15 odpowiedzi

Sprawdź

Jak sprawdzić bezpiecznik w aucie?

freddy 1 pkt dodane:

Jak domowym sposobem mogę sprawdzić czy bezpiecznik w aucie jest dobry? Nie chcę kupować drogiego sprzętu.

 • Jonhy222 1 pkt

  Można miernikiem uniwersalnym. Poniżej filmik.

 • Mikel98 0 pkt

  Bierzemy miernik cyfrowy i ustawiamy tak aby badał nam ''przejscie'' jednym stykiem dotykamy jednego końca bezpiecznika, a drugim drugiego końca, można też sprawdzić jednobiegunowym miernikiem napięcia, a najczęściej widać to na ''oko'' że bezpiecznik jest przerwany ;)

 • mariusz1994254 0 pkt

  Dobry wzrok lub najtańsza próbowka 😉

 • Gatling 0 pkt

  Możesz sprawdzić wzrokowo czy drucik nie jest przerwany, jeśli bezpiecznik nie jest przezroczysty to też powinien mieć coś typu wziernika żeby można było sprawdzić. Możesz również kupić miernik uniwersalny choćby z najniższej półki cenowej powiedzmy za 20 zł i sprawdzić przejście między nóżkami bezpiecznika. Swoją drogą miernik jest dość przydatną rzeczą przy wielu naprawach samochodowych.

 • LucasT 2 pkt

  Nie znam bezpiecznika w aucie którego nie można sprawdzić gołym okiem. Jeśli drucik pośrodku jest cały, A nie przerwany,  to jest dobry. Koniec filozofii. Jedyne co to nie mialem auta w którym opis byłby prawidłowy, zawsze posilkowalem się Google.

 • Lucjan 2 pkt

  Bezpiecznik można sprawdzić jak to mówiła moja Pani od Biologii "gołym okiem" przez transparentną obudowe najczęściej widac czy jest przejście czy przerwa.

  Miernik z marketu za kilkanaście złoty ma funkcję sprawdzania ciągłości ( brzęczyk) Przyda się również do inych celów

 • Mikel98 0 pkt

  Możesz kupić bezpiecznik i go wymienić (nie jest to drogi koszt) albo kupić próbnik ok.30 zł w castoramie i sprawdzić czy jest przejście.

 • ELEKTRO-SYSTEM 0 pkt

  Zalecam kupienie prostego próbnika w którym jest osadzona żarówka na 12V. Próbnik jest zamknięty w małej obudowie z metalu zakończony szpicem oraz z krótkim przewodem z zaciskiem (krokodylkiem).

  Koszt zakupy takiego testera od 7 do 25 zł.

  Film jak jest zbudowany taki tester.

  Co do domowego sposobu to wystarczy żaróweczka, dioda na 12v z przylutowanymi przewodami. 

 • haute couture 0 pkt

  Najlepszym sposobem jest wymienienie bezpiecznika na nowy o takich samych parametrach, koszt nowego bezpiecznika jest bardzo niski.

 • Br3xPL 75 pkt

  Forumwiedzy dobrze ci to wytłumaczy. Możesz też zajrzeć do schematu instalacji elektrycznej samochodu. Bo czasami bezpieczniki są zle włożone za duzy/ za mały, częsciej się zdarza to w urzywanych.