Przeczytano 646 razy

Jaką wiertarkę stołową do garażu

Witam!

W inernecie można znależć wiele różnych opinii o budżetowych wiertarkach stołowych, natomist niwiele mówi się o takim parametrze jak skok pinola. Proszę o poradę, czy do użytku domowego szukać wiertarki o skoku 80 mm lub czy posiadjąc wiertarkę o skoku 50 mm z ruchomym stolikiem przewiercę materiał o grubości dla przykładu 70 mm?

Odpowiedzi (5)

  • Zobacz sobie na poczatek bestcraft ec513. Ta większa. Dosyć solidne,  kolega ma, w sumie dopiero pół roku ale ponoć jedzie twardo po wszystkim . A skok wrzeciona pozwala już coś porobić fajnego.

  • Wszystko zależy jaki budżet i do czego ma być, w jakim materiale będzie wiercone?

  • 50 mm to bardzo mały skok. Można go zwiększyć montując wiertło płyciej i głębiej ale to zabawa i można tak robić sporadycznie.

  • Pytanie ogromne zależy od budżetu czy sporadycznie wiercę w domu coś czy już regularnie prowadzę działalność w tym garażu i w czym wiercę w drewnie stali, nierdzewka, żeliwo, aluminium, a może plastik... Z jaką dokładnością chcę to mieć wywiercone. Pytanie kogolwiek co poleca to tak jak w restauracji kelnera więc albo to co im nie schodzi albo coś czego trzeba się pozbyć ewentualnie na złość komuś... Jednemu pasuje to, a nam akuratnie nie bardzo...