4 odpowiedzi

Sprawdź

Ładowanie powerbanka a telefonu

przemolini 0 pkt dodane:

Hej; czy można do prądu podłączyć powerbank a do niego kolejny powerbank i na końcu dopiero telefon? Robie tak od niedawna, dzięki temu na jednym gniazdku  ladują mi się dwa PB i smartfon, ale nie wiem czy nie uszkodzę sobie baterii w telefonie albo powerbanków nie zniszczę

 • Żarówka 5 pkt

  Trzeba również pamiętać o ryzyku przegrzania urządzenia, bateria narażona przez dłuższy niż wymagany, czas na podwyższoną temperature traci na swojej wydajności.

 • boss 2 pkt

  Jak napisał moj poprzenik, ja bym tak nie ryzykował. Przede wszystkim ładowaka będzie obciążona na 100%, to wydłuża czas ładowania wszystkiego. Z powodu przeciążenia łądowarka może obiżac napięcie i podłączone urzadzenia mogą mieć problem z uzyskaniem pełnego naładowania jeżeli ich wewnętrzne przetowrnice nie podciągą napięcia. A nie każdy powerbank ma takie mozliwości.

  Oczywiscie mozna kupic mocnjeiszą ładowarkę, ale pamiętaj też o tym, że przewody USB są cieniuteńkie i puszczanie przez nie 3 czy 5 A to lekko ryzykowana sprawa. 

  Wiec idea, choc ciekawa, wydaje mi się nieco ryzykowna. 

 • Jacek Niżyński

  lepiej użyć tyle ładowarek ile urządzeń. ładowarki również mają określoną moc i nie wszystkie nadają się np do ładowania Powerbanków, lub czas ładowania może być zbyt długi. Może to doprowadzić również do przegrzania ładowarki i w konsekwencji jej uszkodzenia. 

 • Arahirim 0 pkt

  Pewnie wypowiedzą się jeszcze bardziej doświadczeni elektrycy, ale zależy to pewnie od wielu czynników, w tym napięcia wejściowego i wyjściowego oraz rodzaju stosowanych zabezpieczeń w powerbankach. Ja osobiście na "chińczykach" bym tak nie próbował :)