5 odpowiedzi

Sprawdź

jak zmienić gniazdo podtynkowe na natynkowe?

Hunter 0 pkt dodane:

Z ocieplenia ciągle wyrywają mi gniazdo podtynkowe i chce je zmienić na natynkowego Cedara. Jak go przymocować aby przetrwał?

 • Każda puszka fi60 głęboka dobrej jakości twarda z otworami jak jest dobrze wycięta w steropianie (nawet po pucu) i wklejona na dobry klej do zatapiania siatki czy przyklejania płyt, a na pewno na piankę lub klej do klejenia płyt w pistolecie nie ma bata aby wyrwać. Na ślimaku długim 50-100mm do steropianu idzie się powiesić ewentualnie wyrwać całą płytą od placków ze ściany. 

 • Skoro już kilka razy zostało wyrwane to pewnie już tam styropianu jest malo i nie ma się czego trzymać nawet puszka wytypowana przez @Gwozdziu944 .

  Pierwszy link najlepszy, trzyma jak trzeba i nic się nie wyrwie- ale to przed montażem elewacji bo potem to już grube zaprawki i naprawy.

  Polecam zamontować gniazdko natynkowe na szpilkach wklejanych na kotwe chemiczna.

  Czyli na szpilce nakrętka, podkładka poszerzana zlicoeana z elewacja. Plecy gniazda, i następnie podkładka i nakrętka do przykręcenia. Prędzej dlgniazdo plastikowe polaniesz.

 • A wyrywają Ci gniazdo czy puszkę z gniazdem razem?

  Szkoda, że mało instalatorów i inwestorów decyduje się na taką puszkę link, która praktycznie całkowicie eliminuje takie problemy.

  W Twoim przypadku można jeszcze zastosować coś takiego link lub link. Ja osobiście skusiłem się na tą drugą opcję i wydaje się dość solidna i może da radę to wytrzymać. Oczywiście wytrzyma to tyle ile wytrzyma styropian z tynkiem przy szarpnięciu. Filmik ukazujący jak to działa. Ta druga puszka jest droższa, ponieważ ma membranę przez którą nie tworzą się mostki termiczne. A przez gniazdka potrafi naprawdę dmuchać. Do zamocowania nie potrzeba specjalistycznych narzędzi jak na filmiku, spokojnie palcami da się to zamocować. 

  Co do gniazda to polecałbym spróbować z tą puszką którą wskazałem powyżej i gniazdo podtynkowe. Ostatnio bardzo spodobało mi się gniazdo firmy hager link. Potrzeba do tego zakupić jeszcze specjalną ramkę link lub puszkę natynkową link. Całość jest naprawdę solidna, dobrze dolega do ściany i wydaje mi się że posłuży lata bezawaryjnie. 
  Jeśli interesuje Cię tylko gniazdo natynkowe do zastosowań zewnętrznych to mnie najbardziej pasują link, są dość duże i drogie ale tam woda praktycznie nie ma jak się dostać. Raczej nie ma sensu montować takiego gniazda gdzieś pod zadaszeniem, ale jak już woda może na niego spadać to jak najbardziej warto.

  Co do mocowania gniazda natynkowego w styropianie, to wydaje mi się, że może się to skończyć dziurą w elewacji jeśli komuś uda się to wyrwać (stosując tradycyjne ślimaki do styropianu). Chyba że zakupisz bardzo długie kotwy które przykręcisz do pustaka, tylko że zazwyczaj takie kotwy mają dość grube wkręty i mogą się nie zmieścić w przygotowanych otworach w gniazdku.