No i do wszystkich innych programów nadających w tej chwili w standardzie DVB-T2 dołączyć musi telewizja publiczna. Co to oznacza dla przeciętnego odbiorcy? Jeżeli ktoś tylko i wyłącznie odbierał programy telewizyjne TVP a miał odbiornik ze standardem DVB-T/AVC to teraz po zmianach będzie musiał już bezwzględnie albo kupić dekoder do odbioru standardu DVB-T2 albo w ogóle nowy telewizor. Ci którzy albo maja telewizor z nowym standardem, albo mieli wcześniej zakupiony dekoder nie odczują zmiany. Może w trakcie zamiany standardu niektóre telewizory lub dekodery nie będą z automatu zamienić standard, wtedy po prostu zaistnieje potrzeba ponownego przeszukania pasma i zaprogramowania stacji.
Zmiany standardu są podzielone tym razem na dwa etapy. I etap będzie uruchomiony z 14-15 grudnia a II etap z 18na 19 grudnia. Z niezrozumiałych dla mnie do końca powodów równolegle będzie nadawana stary system nadawania lecz na innym kanale do 12 stycznia 2024. Dla tych którzy wiedzą o co chodzi wspomnę że programy TVP są nadawane przede wszystkim na MUX-ie III, a do 12.01.2024 w starym standardzie TVP będzie nadawać na MUX-ie VI.
Odpowiedzi (4)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Coś tam wiem ;): ja np polecam coś takiego jak na zdjęciu, sam jestem posiadaczem takiego. Jest to dekoder firmy WIWA i kosztuje 130zł. Działa dość szybko, obraz jest niezły, fajne jest to że jest schowany i widać tylko ten mały odbiornik, nie trzeba kupować kabla hdmi bo wtykasz dekoder prosto do gniazda no i jest zasilany z USB. Dodatkowo pilot programujesz tak aby mógł włączać i wyłączać także telewizor, dzięki czemu nie musisz używać dwóch pilotów. Jednak jestem ciekaw co inni użytkownicy mają do powiedzenia.
-
@Sebastian Łyźniak: trocha podobna do tego co Slawek napisal Dzieki
-
-
@Coś tam wiem ;): Mam 3 propozycje. Każdy z tych dekoderów można kupić już od 75 zł. Na pewno nie kupimy ich na poczcie ;-) ale te propozycje to dekodery które dobrze oceniam i nadają się do różnych zastosowań i podłączeń.
Pierwszy na zdjęciu jest tzw. dekoderem mini. Może być zainstalowany z tyłu telewizora i co warte uwagi posiada wyświetlacz pokazujący numer programu lub godzinę i umieszczamy taki wyświetlacz z przodu telewizora. Inną cenną pozycja jest gniazdo pełno wymiarowe IEC, czyli bezpośrednio wchodzimy do niego zwykłą wtyczka antenową. Proponowany wcześniej dekoder niestety znam z nie najlepszej strony, raz że nie najlepsze jest rozwiązanie pośrednika łącza między dekoderem a wtyczką, a dwa że niestety na dziesiąt zainstalowanych tych dekoderów sporo miało wcześniej lub później pojawiające się wady fabryczne lub nawet uszkodzenia. Proponowany przez ze mnie dekoder występuje pod różnymi brandami/nazwami i ma sporo różnych wygodnych funkcji.
Drugi dekoder również należy do klasy mini. Jego wielką zaletą jest to że jeżeli mamy sporo straszy telewizor można wykorzystać gniazdo AV typu EURO. Posiada oczywiście również wyjście HDMI. Te dekodery bardzo często posiadają swój niezależne zasilacze.
Trzeci dekoder jest przeznaczony dla klientów przyzwyczajonych do tradycyjnego modelu połączeń. Czyli pudełko zewnętrzne, z wyświetlaczem i przyciskami fizycznymi, które są nie do przecenienia przydatne, gdy przestaje działać pilot zawsze dekoder jest nadal w użyciu za pomocą przycisków na panelu przednim.
-
Czytaj także:
Zmiany w prawie energetycznym
Widzieliście ostatnie newsy? "Sejm uchwalił zmiany w Pr
Kiedy nastąpi zmiana systemu nadawania telewizji dvb-t?
Miało być pierwsze półrocze chyba, ale w jakim miesiacu?
Zmiany w serwisie?
@Redakcja Czy coś się pozmieniało w serwisie ? Jakoś ciężko mi
Radio cyfrowe DAB+ – nowy standard nadawania
Jeszcze nie skończyła się akcja zamiany standardu nadawania telewiz
Zmiany w ustawie wiatrakowej – nowe zasady lokalizacji el
Czy nowe przepisy wiatrakowe pozwolą pogodzić rozwój energetyki wia
Zmiany w dopłatach do leasingu w programie Mój elektryk
Zawieszenie dopłat do leasingu samochodów elektrycznych w programie
a joki dekoder warto kupic i nie za miliony monet