Przeczytano 544 razy

Jak mocować peszel?

W jaki sposób przymocować peszel do tui? Chciałem dookoła ogrodu puścić kabel w peszlu po tujach aby nie trzeba było kopać.

Odpowiedzi (6)

 • Dzień dobry. 

  Ja mocowałem dratwą, takim eko sznurkiem. Jak drzewko będzie na tyle grube, to po prostu dratwa pęknie. Zastosowałem peszel odporny na oddziaływanie atmosferyczne. 

  Pozdrawiam.

 • Każdy peszel chyba że drogi odporny na UV bo inaczej się po 1-2 lat pokruszy się jak makaron....

  Na szybko weź trytytki do pni roślin będzie rósł razem z drzewem jeżeli go ktoś mechanicznie nie uszkodzi. Różnicówka była by wskazana.

 • Peszel dzielą się na: zbrojone (czyli te dodatkowo wzmocnione), niepalne (które nie będą rozprzestrzeniały płomieni ognia), bezhalogenowe (podczas spalania nie emitują szkodliwych gazów), a także odporne na promieniowanie UV. Najlepszym sposobem byłoby zakopać koło drzewek jeśli jednak nie wchodzi to w grę, to peszel koło drzewek i jakimś prętem wbić do ziemi, lub przywiązać do drzewka, lecz weź pod uwagę ze jak masz pieska to może gryź

 • Domyślam się, że kopanie nie będzie łatwe i można uszkodzić tuje szczególnie jak są młode. A jakby tak wkopał jakieś kołki dystansowe plastikowe. I odseparował kabel tak z te 5 cm od ziemi.

 • Dowolna opaska wokół pnia drzewa z biegiem czasu wrośnie w pień i może negatywnie oddziaływać a roślinę.
  Lepiej peszel gwoździć do ziemi  (wygięte w U kawałki pręta) lub po prostu zakopać.

 • Jeżeli masz peszel z pilotem (drucikiem w środku) i już wciągniesz przewód do środka peszla, to za pomocą tego drucika możesz pociąć na kawałki i przywiązać. Ja jednak proponuję wkopać ten przewód jeśli jest ziemny.