10 odpowiedzi

Sprawdź

Kiedy najlepiej wykonać elewacje

Asiakasia 3 pkt dodane:

Kiedy najlepiej wykonać elewacje

 • EleMan 211 pkt

  Domyślam się że chodzi o elewację budynku mieszkalnego jak jest już wykonane ocieplenie. Samą strukturę warto wykonać już po wykonaniu prac ziemnych i wykończeniowych na zewnątrz. oczywiście to indywidualne. Wykonawcy zalecają wykonanie struktury w ciągu dwóch lat po wykonaniu ocieplania i zaciągnięciu siaką oraz zagruntowaniu. Po tym czasie powinno się jeszcze raz zagruntować a to są dodatkowe koszty.

 • Katol 326 pkt

  Elewacje robi się latem gdy pogoda jest sprzyjająca. Trzeba przy tym unikać deszczu i wilgoci. 

 • kotka701 27 pkt

  Napewno w lecie

 • Inela 206 pkt

  Elewacje zewnętrzne najlepiej wykonać kwiecień-czerwca i wrzesień-październik w tych miesiącach zaprawa równomiernie twardnieje. Tynkowanie powinno być wykonane po zakończeniu prac nad stanem surowym.

 • Budzia 432 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Maj/czerwiec sierpień/wrzesień wtedy w miare pogoda jest taka sama i klej schnie równomiernie 

 • ajotnet 267 pkt

  Nic koleżanka nie pisała o tynkach tylko elewacji zewnętrznej. Raczej teraz nikt nie tynkuje zewnętrznych ścian w nowych budynkach...

  Tynki jakie by nie były nie lubia ani zimna ani gorąca, wody nadmiaru,  czy to zewnętrzne czy wewnętrzne.

  Jesienne i wiosenne tynki są najtrwalsze, wietrzone i odparowywane jak zupka gotuje sie po woli. Ale nie ma teraz czasu na sezonowanie czegokolwiek "bo sie nie opłaca" potem jest co poprawiać i znów remont po budowie "remont". Weżcie sobie nawet najgorszą farbę i poczytajcie co piszą o malowaniu na nowe tynki a tynki potrafią schnąć nawet i miesiąc.

 • Piter1 336 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Kładzenie tynków zewnętrznych zaleca się po zakończeniu prac nad stanem surowym. Optymalną sytuacją jest, kiedy sezon rozpoczniemy od zamknięcia stanu surowego. Od tego momentu musi minąć minimum 6 miesięcy, zanim zaczniemy kłaść tynki zewnętrzne. Uwzględnia się tu położenie i wyschnięcie tynków wewnętrznych, ukończenie dachu i osadzenie okien. Dopiero kiedy budynek osiądzie, można przystąpić do tynkowania zewnętrznego. W przeciwnym razie za szybko położony tynk zacznie pękać.