14 odpowiedzi

Sprawdź

Jak sprawdzić bezpiecznik w aucie?

freddy 7 pkt dodane:

Jak domowym sposobem mogę sprawdzić czy bezpiecznik w aucie jest dobry? Nie chcę kupować drogiego sprzętu.

 • Mikel98 550 pkt

  Bierzemy miernik cyfrowy i ustawiamy tak aby badał nam ''przejscie'' jednym stykiem dotykamy jednego końca bezpiecznika, a drugim drugiego końca, można też sprawdzić jednobiegunowym miernikiem napięcia, a najczęściej widać to na ''oko'' że bezpiecznik jest przerwany ;)

 • mariusz1994254 9 pkt

  Dobry wzrok lub najtańsza próbowka 😉

 • Gatling 34 pkt

  Możesz sprawdzić wzrokowo czy drucik nie jest przerwany, jeśli bezpiecznik nie jest przezroczysty to też powinien mieć coś typu wziernika żeby można było sprawdzić. Możesz również kupić miernik uniwersalny choćby z najniższej półki cenowej powiedzmy za 20 zł i sprawdzić przejście między nóżkami bezpiecznika. Swoją drogą miernik jest dość przydatną rzeczą przy wielu naprawach samochodowych.

 • LucasT 515 pkt

  Nie znam bezpiecznika w aucie którego nie można sprawdzić gołym okiem. Jeśli drucik pośrodku jest cały, A nie przerwany,  to jest dobry. Koniec filozofii. Jedyne co to nie mialem auta w którym opis byłby prawidłowy, zawsze posilkowalem się Google.

 • Lucjan 89 pkt

  Bezpiecznik można sprawdzić jak to mówiła moja Pani od Biologii "gołym okiem" przez transparentną obudowe najczęściej widac czy jest przejście czy przerwa.

  Miernik z marketu za kilkanaście złoty ma funkcję sprawdzania ciągłości ( brzęczyk) Przyda się również do inych celów

 • Mikel98 550 pkt

  Możesz kupić bezpiecznik i go wymienić (nie jest to drogi koszt) albo kupić próbnik ok.30 zł w castoramie i sprawdzić czy jest przejście.

 • ELEKTRO-SYSTEM 45 pkt

  Zalecam kupienie prostego próbnika w którym jest osadzona żarówka na 12V. Próbnik jest zamknięty w małej obudowie z metalu zakończony szpicem oraz z krótkim przewodem z zaciskiem (krokodylkiem).

  Koszt zakupy takiego testera od 7 do 25 zł.

  Film jak jest zbudowany taki tester.

  Co do domowego sposobu to wystarczy żaróweczka, dioda na 12v z przylutowanymi przewodami. 

 • haute couture 1 pkt

  Najlepszym sposobem jest wymienienie bezpiecznika na nowy o takich samych parametrach, koszt nowego bezpiecznika jest bardzo niski.

 • Br3xPL 34 pkt

  Forumwiedzy dobrze ci to wytłumaczy. Możesz też zajrzeć do schematu instalacji elektrycznej samochodu. Bo czasami bezpieczniki są zle włożone za duzy/ za mały, częsciej się zdarza to w urzywanych.

 • LukkiSto 32 pkt

  Do sprawdzenie bezpieczników w aucie nie musisz posiadać żadnego sprzętu. Bezpieczenik jest tak stworzony że "organoleptycznie" czyli gołym okiem jesteś wstanie po wyciągnięciu bezpiecznika stwierdzić czy jest dobry czy przepalony. 

  Jeżeli chcesz być pewny i sprawdzić to jakimś narzędziem to najprostszy multimetr za 15zł i jesteś wstanie dokłądnie sprawdzić bezpieczenik (instrukcja w filmiku).