Odpowiedzi (3)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Piotr Bibik: Ja zauważyłem że procesy gdzie mamy do czynienia z coraz to mniejszymi komponentami, wymaga się wielu czujników różnego typu. Do samego podawania/ wydawania komponentu już jest potrzebny jakiś podajnik wibracyjny czy inna wytrząsarka w zależności od detalu i specyfiki składanego urządzenia. Kolejno mamy pobranie pozycjonowanie, przechwycenie, ulokowanie, poddanie jakiemuś skręceniu/ przyklejeniu. No jest masa tego. Jak sobie radzą integratorzy systemów gdy tworzą coś dla klienta (siedzą w piwnicy i myślą 3 miesiące co jak i gdzie , z masą dokumentów 🤣😂)
Rozmyślam o tym i zrobienie czegoś z elementem wymaga całkiem sporej infrastruktury, która wcale nie jest mała 😂🤣
Do tego wszystkiego właśnie te zakłócenia które mogą się przedostać na wejścia analogowe, Ethernet albo inną komunikacyjną linie.
Może wyjdzie z tego jakaś fajna dyskusja o Przemyśle 4.0. Jako elektrycy mamy do czynienia nie tylko z Elektryką ale i Automatyką, strukturami I/O jesteśmy rycerzem XI wieku 😂
W procesach produkcyjnych coraz częściej pracodawca chce mieć maszynę i człowieka do kontroli procesu. A co w przypadku gdy nam zabraknie prądu ?? Gdzie to wyścig ma koniec ??
-
@Adus: wracamy do wielokrotnie już omawianego tematu. To zadanie dla kilku osób z różnymi kompetencjami. Część osób wykona jakąś automatykę i przy odrobinie szczęścia będzie to działać, ale wystarczy, że w okolicy pojawi się jakieś źródło zakłóceń, przepięcie lub zapylenie. Poza tym jeśli automatyka jest dobrze wykonana i serwisowana to będzie działać niezawodnie wiele lat tylko że to jest kosztowne, więc wiele osób będzie szukało tańszych zamienników i zastosuje przypadkowo dobrane komponenty do tego nie będzie tego odpowiednio serwisować i po stosunkowo krótkim czasie będą awarie. Nieświadomy jakości i zakłóceń inwestor skomentuje, że kiedyś to porządnie robili, ale teraz...
-
Czytaj także:
Efekt migotania i efekt stroboskopowy – na co zwrócić uwa
Efekt migotania i efekt stroboskopowy – na co zwrócić
Przyłącze energetyczne - na co zwrócić uwagę przy jego wy
Jakie formalności muszę załatwić aby zostać przyłączonym do sieci e
Na co zwrócić uwagę wybierając listwę antyprzepięciową?
Czy jest jakiś zbiór złotych zasad?
Wkrętak – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?
Jaki śrubokręt wybrać? Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź. Za
Na co zwrócić uwagę wykonując rozdzielnicę elektryczną?
Wiele osób zadaje pytanie: od czego zacząć wykonywanie instalacji e
Lumen, lux, kandela. O czym one mówią i na co zwrócić uwa
Artykuł dotyczy trzech kluczowych jednostek pomiaru w oświetleniu:
Moim zdaniem wiele niespodzianek mogą spowodować zakłócenia, które rozprzestrzeniają się poprzez sieć kabli i przewodów, ale również te, które indukują się w kablach i przewodach. Ponieważ mówimy o precyzyjnych urządzeniach i o miniaturyzacji elektroniki wiec i stosunkowo niewielkie zakłócenia mogą sporo namieszać.
Kolejna sprawa to zaniki lub wzrosty napięcia poza wartości dopuszczalne oraz elektrostatyka.
Często bagatelizowanym tematem jest zapylenie, które może skutecznie zaszkodzić częściom ruchomym.
Stabilne podłoże jest czymś oczywistym, ale życie pokazuje że precyzyjne urządzenia potrafią być mocowane do podłoży które okresowo podlegają wibracjom (np. przejeżdżający ciężki samochód). W takim wypadku należy pomyśleć o tłumikach drgań.
Prawidłowo dobrane kable i przewody. Temat znany szczególnie dobrze robotykom. Znowu wydawałoby się, że to proste zagadnienie, ale to tylko pozory.
P.S.
Przepraszam za skróty myślowe. Temat mnie zaciekawił, ale brak czasu jest sporym ograniczeniem...