4 odpowiedzi

Sprawdź

Czy jezeli mam telefon komorkowy do ktorego oryginalnie mam ladowarke o 5v 1A to czy moge bezpiecznie ladowac baterie ladowarka 5v 2a ? Czy telefon nadal bedzie pobieral 1a podczas ladowania czy moze jednak bateria sie naladuje szybciej ale za to bedzie cieplejsza niz podczas ladowania ladowarka 1a ? Czy to telefon posiada uklad ktory reguluje natezenie pobieranego pradu podczas ladowania czy moze jednak takiego ukladu nie ma i dlatego rekomenduje sie ladowanie urzadzen ladowarkami ktore dostaje sie podczas ich zakupu poniewaz one maja odpowiednie parametry ?

 • ajotnet 117 pkt

  5V jest ważne jak będzie mniejsza niż 1A to będzie długo ładować i jest szansa że nigdy nie naładuje baterii w 100%

 • Br3xPL 75 pkt

  Np. telefony z funkcją szybkiego ładowania prędzej tracą pojemność baterii, bo nie lubią dużego prądu, oczywiście tolerują ale to się przekłada na spadek jej pojemności. Czy należy na to patrzeć? Nie, jeżeli użytkujemy nasz smartfon nie dłużej niż 2 lata, po tym okresie raczej nie zauważymy dużej różnicy od dnia kupna

 • GN 12 pkt

  Tak - można stosować ładowarkę o wyższej mocy.

  Ładowarki z USB-C posiadają czasem układ negocjacji parametrów ładowania - telefon na podstawie stopnia naładowania baterii "prosi" o dane parametry z "zaoferowanych przez ładowarkę" możliwości.

 • kaszel 0 pkt

  Bateria pobiera prądu tyle, ile potrzebuje :) tak więc ładowarka 2A nic baterii nie zrobi.