3 odpowiedzi

Sprawdź

Kupić czy zrobić drukarkę 3D?

ArtekAS 43 pkt dodane:

Witam zastanawiam się nad sensem konstrukcji wlaśnej drukarki 3D. Kosz potzrebnych elementów dorównuje koszdowi zakupu już fajnej drukarki 3D. Pytanie czy korzysci z właśnej kosntrukcji są znaczoco leprze? Dodam że posiadam już kupioną drukarę, Trudno zrobić drukarę bez posiadania już innej. kwota o jakiej myślę to około 2tyś zł

 • Adus 42 pkt

  No dobra pomijając cene budowy własnej drukarki. Macie jakieś podpowiedzi która płyta główna do budowy własnej drukarki jest dobra. w sęsie łatwości zaprogramowania jej(obsługi) , i jej sama praca czy są jakieś płyty co sypią problemami jak z rekawa 

 • Piranowski 28 pkt

  To zależy tylko od tego czy chcesz stworzyć własną drukarkę czy chcesz drukować. W tym drugim przypadku zalecam kupno, bo budowa drukarki na porządnej ramie z nawet najpodlejszych komponentów zrówna się ceną, lub nawet przewyższy koszt zakupu kitu typu ender 3.

  Moja pierwsza drukarka dość mocno rozbudziła mój apetyt na coś lepszego i sam postanowiłem kilka lat temu zbudować jakąś swoją konstrukcję. Drukarki nie skończyłem do dziś, materiały pochłonęły około 800 zł i nadal musiał bym domówić jeszcze wiele rzeczy, nie wspominając o budowie ramy. Może jeszcze wrócę do projektu, ale na tą chwilę uważam go za całkowicie nieopłacalny bo z tych komponentów które mam nie stworzę niczego lepszego, niż teraz sprzedają chińczycy :)

 • Adam Maszynotwór 93 pkt

  Hej. jako nie spec od reugu rozmawiałem z wiloma znawcami (nie takim z forum tylko na żywo i widziałem ich masyzny)  byli tam i tacy co zbudowali drukarke i taci co w dróku siędzą na max. i wyszło ze nie opłaca sie budowac drukarki samemu chyba ze przy okazi dla zabawy lub potrzeba nam masyzny o specuficznych wymaganiach .
  ja też sobie  kupiłem mimo iż w budowie maszyn CNC siedze to stwierdziłem że sie nie opłaca