Odpowiedzi (23)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Internetowe kursy SEP nie są stworzone po to, żeby się czegoś nauczyć, a żeby uzyskać uprawnienia.
-
@Zhandos62: Bardzo dużo słyszę takich opinii, jednak nigdy nie poznałem nikogo kto by np porównał tradycyjny z internetowym. Ciekawy temat
-
@Pawel02: Zarówno kursy online jak i stacjonarne są głównie nastawione na zrobienie uprawnień z zakresu E.
-
@Szymon028: To prawda, mało które szkolenia są nastawione na coś więcej
-
-
-
Myślę, że wszystko jeśli jest dobrze skonstruowane ma sens. Jestem kimś co od ponad 35 lat od świeża uprawnienia energetyczne. Staram się być w miarę na bieżąco z techniką i przepisami i dlatego sam nieraz dla własnej wygody korzystam z różnego rodzaju webinariów i szkoleń online. Często jestem również na szkoleniach stacjonarnych, gdyż nawet jeśli choćby zdobyć 10% nowych informacji, to ja uważam że warto się ruszyć. W krajach, gdzie podchodzi się naprawdę poważnie do zagadnień uprawnień, to czy coś się odbywa zdalnie czy też offline. Podstawowe uprawnienia można też zdobyć po odbyciu odpowiednich szkoleń a potem egzamin który można przeprowadzić zdalnie. Natomiast im poważniejsze uprawnienia tym wymagania staja się większe i koszt uzyskania tych uprawnień jest duży. Niejednokrotnie są to takie kwoty, na które mogą pozwolić sobie jedynie dobrze prosperujące firmy.
Uważam że sam kurs lub szkolenie może w moim mniemaniu odbyć się zdalnie, ale uzyskanie uprawnień może się odbyć zdalnie przez rzetelne indywidulne egzaminy. I nie mam co do tego jakichś uprzedzeń. Zwłaszcza jeśli chodzi o kogoś, kto naprawdę na co dzień urzęduje z prądem, jest czynnym elektrykiem. Ciąganie ludzi po to by zrobić szkolenie a potem zadać parę pytań nie jest zawsze konieczne. Przy okazji wiem, że co niektórzy mogą się stresować. I wiem to od długoletnich elektryków. Wszystko jest dobre gdy prowadzi do celu. Dlatego powinno być dobrze przemyślane. Może powinno się pomyśleć o większym zróżnicowaniu uprawnień… Chodzę do tej samej komisji egzaminacyjnej od początku swojej kariery zawodowej. Ale nie jestem zdecydowanym przeciwnikiem lub zwolennikiem jakiejkolwiek opcji w przypadku właściwego podejścia do sprawy.
-
@Sławomir Lesiak:Ciekawe podejście do sprawy, żetelnie przeprowadzone szkolenie i egzamin będzie równie dobry co ten stacjonarny. Zastanawia mnie jednak jak ma się to do rzeczywistości i realnych kursów prowadzonych w sieci, czy ktoś ma doświadczenie z jednym i drugim.
-
-
Jeśli ktoś idzie ściśle pod wiedzę, to już myślę że dużo lepiej zajrzeć tutaj:
https://www.napiecie.salama.pl/
Wczoraj poczytałem sobie co nieco co mnie akurat nurtowało i jak zwykle się nie zawiodłem
-
@Maras324:Strony może i warte odwiedzin jednak papieru z nich nie będzie
-
@Pawel02: Będzie wiedza to będzie i papier
-
@Szymon028: Jednak nie do zdobycia poprzez te strony
-
@Pawel02:Ja podobnie jak @Zhandos62 wychodzę z założenia, że takie kursy na stronach szkoleniowych do SEP są tylko do przeklikania.
Więc podlinkowanie tych stron to było takie wybiegnięcie naprzód, gdyby ktoś szukał czegoś typowo pod naukę.
-
@Maras324: Tak, to prawda, warto sprawdzić
-
@Maras324: Uważam że lepiej się uczyć z opracowań norm i artykułów branżowych, często na tych stronach są tak bezsensowne pytania że aż głowa boli. A odpowiedzi to boję się czytać żeby nie zgłupieć
-
@Szymon028: @Maras324 Dzisiaj w pracy znalazłem super poradnik do nauki. Nazywa się Poradnik Elektroinstaltora, Współczesne instalacje elektryczne w budownictwie jednorodzinnym. Polecam sprawdzić bardzo dobra synteza wiedzy w jednym miejscu. Niestety brakuje omówienia kwesti pomiaru IPZ jednak i tak jest super
-
-
-
Dla osoby, która ma wiedzę teoretyczną i jest praktykiem kurs online jest dobrym odświeżeniem wiedzy przed podejściem od odnowienia uprawnień. Natomiast dla osoby, która chce się czegoś nauczyć to średnio. OK jak ktoś chce coś wyciągnąć to wyciągnie ale jeśli nie robił nigdy nic w praktyce to i tak słabo. Dobre są takie szkolenia stacjonarne ale z praktyką. No ale taki kurs 3-dniowy zakończony egzaminem kosztuje odpowiednio więcej oczywiście.
-
@Sebastian Łyźniak:Zadając to pytanie bardziej miałem na myśli porównanie kursów zakładających realizację tych samych zagadnień, głównie teoria i porównanie klasycznych szkoleń do internetowych.
-
@Pawel02: jak teoria to raczej będzie to samo
-
@Sebastian Łyźniak: Może uda się zebrać opinie kogoś kto przechodził przez oba rodzaje
-
-
-
sciema i tyla
-
@Coś tam wiem ;): Czy miałeś okazje doświadczyć kursów stacjonarnych i niestacjonarnych?
-
-
Jeśli nie wiesz nic i chcesz zacząć to zawsze coś, chociaż nie jestem zwolennikiem takich kursów i uważam że nawet podstaw elektrotechniki nie da się nauczyć w dzień czy nawet trzy dni. Na takim kursie zbudujesz sobie podstawę obrazu tematyki której dotyczy kurs ale nie oczekiwałbym nic więcej niż jesteś w stanie sam znaleźć i przeczytać w internecie jeśli faktycznie cię to interesuje.
Szkolenia na żywo są o tyle lepsze, że możesz podotykać, pobierać kabelków i coś podłączyć. Również nie jest to dużo ale już zawsze coś, no i też łatwiej zadawać wtedy pytania.
Wiele też zależy od prowadzącego i jego doświadczenia, bo jesli jest to czysto teoretyczny kurs to moim zdaniem trochę mija się to z celem. Natomiast osoby która ma duże doświadczenie w praktyce znacznie lepiej się słucha i można nauczyć się praktycznych spraw, chociażby jak poprawnie rozwijać rolkę przewodu żeby potem łatwiej się go układało, wiedza niby banalna natomiast bardzo ułatwia życie.
Natomiast jeśli chodzi o kursy które kończą się egzaminem i uprawnieniami to jest to dobra opcja jeśli ktoś już ma wiedzę i doświadczenie oraz śledzi nowości techniczne w branży i potrzebuje "odnowić papiery" w innym przypadku może to nie być dobry pomysł bo jednak z uprawnieniami wiąże się odpowiedzialność, a problemów można sobie łatwo narobić.
-
@Szymon028:Tak jak pisałem wyżej, chodzi mi o porównanie 2 tych smych kursów realizowanych zdalnie lub nie. Zajęcia praktycze wiadomo że nie będą zrealizowane zdalnie bo to nic nie da
-
Czytaj także:
Czy stosowanie tego typu rozwiązań ma jakiś sens?
Coraz częściej w katalogach i na różnych zdjęciach widzę zastosowan
Czy płyta indukcyjna z akumulatorem ma sens?
Czy istnieje płyta indukcyjna z wbudowanym akumulatorem? TAK!, Czy
Przycisk wyjścia nożny do otwierania furtki - czy to ma s
Witajcie,Bardzo proszę o pomoc w doborze przycisku do otwierania fu
Opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Czy d
Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok cieszą się coraz większą po
Jak stworzyć stronę internetową? Poradnik dla początkując
Czy wiesz, że Twoi potencjalni klienci przed skorzystaniem z usług
Zmiany w zakresie świadectw kwalifikacyjnych SEP. Poznaj
Świadectwo kwalifikacyjne to jeden z najważniejszych dokumentów każ
Zależy czy chcesz się czegoś nauczyć czy mieć papier. Jeżeli papier to kursy online.