3 odpowiedzi

Sprawdź

jak oszczędzać baterię w telefonie?

Timmmy 1 pkt dodane:

Jakie opcje można bezpiecznie powyłaczać aby oszczędzać baterię w smartfonie?

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  najprostszym rozwiązaniem jest włączenie w telefonie "oszczędzanie baterii" ja się jakś nauczyłem i zawsze mam włączony. Oprócz tego możesz rozłączyć wifi jeśli nie używasz czy tez Bluetooth, najwięcej baterii porzerają napewno gry i  filmiki ale nie tylko. poprostu wyłącz aplikacje których nie używasz

 • Br3xPL 76 pkt

  Na nasze nieszczęście (moim zdaniem), baterie są teraz wbudowane, niby przez to smartfony są cieńsze i nie dociera tam kurz ani woda, ale bateria po 2 latach użytkowania dość znacznie dostaje i spada jej pojemność, a tak mogliśmy kupić nową baterie i cieszyć się niemal dwukrotnie dłuższym czasem użytkowania. Jak dbać o baterię?   

  Czarna tapeta, czarny motyw w aplikacjach. (wyświetlacz RGB, by osiągnąć kolor biały musi świecić 3 kolorami maksymalną mocą, więc jest duże zużycie baterii.) 

  wyłącz bluetootch, lokalizację i niepotrzebne aplikacje. 

 • GN 12 pkt

  Najprościej włączyć tryb oszczędzania baterii - jednak odcina on część komunikacji.

  Na wyprawach, gdy dostęp do prądu był raz na jakiś czas praktykowaliśmy: zmniejszoną jasność ekranu, wyłączone BT a w skrajnych przypadkach włączony tryb samolotowy - gdy chcesz zadzwonić / odebrać smsy - trzeba wyłączyć :D

  W kwestiach wyprawowych: warto także posiadać powerbank, a cudem techniki jest ładowanie z małego solara / dynama roweru / turbinki wiatrowej.