Odpowiedzi (6)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Wyłączyć włącznik światła przed przystąpieniem do roboty, następnie zaczynamy i zależy uważać tylko żeby nie dotykać żadnych metalowych części w miejscu gdzie wkręcamy żarówkę
-
Nie spotkałem się jeszcze z niebezpieczeństwem przy wymianie żarówki. Proszę zwrócić uwagę żeby przy wymianie nie było napięcia (łącznik był wyłączony), a jeśli nie jesteś tego pewna to można zbadać miernikiem obecność napięcia lub po prostu "wyłączyć korki".
-
Do tego wystarczy wyłączenie bezpieczników. Myślę, że nie ma co rozpatrywać czy przy jakiejś żarówce zachodzi konieczność odłączenia korków - to tylko przełączenie "pstryczka" w zamian za gwarancję bezpieczeństwa :)
-
Wymiana żarówki w domu to czynność, którą mogą wykonywać osoby nieposiadające kwalifikacji, aby bezpiecznie wymienić spaloną żarówkę, należy najpierw wyłączyć napięcie, możemy to zrobić, włączając odpowiedni bezpiecznik (sposób pewny), lub wyłączając światło łącznikiem, ten sposób nie daje 100% gwarancji braku napięcia — szczególnie w starych instalacjach gdzie często rozłączano przewód neutralny (zerowy) zamiast fazowego, tzn. po włączeniu klawiszem na oprawie nadal znajdowało się napięcie. Należy upewnić się, że napięcie nie zostanie przypadkowo załączone. Należy poinformować domowników o planowanych pracach lub umieścić kartkę w tablicy bezpiecznikowej „Nie załączać — trwają prace!”. Teraz powinniśmy się upewnić o braku napięcia — krok ten jednak można pominąć, o ile nie będziemy wkładać palców do środka opraw oświetleniowych i dotykać styków. Brak napięcia można sprawdzić za pomocą Bezdotykowego wskaźnika napięcia. W rozdzielnicy można na czas pracy nakleić taką naklejkę lub zabezpieczyć ją za pomocą kłódki.
Następnie zdejmujemy klosz, o ile taki występuje, wykręcamy uszkodzoną żarówkę, wkręcamy nową żarówkę, dokręcając ją z odpowiednią siłą. Zakładamy klosz. Włączamy napięcie i sprawdzamy, jak pięknie świeci nowa żarówka.Pamiętajmy również o tym, że uszkodzonych żarówek nie powinno się wyrzucać ze zwykłymi odpadami, a należy dostarczyć je do odpowiednich punktów, gdzie są one utylizowane w odpowiedni sposób.
-
Dokładnie, chcąc zwiększyć swoje bezpieczeństwo można założyć rękawice ochronne.
-
Czytaj także:
Migotanie żarówek ledowych w lampie sufitowej
Hej, jako, że jestem zupełnym laikiem chciałbym zapytać was o radę.
Problem z krótką żywotnością żarówek w domu.
Poradźcie cos. Mam w domu dużo żarówek LED na 230V, wyglądają jak ż
Wymiana gniazdek
Czy do bezpiecznej i samodzielnej wymiany powyrywanych gniazdek wys
Jakie są najlepsze sposoby oszczędzania energii elektrycz
Oszczędzanie energii elektrycznej nie tylko pomaga chronić środowis
Bezpieczne instalacje elektryczne na Boże Narodzenie - ja
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas radości i
Bezpieczeństwo elektryczne po powodzi – zasady i procedur
We wrześniu 2024 roku Polska doświadczyła jednej z największych pow
Moim zdaniem wystarczy robić to przy wyłączonym włączniku i nie powinno się nic stać.