5 odpowiedzi

Sprawdź

Jak dbać o baterię w telefonie?

Atom 1 pkt dodane:

Bateria u mnie w smartfonie wytrzymuje maksymalnie do półtora roku i pada, czyli po naładowaniu nie trzyma nawet pół dnia. Z tego co wiem od znajomych to u nich bateria potrafi trzymać cały dzień, nawet gdy telefon ma 2 nawet 3 lata. Co robię źle? Jak i kiedy ładować aby bateria trzymała długo?

 • Br3xPL 3 pkt

  Ładuje od 20% do 80 

  Nie resetuje bateria przy kupnie nowego telefonu 

  I staram się nie używać gdy go ładuje 

  Żeby też nie wystawiac telefonu na zbyt mocne słońce ani na mróz. Ciężko tego uniknąć, ale od czasu do czasu to nie zauważymy różnicy pojemności. Zakupiłem pół roku temu oppo a 91 i bateria jak nowa :D

 • Peter45 0 pkt

  Najlepiej nie dopuszczać by poziom naładowania spadał poniżej 20%, nie podłączać na całą noc do ładowania. To podstawowe sprawy. 

 • ajotnet 132 pkt

  Jedni mają telefon aby mieć i mało się bawia i używaja, inni mają tylko po to aby głupio nie mieć... Jedni korzystaja i to sporo a maja i również aplikacji które w tle wpierniczaja baterie i to zdrowo aż sie robi ciepły. Duże przemieszczanie się też pożera baterię niż siedzenie w domu, biurze 8-10h. No i same aparaty też mają nie raz kiepskie akumulatorki...  Takiego telefonu jak nokia 6150 6310i co można było ładować raz w tygodniu mineły bezpowrotnie. Wszyscy chcieli byśmy aby były duże, kolorowe, szybkie, przyjazne i z zapłaconym wiecznym abonamentem, tego się nie da...

 • EL-ROJ 27 pkt

  Cześć! W większości smartfonów stosuje się obecnie ogniwa litowo-jonowe. Warto je bliżej poznać by wyrobić sobie prawidłowe nawyki. Zapewnią one długie życie Twojej baterii :) 

 • gelotek 10 pkt

  Dużo zależy od telefonu i jego użytkowania, tego co ma powączane itp. itd.
  W filmiku masz fajne wyjaśnienie jak dbać o baterie.