Przeczytano 772 razy

Pochwalcie się jakie narzędzia i elektronarzędzia macie w warsztacie domowym? Co się najlepiej sprawdziło?

Jakie posiadacie narzędzia i elektronarzędzia w warsztacie domowym?

Odpowiedzi (23)

 • Wiertarka, Piła stołowa, wkrętarka, wyrzynarki, szlifierka, bruzdownica, pila spalinowa, kosiarka

 • Wiertarka, wkrętarka, wyżynarka, piła stołowa, szlifierka, strugi, heble, mierniki elekt., wiertła, młotki, wkrętaki, imadło, mała spawarka, kątowniki, ołówki, piła szablasta, kosiarka x3..... Zaraz żona wyrzuci mnie z tym wszystkim jak nie będzie mogła wyjechać samochodem.

 • Wiertarka, wkrętarka, Piła stołowa i masa narzędzi ręcznych

 • Narzędzia ręczne: Wiha, Wera, Knipex.

  Elektronarzędzia: DeWalt

 • U mnie lekka bida, zykle jak coś potrzeba to do szefa i porzyczy szkrzynkę narzędziową i ewentualnie jakieś elektronarzędzia, ale zastanawiam się nad zakupem ;)

 • U mnie dość dobrze się sprawują elektronarzędzia firmy graphite. Mam wiertarkę, szlifierkę kątową i wyrzynarkę. Jedyny uszczerbek jakiego doznały to łożysko w wiertarce (nie wytrzymało mieszania zaprawy) ale po wymianie wszystko ok a mam je już kilka lat i są regularnie uzywane.

 • Ja mam dwie maszyny Hilti T30 AVR, jeśli chodzi o moc, ciagłość pracy poleam, raz w roku trzeba coś naprawić, robią robotę.

  Hilti T4-A22 AKU jak na małe wymiary ma duży potencjał, niewielka waga

  Metabo KHE2860 QUICK z możliwością wymiany głowicy na inną, lekka, udar dobrze się sprawdza, jeszcze nie miała serwisu ;)

  Milwaukee wiertarko wkretarka18v /135Nm udar, uwaga przy pracy, ma sporo mocy i potrafi ukręcić ręce i zrobić krzywdę, sprawuje się świetnie.

  Milwaukee ONE KEY Klucz udarowy https://www.milwaukeetool.com/Products/Power-Tools/Fastening/Impact-Drivers/2757-20 używam wszędzie tej maszyny, dzięki systemowy udaru wkręca dosłownie wszystko bez obciążenia dla rąk

  Szlifierka Bosch z regulacją obrotów model GWS 850 CE wygodna w pracy, niewielkie wymiary, spora moc

  Szlifierka AKU HIKOKI Model G 18DBBVL duża mobilnośc w każdej sytuacji, bateriie szybko zjada

  Narzędzia takie jak

  Wkrętaki JOBIextra super sprawa, w niewielkim opakowaniu masz 11 wkretaków z możliwością wymiany na specjalnej raczce, jak zgubisz rączke to zestaw nadaje się do śmietnika

  Praska do koncówek WEIDMULLER Model PZ3, jest niezniszczalana, kupujesz jedną na całe życie

  Praska do instalacji TV, złączki kompresyjne Typu F, model PCT-AIO-CT, kupujesz jedną również na stałe,

  Obcinaczki Boczne model taki jak w linku: https://onninen.pl/produkt/HAUPA-Mocny-obcinak-boczny-1000V-170mm-VDE-211217,49026

  Obcinają prawie wszystko, wygodne, materiał z jakiego są wykonane sprawia że przyjemnie się nimi pracuje

  Wymieniełem moje podstawowe narzędzia, ogólnie mam ich dosyć sporo.

 • Kiedyś sobie postanowiłem że raz w miesiącu coś kupię. Teraz mam wszystko co potrzebuję a jak nie mam to kupuję. Oczywiście wszystkiego mieć nie można.

  • @EleMan:ja też. Postanowiłem odkładać do słoika z naklejka "narzędzia ". Pozalowalem jednak przy zakupie używek. Zachciało mi się ukośnicy metabo używana, cena ok, wygląd ok. Niestety powód dla którego ktoś sprzedawał szybko wyszedł na jaw. Więc teraz kupuje dużo dużo mniej i zawsze, ale to zawsze nowe.

 • Kiedyś sobie postanowiłem że raz w miesiącu coś kupię. Teraz mam wszystko co potrzebuję a jak nie mam to kupuję. Oczywiście wszystkiego mieć nie można.

 • Oj możnaby wymieniać bez końca.

  Ręczne to wkrętaki w zestawie, wykretaki,  młotki różne wagi, piły ręczne różne wielkości do drewna i metalu, probnik elekt, klucze plaskooczkowe, nasadowe, komberki, szczypce różne w zestawie, sciagaczki izolacji.

  Elektronarzędzia to szlifierki, wiertarki (Ja akurat lubię Boscha,  tylko wiertła z linii niebieskiej się nadają jako jedyne), uchwyt do wiercenia pionowego, wkrętarki, struga elektryczny, pilarka zaglebiarka, wyrzynarki. Opłata też leży ale przydała się raz :))

  Moni odkurzacz. Bez tego ani rusz...