Przeczytano 2 070 razy

Reapeater internetowy do gniazdka sieciowego, kto wytłumaczy jak to działa?

Reapeater internetowy do gniazdka sieciowego, kto wytłumaczy jak to działa?

Odpowiedzi (13)

 • Kiedyś najlepsze repeatery miał Huawei. I nagle zniknęły bezpowrotnie. 49 zł, a teraz zaczyna opłacać się od 150 :(

 • Ja kupiłem za 150 zł repeater i działa tylko w linii prostej, czyli musi być wpiety w gniazdko dokładnie nad routerem. Trochę irytujące. Ciekawe jak sobie radzą tańsze modele. Dodam że nie mam specjalnie grubych stropów ani zaklocaczy..

 • Routery pracują na 2 rodzajach częstotliwości 2,4GHz (standard) i na 5GHz ten rodzaj ma lepszą jakość, ale mniejszy zasięg. Więc jeżeli chcemy lepszy internet musimy zastosować więcej wzmacniaczy około jeden wzmacniacz "zasila" 50m2-80m2

 • Repeater to nic innego jak powielacz sygnału, czyli urządzenie, które odbiera sygnał od routera i przekazuje go dalej do innych urządzeń sieciowych. W idealnym świecie łączymy taki repeater/access point i router przy pomocy popularnej skrętki (kabla sieciowego) dzięki czemu mamy stabilne połączenie. Repeater co prawda rozgłasza własną sieć WiFi, ale przecież przełączenie się na tą o mocniejszym sygnale nie jest problemem. Większość urządzeń takich jak tablety czy smartfony zrobi to automatycznie jak straci połączenie z podstawową siecią WiFi.

  Tzw. powerline’y montowane w gniazdkach elektrycznych są w stanie zapewnić dzisiaj przepustowość rzędu 500 Mbps, co w większości przypadków jest wystarczające. Co więcej są również zintegrowane z funkcją repeatera, więc pozwalają też rozszerzyć zasięg sieci WiFi. Jedyny minus poza ceną to konieczność konfiguracji drugiego SSID i ręcznego przełączania się między sieciami, o czym pisałem powyżej.

  OBECNIE najlepszym (trochę drogim) rozwiązaniem są urządzenia do sieci Mesh Wi-Fi. Sieć zbudowana w oparciu o to rozwiązanie posiada jeden wspólny SSID (nazwę sieci), a urządzenia WiFi w całym domu przełączają się automatycznie pomiędzy punktami dostępowymi.

  Więcej doczytasz na: https://antyweb.pl/mesh-wifi-na-przykladzie-tplink-deco-m4/

 • Cześć! Istnieje wiele różnych podejść do tego tematu. Ja polecam zamiast stosowania tzw. reapetera zastosowanie routera WiFi w konfiguracji AP (Acces Point) lub też zastosowanie wzmacniacza sygnału w postaci Routera z z funkcją Mostu (Bridge). Taka opcja otwiera również szereg innych, dodatkowych możliwości. W załączniku link do filmiku prezentującego jak to działa i jak to zrealizować :) Na zdjęciu także klasyczny repeter ASUSA umożliwiający konfigurację i pracę także jako Media Bridge, co umożliwia np. współpracę z monitoringiem IP czy też tworzenie i przesył zdjęć na serwery drukarek, pamięci masowe itp.

 • Zapewne w pytaniu chodzi o system PowerLine (HomePlug) czyli Internet przez gniazdko sieciowe.
  Otóż zasada działania tego systemu polega na modulacji sygnału cyfrowego LAN, która polega na tym  że  pasmo częstotliwości  przesyłowych jest dzielone na wiele mniejszych pasm częstotliwości nośnych, które nie kolidują ze sobą. Modulacji dokonuje adapter PowerLine, który umieszczony jess w gniazdku sieciowym a do którego podłączony jest router. Sygnał ten trafia do instalacji elektrycznej gdzie następnie w innym miejscu przez kolejny adapter PowerLine znów jest konwertowany do postaci sygnału LAN, WIFI. Obecny standard AV2 umożliwia transfery poprzez sieć elektryczną trójprzewodową (PE, L, N w technologii 2xMIMO)  z prędkością do 2Gbs. Prędkości takie są rzadko uzyskiwane. Jeśli adaptery znajdują się w niedużej odległości od siebie na tym samym obwodzie, fazie to wtedy możemy spodziewać się większych prędkości.

 • Repeater wmacnia i przekazuje sygnał wifi przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakich częstotliwościach pracuje.