Przeczytano 2 020 razy

Ile kosztuje kilowatogodzina kWh w Waszym mieście?

Średnia cena prądu obecnie (tzn. według danych z dnia 21 stycznia 2019 roku) wynosi 0,55 zł/kWh dla wybranej taryfy G11. Na cenę prądu, która wynosi właśnie średnio 0,55 zł za 1 kWh, składa się cena energii elektrycznej (0,31 zł/kWh) i opłata za usługi dysytrybucyjne (0,24 zł/kWh). Źródło: https://globenergia.pl

Odpowiedzi (23)

 • U mnie takie ceny energii

  Pierwsza grafika "Eko Prąd" od Taurona - druga prąd normalny.

  Jak widać zmienia się tylko wysokość opłaty handlowej w zależności od tego czy jesteśmy eko czy nie.

 • U mnie, według taryfy G12W (pomijając opłaty dystrybucyjne)
  Stawki od początku roku wynoszą:  
  W strefie dziennej -  0,5900 zł / kWh
  W strefie nocnej -  0,2454 zł / kWh

  • Dla porównania, jeszcze do końca ubiegłego roku stawki prezentowały się następująco:
   W strefie dziennej - 0,4331 zł / kWh
   W strefie nocnej - 0,1821 zł / kWh

   Nie ukrywam, nieprzyjemnie patrzy się na to zestawienie 😐

 • Z ta ceną to jest tak że im wyższy rachunek tym minimalnie niższa cena za kWh. Pewne opłaty są stałe niezależnie od wielkości zużycia energii. U mnie wychodzi około 0,60 zł/kWh

 • Eeeee widzę że nikt JG nie pobije... Budujesz się jesteś obżydliwie bogaty ! Oczywiście że kwotę z rachunku potrzeba podzielić przez wszystkie jego składowe aby mieć podgląd ile tak naprawde kosztuje 1kWh bo samego bez reszty nie kupisz przecież a manipulacja wszystkimi kwotami które nie są regulowane prawnie tylko zależy kto jak wstanie i którą nogą. Cena czy kwota za sama energię niczemu nie służy. Bąbelków z szampana nie kupisz osobno, a są bardzo tanie !

 • Z mojego ostatniego rachunku wychodzi po uwzględnieniu wszytkich składowych 1 kWh = 0,62 zł brutto. Ciekawe o ile drożej będzie na kolejnym rachunku za prąd?

  • @Piotr Bibik:nienawidzilem żółtej skrzynki gazowej na elewacji ale biorąc pod uwagę ceny prądu już ja lubię...

  • @Piotr Bibik:w tym roku naliczac będą nam opłatę za odnawialne źródła energii (2.20/mhw), opłatę mocową (ok 7.50 za miesiac). Nie ma za to opłaty kogeneracyjnej,  która miała wspierać proekologiczny sposób wywtwarzania energii. W sumie podobno, łącznie ze standardowymi podwyzkami za dostawe średnio ma być ok 250 zł drożej rocznie. Co ciekawe dowiedziałem się ze jesteśmy na 17 miejscu w Europie pod względem zuzycia prądu.

  • @LucasT: Ciekawi mnie tylko, kto i w jakiej wysokości poniesie opłaty związane z utylizacją paneli fotowoltaicznych? Na razie sie o tym nie mówi, ale słyszałem, że to dość duże wyzwanie dla firm zajmujących się recyklinngiem.

   Czy w jakiś "sprytny" sposób takie opłaty zwiększą nasze rachunki za energię?

   W sumie to prywatne panele, więc chyba będzie kto instalowal niech się martwi utylizacją. Teraz ludzie biorą dofinansowania, więc potem będzie gotowa lista kogo poprosić o dokument gdzie zutylizował stare panele.

  • @Piotr Bibik:z tego co wiem, już są firmy w polsce, które zajmują się odbiorem o recyclingiem. co tam mogą odzyskać - nie wiem, aluminium, szkło..

   tak czy siak czytałem że to koszt 600-900 zł w zależności od tego, co mamy, liczone od kg. Zrzucone to jest wyłacznie na uzytownika.Tyle ze jesli to leży na budynku firmowym, to musi byc zarejestrowana w obd. No ale dochodzi pewnie demontaz i transport.

   W praktyce bedziemy wiedziec jak to działa podczas spacerów w lesie. pewnie za kilka lat, jak fotowoltaika z pierwszych masowych dopłat bedzie do wywalenia.

  • @LucasT: dokładnie tak. Tylko że tych wszytkich rzeczy nie liczy się i nie mówi sie o tym przedstawiając ofertę na zakup i montaż fotowoltaiki. No cóz jeszcze kilka lat i będziemy widzieć pierwsze efekty i takie kompleksowe podsumowania.

  • @Piotr Bibik:ja myślę, że nie to jest ważne. Bo ktoś zapłaci, ktoś nie zapłaci, ktoś zutylizuje, ktoś nie zutylizuje. Tylko czy naprawde zdemontowana fotowoltaika zostanie poddana recyclingowi, tak, jak wynika z opłaty, czy powędruje jak reszta śmieci do Afryki. 

   To samo z bateriami aut elektrycznych.

   Myślę że problemu nie należy omawiać w kategoriach finansowych, tylko środowiskowych. Bo koszta na pewno będą olbrzymie, a nikt nie  pozwoli na wysnucie wniosku, że auta spalinowe są jednak summa summarum bardziej eko.

 • 11 kWh to koszt 313,04 pln brutto ! Zatkało ?

 • UWAGA PANOWIE I PANIE ! LICHWA podobno jest zabroniona ! Jak siedzicie to dobrze ..... UWAGA UWAGA UWAGA ! Jelenia Góra energia elektryczna na potrzeby placu budowy 28,45 PLN ale już BRUTTO !

 • To ja chyba podałem rozłożone wszystkie opłaty,   a nie za sama kwh.  Niemożliwe żeby były aż takie różnice...

 • Ze wszystkimi kosztami Warszawa 0.75 zł.

Czytaj także:

ile kosztuje peszel?
Społeczność

ile kosztuje peszel?

Czy patrząc na budowę warto kupować peszle? 

Więcej
ile kosztuje inteligenty postęp?
Społeczność

ile kosztuje inteligenty postęp?

np. 11,3 mld :) Akcja wymiany liczników u 13 mln odbiorców przewi

Więcej
Ile kosztuje naładowanie smartfonu?
Społeczność

Ile kosztuje naładowanie smartfonu?

Ostatnio dzięki prostemu urządzeniu ( gniazdo sterowane smartfonem

Więcej
Czy w remontowanym domu warto instalować system Smart Home?
Blog

Czy w remontowanym domu warto instalować system Smart Hom

Czy warto inwestować w system SMART HOME po zakończonym remoncie? O

Więcej
Samochód elektryczny - za, a nawet przeciw.
Blog

Samochód elektryczny - za, a nawet przeciw.

Czy samochody elektryczne są tak ekonomiczne i ekologiczne jak poka

Więcej
Jakie są najlepsze sposoby oszczędzania energii elektrycznej w 2023 roku?
Blog

Jakie są najlepsze sposoby oszczędzania energii elektrycz

Oszczędzanie energii elektrycznej nie tylko pomaga chronić środowis

Więcej