uwagi.
Odpowiedzi (3)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Cóż. Może to ja mam pecha, ale nie pamiętam żeby jakakolwiek instalacja oparta o automatykę domową lub jak to się teraz chętnie nazywa smart nie sprawiła żadnych kłopotów. Oczywiście w niektórych przypadkach były to dość proste niedomagania, ale niektóre dały się we znaki. Nie będę wymieniał tu problemów mechanicznych czy usytuowania aktorów. Problemy które dawały się we znaki to najczęściej problemy z pojawiającymi się i znikającymi elementami systemu w aplikacji. Najwięcej kłopotów sprawiały iPhony, gdyż czasami trzeba było żeby skasować aplikacje z aparatu i ponownie ją zainstalować, poustawiać by poprawnie zadziałała. Parę razy okazało się że trzeba było wymienić jeden element na inny gdyż nie udało się ustalić dlaczego pojawia się i znika z systemu lub działa niewłaściwie. Szkoda mi tych majsterkowiczów którzy ślepo ufają, iż wszystko musi być 100% pewne. A nie zawsze tak jest. Czasami trzeba było coć pozamieniać. Naj dziwniejsze jest to że w jednym miejscu element pracuje poprawnie a w innym już nie. I nie jest to wynikiem słabego sygnału wi-fi. Zdarzało się tez że zbyt bliska odległość od routera nie sprzyjała komunikacji. Inne przypadki to nie do końca zrozumiałe dla mnie sytuacje, kiedy wymiana routera na inny model przywracała porwaną prace systemu. I wcale nie chodzi tu liczbę i możliwości nadzorowania urządzeń. Innym dość często spotykanym przypadkiem w instalacjach smart jest kłopot we współpracy w instalacjach, gdzie istnieje sieć meschowa. W niektórych przypadkach pomagało meldowanie aktora w bezpośredniej bliskości routera tak aby to sygnał wi-fi był sygnałem podstawowym. Później można było już zainstalować w docelowym miejscu. Kłopoty zdarzały się w sytuacjach gdy klienci w swojej sieci wykorzystywali wzmacniacze wi-fi. Sporo kłopotów sprawiały routery operatorów GSM. Jest tak wiele różnych przypadków że nie sposób nawet wszystkich sobie przypomnieć. Wszystko wpisuje się do jednego. Na stole lub w internecie zawsze wszystko działa poprawnie. Rzeczywistość jednak okazuje się czasami inna. I niektórzy nie doświadczeni użytkownicy patrząc na opisy lub filmiki w YouTube myślą ze przecież to wszystko takie proste. Niestety ilość telefonów na infoliniach doradców technicznych odkrywa jak bardzo nie jest to zwykle proste.
-
Mój przypadek nie dotyczy ściśle systemu Smart, jednak podobnego. Chodziło o problemy z połączeniem systemu monitoringu do sieci WIFI, przez co nie mogłem połączyć systemu z smartfonem.
Czytaj także:
Najczęstsze problemy lub wyzwanie z mocowaniem
Cześć Społeczności!W związku z tym, że nie każde mocowanie okazuje
Sendom Wasze opinie
Macie może jakieś opinie o firmie Sendom? Trafiłem na nich przy oka
Kable Telefonika Wasze opinie
Czy polecacie kable od Telefoniki? Jeszcze nie miałem okazji z nimi
SMART HOME - okiem praktyka
O tym, co oferują domy inteligentne, jak się w nich mieszka i jak z
Jak dobrze i niedrogo zmienić instalację elektryczną w sy
Inteligentny dom kojarzy Ci się z dużymi wydatkami i inwazyjnym rem
Poradnik - Jak sterować oświetleniem z dwóch niezależnych
Sterowanie oświetleniem z dwóch niezależnych miejsc to częsty probl
Problemy z wifi, szczególnie jeżeli jest to montowane gdzieś na wioskach.