7 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie posiadacie narzędzia i elektronarzędzia w warsztacie domowym?

 • LukkiSto 6 pkt

  Ja posiadam komplet elektronarzędzi DeWalt: wkrętarka, szlifierka, wiertarka udarowa, młot udaorwy, zakrętarka i wyrzynarka i muszę powiedzieć, że od ponad roku się sprawują (wcześniej Bosch i NIE POLECAM).

  Do tego miernik do fotowoltaiki PV Seaward PV150, miernik Sonel, multimetr Fluke 179 oraz miernik cęgowy UNI-T.

  Narzędzia ręczne to Rennsteig (zasikarka PV i tulejek oraz ściągacz izolacji), wkrętaki Wera, nóż do ściągania izolacji Knipex i wkrętak oraz klucz dynamometryczny Wurth.

 • ajotnet 72 pkt

  Ja w warsztacie domowym posiadam takie jakie wyniosę ze swojego warsztatu firmowego. Nic w domu nie trzymam bo nie mam takiej potrzeby. Zawalanie półek i regałów aby 3-5x w roku z wkrętarki czy wiertarki użyć a potem przekładać. Bosch niebieski w każdej postaci i gabarycie w firmie...

 • gelotek 6 pkt

  Ja w domu ogólnie używam narzędzi hobbystycznie w związku z tym nie mam potrzeby wydawać jakiś konkretnych kwot na sprzęt. Jeśli potrzebuje czegoś konkretnego to wtedy wypożyczam.
  W domu głownie korzystam z Parkside (akumulatorowe) i jak na razie jestem z tych elektronarzędzi zadowolony ( a mam wiertarko wkrętarkę, pilarkę, wyrzynarkę). Zawodowo raczej zdecydowałbym się raczej na coś konkretniejszego 😊

 • Br3xPL 3 pkt

  Obecnie korzystam z elektro narzędzi Makita, jestem z niej zadowolony, ale nie z wkrętarki, którą zakupiłem bezudaru i większe wkręty ciężko wkręcić na raz. Ciekawy system w Makicie jest łaczenie się narzędzi poprzez bluetotch z odkurzaczem i przy właczeniu np. wyrzynarki samoczynnie właczy nam się odkurzacz. 

  Ostatnio zobaczyłem w ofercie DeWalta świetne końcówki do wkrętarki 

  Jak uchwyt udarowy czy końcóke 2 nastawną co prawda troche kosztują 

 • EL-ROJ 19 pkt

  Cześć! Ja posiadam przede wszystkim narzędzia markowe - Wiha wkrętaki, Wurth - impusy, Makita - wiertarka, Bosh - wkrętarka. Dodatkowo uzupełniam to miernikami SONEL. Na zdjęciu mała prezentacja  typu "artystyczna" ;)  W linku znajdziesz test mojej wiertarki, którą polecam :) 

 • Wolf 0 pkt

  Ja posiadam głównie elektronarzedzia metabo i parkside uważam że jest tu dobry stosunek ceny do jakości, kiedyś trochę próbowałem pracować na dedrze ale to co robię ociera się już o roboty profesionalne i dedra dla majsterkowicza zaczeła się sypać, co do manualnych polecam stanleya, wihę, irvina, yato, sate i rothenbergera. Podłączam się także do opini że jeśli chodzi o elektronarzedzia to najlepiej jeden max dwóch producentów wtedy akumulatory i ładowarki pasują do siebie.

 • Ghost 2 pkt

  Wszystko zależy od tego co chcesz w swoim warsztacie domowym robić. Czy chcesz majstrować przy elektronice? Czy chcesz coś szlifować lub malować? Czy chcesz wykonywać jakieś prace przy drewnie np. stworzenie drewnianej ławeczki do ogrodu?

  Jeśli chcesz wykonać swoje prace dobrze i dokładnie to polecam wybrać dobre i precyzyjne narzędzia i elektronarzędzia. Najlepiej zastosować elektronarzędzia tego samego producenta, gdyż takie elektronarzędzia posiadają kompatybilne akumulatory oraz ładowarki i w przypadku rozładowania się jednego z akumulatorów będzie można zastosować zamiennie drugi z innego narzędzia.

  Warto też zakupić elektronarzędzie w komplecie z walizką, do której będziesz mógł je schować i bezpiecznie odłożyć na półce, a w przypadku transportu będzie to bezpieczniejsze i wygodniejsze.

  Jeśli chcesz kupić narzędzia typu np. śrubokręty, wkrętaki to też warto pomyśleć o zakupie narzędzi jednego producenta. Proponuję również takie narzędzia zakupić w specjalnej walizce, gdzie będą one poukładane i co najważniejsze, będą znajdowały się w jednym miejscu.