Odpowiedzi (6)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Polecamy też nasz artykuł na blogu dot. obciążalności:
https://laczynasnapiecie.pl/blog/dopuszczalna-maksymalna-obciazalnosc-przewodow-jaki-prad-w-jakim-pr -
-
Całkowita temperatura otoczenia powiększona o wzrost temperatury przez obciążenie prądu (moc utracona przez rezystancję) nie może przekraczać górnej granicy temperatury pracy komponentu. W przeciwnym razie zostanie on uszkodzony lub nawet całkowicie zniszczony.
Dopuszczalna obciążalność prądu nie jest zatem stałą wartością, zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury otoczenia kabla. Ponadto na dopuszczalną obciążalność prądu wpływa geometria kabla, liczba biegunów i przewodników z nim połączonych. Dopuszczalna obciążalność prądu jest określana zgodnie z normą DIN IEC 60512-3. Wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość występowania wysokich lub niskich temperatur, a także ich częstych zmian, należy stosować przewody w specjalnych izolacjach żył. Użycie nieodpowiednich kabli i przewodów może spowodować utratę parametrów przewodu, a instalacja może ulec uszkodzeniu.
-
Przewody solarne o przekroju 4mm2 mają obciążalność do 55A, a przekrój 6mm2 do 70A.
Bardzo ważna jest tutaj izolacja, która w przewodach solarnych ma napięcie pracy DC do 1,5kV. W przewodach LGY jest 750V. Dodatkowo przewody solarne są odporne na promieniowanie UV.
Po więcej parametrów odsyłam do karty katalogowej;
https://bitner.com.pl/data/t4txt_photos/010304100620_BiT%201000%20solar%20PV.pdf
-
Występuje w nich podwójna powłoka ochronna zazwyczaj biała wewnętrzna i zewnętrzne czarna, czerwona lub niebieska. Są miększe, przyjemniejsze w pracy.