Przeczytano 84 razy

Kochani co Polecacie położyć na podłoge podgrzewaną w całym domu?

Kochani co Polecacie położyć na podłoge podgrzewaną w całym domu?

40

Odpowiedzi

Odpowiedzi (40)

 • napewno polecam płytki, nagrzeją sie i trzymają długo ciepło

 • Odradzam wykładziny dywanowe.
  Płytki są super, ale dają pogłos.
  Panele z dopuszczeniem dla podłogówki na dedykowanym podkładzie są ok - wówczas ok27stC na podłogówce to max. 

  U mnie cały dom w panelach na podkładzie 3mm. Łazienka i przedpokój w gresie.
  Max temp zasilania ustawiona na 27st i jest ok.

  Ludzie także stosują panele winylowe lub żywice

 • Musza to byc materialy przewidziane do pracy w wyzszych temperaturach. Osobiscie polecam panele winylowe. Ale jak kto woli.

 • Wybierając materiał, jaki wykorzystasz, zwróć uwagę na to, czy jest on odporny na działanie wysokich tem, dobrze przewodzi ciepło i ma najniższy współczynnik oporu cieplnego. Tak naprawdę możesz wykorzystać każdy materiał – drewno, płytki czy panele. Na ogrzewanie podłogowe połóż jednak taki model, który spełnia wszystkie powyższe kryteria.

 • W całym domu to garnki z wodą zawsze będzie ciepła takie gdzieś 22-25"C...! 27-30"C to już jest ukrop !

 • Ja na podłoge to kładę Skóre z owcy a potem rozpalam w kominku i klade się na skórę z kobietą. Ot i cała historyja.

  • @EleMan:Kicha się napędza... Nagrabiłeś sobie... historyją lub kobietą...

  • @ajotnet:kolego to plusuj mnie bo juz sie boje kichy i kichy1211. Daj spokój ja tu nie jestem dla śrubokrętrów. Poprostu bardzo lubię poczytac artykuły @Piotr Bibik  i @EL-ROJ  oraz Twoje. a czytałes artykół: Aktualny system normalizacji w Polsce w obszarze elektryki. Mega fajny.

   Daj sobie na luz z kichą widac nawet nik ma dobrany właściwie do swojego zachowania :-) 

   PS nie znalazłem żadnej odpowiedzi Kichy

  • @EleMan: @ajotnet Panowie, @Redakcja prosiła o czas. Dajcie im działać a ja proponuję dyskusję merytoryczną. Zaraz w nowym pytaniu Was wywołam ;)

  • @EleMan: Ale jakie to trzeba mieć zacięcie... Logując sie podaje dane bo mysli że nikt tego nie zweryfikuje i sprawdzi...

   Na naszym terenie kiedyś studenci dla zabicia czasu pisali na "jedną jedyną" słuszną partię na początku jak zmienili się na stołkach. 

   Młodzi nocy nie przespali bo czarni do domu wjechali z drzwiami... To jest historyja elektryzująca napięcie... NAPIĘCIE jest dziura więc repasacja jest niezbędna.

  • @Piotr Bibik: My merytorycznie zawsze jak jesteśmy wstanie udźwignąć temat choć siedzimy "ja" siedzę w tym jakieś 25lat...

  • @Piotr Bibik: Panie Piotrze czekam niecierpliwie. mam ochote coś dzisiaj napisać. już nawet napisałem ale tu taka fajna rozmowa z bratnią duszą @ajotnet , która rozumie popieszczone niejednokrotnie  ręce elektryka.

  • @EleMan:Baaa bo to roz ? Za łebasa było ciemno w pokoju a kazali mi włączyć choinkę to wzionełem wtyczkę w dłoń prawą a że było ciemno to palce przesunołem ku przodowi bolcom we wtyczce i tak jeżdząc po ścianie szukałem gniazda oczywiście bez bolca bo z bolcem były tylko w kuchni i WC. Szukam, szukam, jak poczułem dwie dziurki (takie jak świński ryj z kabaretu drzwi wejściowo-wyjściowe) postanowiłem wciskać w otwory, ale trzymająć dwoma palcami bolce... i co ? Choinka sie zaświeciła, ja też ale pamietam to do dziaiaj i musiałem iść zrobić szkołę i papiery bo to było szokiem....! Najbardziej chyba dla choinki ! Kurcze nie widać a kopie !!!!!!!!!

  • @ajotnet:popłakałem się ze śmiechu jak to przeczytałem.  Jak byłem mały to na wiosce tylko kowal miał spawarkę. Ojciec wysłał mnie żeby pomóc kowalowi bo spawał coś dla ojca. No to poszedłem. Ja 10 letni chłopak który godzinami mógł patrze na koparkę Białorus jak kopie, a jak mogłem coś rozkręcić to klucz 10,13 i 17 zawsze miałe  przy sobie. Ide do niego a on daje mi szczypce długie jak ja wówczas i mówi trzymaj ten kawałek blachy ja ją przychechtam. co on chechtnie to ja podskok, puszczam szczypce i całe ustawianie od nowa. za szóstym razem kowal mówi młody czemu nie puszczasz? ja mu na to że mnie prąd kopie jaki prąd od spawarki? no tak kopie mnie. wziołode mnie te szczypce i sam trzyma i spawa myślę sobie o co chodzi mnie pieści a jego nie rusza. Jak już przyspawał to zrozumiałem. Złapał gołymi dłońmi za kawał rozgrzanego do czerwoności metalu i tylko smród spalonej skóry czułem. Myślę sobie jak on to robi a on pokazuje mi dłoń. Wszytko się wyjaśniło. Miał skóre grubości izolacji na kablu XRU w dodatku twardą jak stara opona od kamaza.

  • @EleMan:No i tak to jest czasem i to nie raz fajnie popatrzeć na kogoś jak mu to fajnie wychodzi, jest profesjonalistą w tym co robi, lubi to, cieszy sie tym i jest spełniony jak ten nauczyciel profesor co już o nim kiedyś pisałem. Serce by Ci oddał i spędził z tobą nie jedna lekcje aby coś pokazać i nauczyć a tam żona telefonem barabani że obiad i do sklepu mieli jechać ! Pieniądze w jego wykonaniu nie są aż tak potrzebne, to jest dodatek do tej pierniczonej mizernej pensji belfra....

  • Wyświetl dodatkowe odpowiedzi (8)
 • Ja mam u siebie w domu i jestem zadowolony wszędzie plytki lub płytko panele, można w zimie chodzic boso i ciepło w nogi. Dziecko może siedzieć na płytkach i się bawić, poza tym jak płytki się nagrzeją to trzymają tez ciepło, nie trzeba non stop palić

 • Ja wybrałbym płytki, po pierwsze łatwo się je czyści po drugie z tego co mi wiadomo najlepiej oddają ciepło z podłogówki

 • Zależy od przeznaczenia. Jeśli są dzieci,  pies,  jeśli napiszą śnieg ja polecam winylowe tylko to się laczy z wyrównaniem wylewki najpierw. 

  A tak, to kładę u siebie laminowane i płytki, teraz masz tego mnóstwo na rynku.

 • Proponuję linoleum. Tanie i łatwe w wymianie jak się znudzi