10 odpowiedzi

Sprawdź

Ładowanie powerbanka a telefonu

przemolini 0 pkt dodane:

Hej; czy można do prądu podłączyć powerbank a do niego kolejny powerbank i na końcu dopiero telefon? Robie tak od niedawna, dzięki temu na jednym gniazdku  ladują mi się dwa PB i smartfon, ale nie wiem czy nie uszkodzę sobie baterii w telefonie albo powerbanków nie zniszczę

 • LucasT 144 pkt

  Ja się zgadzam z przedmowcami ale z ciekawości zapytam co sądzicie o powerbankach które mają technologie passthrought. Czyli mogę jednocześnie być ładowane i bezpiecznie ładować podłączony sprzęt. Wówczas przy podłączeniu dwóch sztuk przelotowo może by zadziałało?

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  Może i się da, ale później bateria dużo traci na swojej wydajności i się przegrzewa 

 • Alert 0 pkt

  Oj moim zdaniem źle, chociaż wszystko na pierwszy rzut oka wygląda ok. A po jakimś czasie bateria która jest dalej niedoskonałym tworem nie trzyma. Współczesne telefony posiadają różne cuda typu Qualcomm Quick Charge, Apple Fast Charge, Motorola TurboPower, Dash Charge czy Oppo Super VOOC różne adaptve charge, fast charge, quick charge. Nie tylko szybko potrafią się ładować ale też negocjiują jakim napięciem jakim prądem, a z kim mają to negocjować, bo raczej z tym układem się nie dogadają. Są to tego specjalne ładowarki posiadające odpowiednią wersję i podłączone odpowiedniej jakości kablem do telefony. I to jest ważne. A ładowarki te też zabezpieczają akumulator przed za szybkim ładowaniem, są układy badające temperaturę podczas ładowania.  Czyli dobra ładowarka dobry kabel i power bank to urządzenie awaryjne nie na co dzień.

 • Inela 0 pkt

  Bardzo ciekawe rozwiązanie ładowania wszystkich urządzeń z jednego zasilacza. Jak osobiście tak bym nie robił.

 • Żarówka 0 pkt

  Trzeba również pamiętać o ryzyku przegrzania urządzenia, bateria narażona przez dłuższy niż wymagany, czas na podwyższoną temperature traci na swojej wydajności.

 • boss 4 pkt

  Jak napisał moj poprzenik, ja bym tak nie ryzykował. Przede wszystkim ładowaka będzie obciążona na 100%, to wydłuża czas ładowania wszystkiego. Z powodu przeciążenia łądowarka może obiżac napięcie i podłączone urzadzenia mogą mieć problem z uzyskaniem pełnego naładowania jeżeli ich wewnętrzne przetowrnice nie podciągą napięcia. A nie każdy powerbank ma takie mozliwości.

  Oczywiscie mozna kupic mocnjeiszą ładowarkę, ale pamiętaj też o tym, że przewody USB są cieniuteńkie i puszczanie przez nie 3 czy 5 A to lekko ryzykowana sprawa. 

  Wiec idea, choc ciekawa, wydaje mi się nieco ryzykowna. 

 • Jacek Niżyński

  lepiej użyć tyle ładowarek ile urządzeń. ładowarki również mają określoną moc i nie wszystkie nadają się np do ładowania Powerbanków, lub czas ładowania może być zbyt długi. Może to doprowadzić również do przegrzania ładowarki i w konsekwencji jej uszkodzenia. 

 • Arahirim 0 pkt

  Pewnie wypowiedzą się jeszcze bardziej doświadczeni elektrycy, ale zależy to pewnie od wielu czynników, w tym napięcia wejściowego i wyjściowego oraz rodzaju stosowanych zabezpieczeń w powerbankach. Ja osobiście na "chińczykach" bym tak nie próbował :)