8 odpowiedzi

Sprawdź

Czy ktoś wygrał z TAURONEM sprawę likwidacje kolizji dotyczy usunięcia kabla z ZK przechodzącego przez posiadłość

ajotnet 100 pkt dodane:

Do innego sąsiada za płot bo ktoś go kiedyś położył jakieś 40/50 lat

  • Myślę, że najlepiej będzie się skonsultować z kancelarią prawniczą. Sam raczej nic nie zdziałasz w tym temacie (albo może się to ciągnąć bardzo długo), bo Tauron będzie próbował przerzucić koszty na Ciebie lub sąsiada, bo to dla nich czysty zysk. Robota zrobiona za czyjeś pieniądze. Na pisma będą odpowiadać w ostatni możliwy dzień i przeciągać sprawę do oporu. Prawnicy znajdą pewnie jakieś zapiski, jakieś drobne druczki lub nawet normy i przepisy które się do tego odnoszą. Ważne żebyś każdą korespondencję miał udokumentowaną. Maile, listy jak i również nagrane rozmowy telefoniczne (oczywiście za zgodą drugiej strony).  
    Pytanie tylko kto zapłaci za tą walkę z Tauronem i ile Cię to wyniesie. 
    Metody na "przypadkowe" uszkodzenie kabla nie polecam, bo nie jest zbyt dobrze żyć w niezgodzie z sąsiadami i innymi ludźmi. Może się zrobić małe donosicielstwo przy najdrobniejszych sprawach. 

  • Masz jakieś bliższe szczegóły? Na jakiej podstawie ktoś kiedyś położył ten kabel? Może ówczesny właściciel działki wyraził zgodę? Może działka była Państwowa? 
    Proponuję od ustalenia szczegółów i dotarcia do dokumentacji z tamtego okresu. Potem, gdy zostanie ustalony stan jak to było, można próbować określić czy i co można zrobić. Można szukać kancelarii prawnych które by się podjęły analizy prawniczej i reprezentowania Cię w sądzie.