Przeczytano 1 807 razy

Jak sprawdzić baterię w laptopie?

Chcę kupic używaną baterię do laptopa, jak mogę sprawdzić w jakim jest stanie?

Odpowiedzi (6)

 • Naładuj na maxa i odłacz kabel od lapka. Jak od razu padnie lub wytrzyma kilka min to jest zużyta.

 • kliknij prawym przyciskiem w pasek zadań na pulpicie (powinien znajdować się na dole ekranu), następnie wybierz z listy “Wyszukaj”, a potem „Pokaż pole wyszukiwania”. W lewym dolnym rogu pojawi się biały pasek z ikoną lupy;   w polu wyszukiwania należy wpisać „cmd”. W wynikach wyszukiwania pojawi się aplikacja zatytułowana „Wiersz polecenia”;   uruchom ją, upewniając się, że wybrałeś opcję “Uruchom jako administrator”;   w czarnym oknie, które pojawi się na pulpicie, wpisz: powercfg /batteryreport i na klawiaturze wciśnij przycisk Enter;   system przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, dotyczącą stanu baterii w laptopie. Potrwa ona około 60 sekund. Raport zostanie zapisany w formie pliku na dysku twardym;   teraz trzeba odszukać raport. Zamknij okno, wejdź na dysk C, potem otwórz folder Windows, następnie System 32 i odszukaj plik zatytułowany „battery-report.html” ; skopiuj raport na pulpit i uruchom;   w przeglądarce internetowej otworzy się karta, w której znajdziesz wszystkie informacje dotyczące baterii w laptopie.
 • Link wszystko dobrze i prosto wytłumaczone :p

 • Prostym sposobem na sprawdzenie stanu jakości baterii na laptopie jest sprawdzenie go poprzez wiersz poleceń (jeżeli używasz Windowasa 7/10). Nic nie musisz instalować tylko wprowadzać odpowiednie hasła do wiersza poleceń i później przeanalizować dane. Najlepiej baterię sprawdzić u sprzedającego na laptopie lub poprosić go o przesłanie tego zestawienia. Poniżej masz link do strony z instrukcją jak to się sprawdza. Pozdrawiam!

  https://maxforpower.pl/pl/n/Jak-wygenerowac-raport-o-stanie-baterii-w-Windows-7-i-Windows-10/28

 • Dokłądnie tak jak pisze ajotnet.
  Możesz też sprawdzić uzywając tego sposobu z filmiku
  A jak bateria trzyma króko no to jedynie ogniwa do wymiany lub cała bateria :)

 • Jak masz mozliwość sprawdzenia i podłączenia wsadź do lapka na ładowanie z zasilaczem. Postaraj się na full naładować i po włączeniu to wyjmij wtyczkę zasilacza z lapka i zobaczysz ile pochodzi bez ładowania jak sie wyłaczy od razu to śmietnik, a jak pochodzi troche to zależy ile to jest trochę... 15min, 0,5h czy 2-3 h ?